Skocz do zawartości

Grande Punto 3D szyba kierowcy


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest następująca

auto zaparowane więc odpuscilem szybki 30km/h niech sie przewietrzy potem A/C i jakos to będzie

wyjechalem i chce podniesc a tu klops...

szyba stoi...

Zaczęło padać godzina 21h srednio, z zamiarem juz odstawienia na parking i zaklepienia dziury folią bezsilnie dotykalem wiazek guzików i nic...

jak juz mialem zakładać tą folię ze złości zaczalem ten guzik wciskac co chwile w górę i nagle .. pssss zamknela sie yikes.gif

podczas klikania generalnie była cisza

co jakiś czas było słychać takie cyk i koniec..

w dół szyba szła bez problemu..

mikrostyk jakiś ? confused.gif

wiązka? confused.gif

przechodził ktoś coś podobnego? troche głupio móc opuscic szybę a potem nie moc jej podniesc crazy.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja spróbuj przy otwartych drzwiach chodzi o to, że przerywa się wiązka między słupkiem a

> drzwiami.

próbowałem w każdej mozliwej opcji uchylone otwarte szeroko pół otwarte i nic

dopiero się domknęły za n-tym razem w akcie desperacji klikając w górę

reszta działa OK, pasażera, lusterko i opuszczanie kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> droga taka przyjemność?

> skłaniam się ku temu ze on się wyłożył

> skoro drzwiami w ogóle nie ruszałem, a za ktoryms razem cudem zaskoczyl to chyba sam bzyczyk by był

> walnięty

mam chyba gdzies w garażu moj stary - mozesz sobie od pasażera pstryka wymontować i zalożyć hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam chyba gdzies w garażu moj stary - mozesz sobie od pasażera pstryka wymontować i zalożyć

czyli jak go rozbiore to dam rade podmienić w panelu kierowcy, sterownaie szybą kierowcy z pasażerem i sprawdzić czy to wiązka czy mikrostyk i potem na allegro albo na szrocie kupić dowolny i podmienić?

edyta

juz widze, ze jest parowany jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> droga taka przyjemność?

> skłaniam się ku temu ze on się wyłożył

> skoro drzwiami w ogóle nie ruszałem, a za ktoryms razem cudem zaskoczyl to chyba sam bzyczyk by był

> walnięty

sprawdź czy nie działa też podświetlenie - jak nie działa to chyba raczej brak porądu w ogóle.

Ja bym zaczął od wyjęcia skrzynki bezpieczników przy aku oi osuszeniu - lubiłem to robić - był już o tym temat zlosnik.gif

[edit] w sumie sam stycznik to jest minuta roboty - podważasz panel, odpinasz wiązki i rozbierasz na części pierwsze - będziesz widział styczniki i ocenisz czy wszystko ok wink.gif

[edit2] wiązkę wymieniałem jakoś w kwietniu więc tutaj bym problemu nie szukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź czy nie działa też podświetlenie - jak nie działa to chyba raczej brak porądu w ogóle.

> Ja bym zaczął od wyjęcia skrzynki bezpieczników przy aku oi osuszeniu - lubiłem to robić - był już

> o tym temat

podświetlenie działa

działa cały panel oprócz podnoszenia szyby kierowcy hehe.gif

> [edit] w sumie sam stycznik to jest minuta roboty - podważasz panel, odpinasz wiązki i rozbierasz

> na części pierwsze - będziesz widział styczniki i ocenisz czy wszystko ok

9-17 jestem w pracy crazy.gif

jutro sie zerwe wczesniej i zajrze tam od rana jak będzie jasno, a moze wieczorem jak to takie proste to odepnę i wezme do domu, przelecę jakimś WD40 czy coś i rano po osuszeniu zerknę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podświetlenie działa

> działa cały panel oprócz podnoszenia szyby kierowcy

Mi wcześniej nie działało tylko sterowanie szybą pasażera z drzwi kierowcy i okazała się wiązka walnięta - po wymianie było już ok, ale nie działało też podświetlenie.

> 9-17 jestem w pracy

> jutro sie zerwe wczesniej i zajrze tam od rana jak będzie jasno, a moze wieczorem jak to takie

> proste to odepnę i wezme do domu, przelecę jakimś WD40 czy coś i rano po osuszeniu zerknę

weź go odepnij po pracy i weź panel do domu - otwórz piwko i zanim weźmiesz pierwszego łyka masz już rozebrany panel i widzisz styczniki - trzeba trochę po podważać plastikowe zapadki i się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi wcześniej nie działało tylko sterowanie szybą pasażera z drzwi kierowcy i okazała się wiązka

> walnięta - po wymianie było już ok, ale nie działało też podświetlenie.

a da się jakoś z kluczyka zamknąc/otworzyć szybę?

> weź go odepnij po pracy i weź panel do domu - otwórz piwko i zanim weźmiesz pierwszego łyka masz

> już rozebrany panel i widzisz styczniki - trzeba trochę po podważać plastikowe zapadki i się

> otwiera.

będę próbować

btw. dopiero mam 110.350km wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a da się jakoś z kluczyka zamknąc/otworzyć szybę?

> będę próbować

> btw. dopiero mam 110.350km

wiązkę można też odpiąć od budy i pomierzyć miernikiem kabelki czy są całe.

Jak tu będzie wszystko ok to jeszcze pozostaje skrzynka bezpieczników przy aku - jak tam się dostanie wilgoć to potrafią się dziać cuda których normalny biały człowiek wyjaśnić nie potrafi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiązkę można też odpiąć od budy i pomierzyć miernikiem kabelki czy są całe.

ale to pewnie trzeba cały boczek zdjać?

większa robota?

> Jak tu będzie wszystko ok to jeszcze pozostaje skrzynka bezpieczników przy aku - jak tam się

> dostanie wilgoć to potrafią się dziać cuda których normalny biały człowiek wyjaśnić nie

> potrafi

to się Włosi popisali hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to pewnie trzeba cały boczek zdjać?

> większa robota?

trzebaby tylko znaleźć rozpiskę pinów na wejściu wiązki do budy i zmierzyć to co odepniesz od panelu z przełącznikiem z końcówką wiązki którą odepniesz od słupka. - bez demontażu

> to się Włosi popisali

w stilo jtd mają podobne problemy - jak szukałem rozwiązań swojego to trochę naczytałem się o stilo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a da się jakoś z kluczyka zamknąc/otworzyć szybę?

przytrzymać dłużej przycisk zamykania/otwierania drzwi na pilocie, albo wsadzić klucz do zamka i w skrajnej pozycji zamknięte/otwarte chwilę klucz przytrzymać.

Oczywiście otwierać/zamykać będa się wszystkei szyby elektryczne + ewentualnie dach jak jest.

A tak w ogóle, to wziąć instrukcję do ręki i przeczytać 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przytrzymać dłużej przycisk zamykania/otwierania drzwi na pilocie, albo wsadzić klucz do zamka i w

> skrajnej pozycji zamknięte/otwarte chwilę klucz przytrzymać.

> Oczywiście otwierać/zamykać będa się wszystkei szyby elektryczne + ewentualnie dach jak jest.

> A tak w ogóle, to wziąć instrukcję do ręki i przeczytać

w tym konkretnym GP to nie działa bo już sprawdzłem wink.gif w ogóle w GP to chyba nie występuje powszechnie bo na inncyh forach też ludzie tego nie majo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przytrzymać dłużej przycisk zamykania/otwierania drzwi na pilocie,

To zadziała ok.gif

> albo wsadzić klucz do zamka i w

> skrajnej pozycji zamknięte/otwarte chwilę klucz przytrzymać.

To nie słyszałem żeby u kogoś w GP działało frown.gif

> Oczywiście otwierać/zamykać będa się wszystkei szyby elektryczne +

zgadza się ok.gif

> ewentualnie dach jak jest.

dach ani nie dygnie crazy.gif w ogóle to słabo to jest rozwiązane bo o ile "drzwi" mają zasilanie po wyjęciu kluczyka zanim otworzysz drzwi....to dach nie. crazy.gif

> A tak w ogóle, to wziąć instrukcję do ręki i przeczytać

tam jest też o "dead-lock" napisane ale to jak z inteligentną blondynką....każdy słyszał, nikt nie widział wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.