Skocz do zawartości

Ciężko chodzi lewarek skrzyni


stepien2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po dłuższym postoju Stilo (ok 2-3 tyg) pojawił się problem ze zmianą biegów.

O ile przerzucanie z 1-2, 3-4 nie sprawia żadnych problemów to lewarek stawia opór chodząc "na boki" tzn. wcześniej jak chciałem wrzucić luz z 1 lub 2 to wystarczyło lekko pociągnąć drążek i sam wchodził na luz. Obecnie zatrzymuje się w pozycji między 1-2. Również przejśćie z 2-3 wymaga większej siły.

Poczytałem trochę forum ale nie bardzo znalazłem podobną przypadłość.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaciera Ci się jedna z linek. Mam to samo, wymieniam w przyszłym tygodniu.

Masz jakieś info dot ceny?? Gdzieś chyba czytałem że taką linkę można nasmarować lub potraktować preparatem penetrującym żeby usunąć wodę, tylko nie jestem pewien czy o ta linkę chodzi.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Po dłuższym postoju Stilo (ok 2-3 tyg) pojawił się problem ze zmianą biegów.

> O ile przerzucanie z 1-2, 3-4 nie sprawia żadnych problemów to lewarek stawia opór chodząc "na

> boki"

miałem to linki są ok trzeba przeczyścić oś dźwigni

286487050-dzwignia.JPG

post-3892-14352518109431_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem to linki są ok trzeba przeczyścić oś dźwigni

A jak się mogę tam dostać? Sciągjąc mieszek czy wszystko jest przy obudowie skrzyni? Czy wymaga to rozbierania czy zalaniem środkiem penetrującym.

Może trochę za dużo pytań ale ponoć zima się zbliża a nie mam za bardzo dostępu do garażu.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak się mogę tam dostać? Sciągjąc mieszek czy wszystko jest przy obudowie skrzyni? Czy wymaga to

> rozbierania czy zalaniem środkiem penetrującym.

> Może trochę za dużo pytań ale ponoć zima się zbliża a nie mam za bardzo dostępu do garażu.

> Pzd

ten element jest na skrzyni biegów, trzeba go wyjąć przeczyścić i przesmarować oś. U mnie środek penetrujący nie pomógł. Można się dostać od góry, u mnie trzeba było od dołu bo był reduktor gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o element z tego wątku??

Jak dobrze pamiętam również miałeś 1.8, co znacznie ułatwiło by mi sprawę:)

I od razu czy mam się spodziewać jakiś problemów z wyjęciem/wyczyszczeniem/zamontowaniem tego ustrojstwa. Jutro sobota to może udałoby się coś dłubnąć.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy chodzi o element z tego wątku??

mniej więcej

> Jak dobrze pamiętam również miałeś 1.8, co znacznie ułatwiło by mi sprawę:)

dokładnie 1.8 ten problem miałem 2 razy, pierwszy raz robili to w ASO na gwarancji

> I od razu czy mam się spodziewać jakiś problemów z wyjęciem/wyczyszczeniem/zamontowaniem tego

> ustrojstwa. Jutro sobota to może udałoby się coś dłubnąć.

> Pzd

jak to w Stilo trzeba mieć ręce z gumy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem to linki są ok trzeba przeczyścić oś dźwigni

U mnie na 100% linka bo już raz ją wyciągałem. Niestety akurat nie było takiej dostpępnej, a musiałem auto złożyć więc obróciłem w pancerzu o 180 stopni, przesmarowałem. Trochę się poprawiło ale po jakimś czasie znowu jest kiepsko. Tych linek jest sporo do fiatów Stilo i najlepiej kupować po numerze. Kupując uzywkę mozna kupić nie taką ( choć nie wiem czym się różnią ). Moja linka w ASO kosztuje 330,-. "Naprawiacz" linek deklaruje naprawę za 80,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mniej więcej

> dokładnie 1.8 ten problem miałem 2 razy, pierwszy raz robili to w ASO na gwarancji

> jak to w Stilo trzeba mieć ręce z gumy

Pogoda trochę zweryfikowała moje plany, czy narazie mogę zakupić jakiś siuwaks żeby spróbować nasmarować te cięgna?? Jak to nie pomoże to będę kombinował z garażem lub podjadę do mechanika.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na 100% linka bo już raz ją wyciągałem. Niestety akurat nie było takiej dostpępnej, a

> musiałem auto złożyć więc obróciłem w pancerzu o 180 stopni, przesmarowałem. Trochę się

> poprawiło ale po jakimś czasie znowu jest kiepsko. Tych linek jest sporo do fiatów Stilo i

> najlepiej kupować po numerze. Kupując uzywkę mozna kupić nie taką ( choć nie wiem czym się

> różnią ). Moja linka w ASO kosztuje 330,-. "Naprawiacz" linek deklaruje naprawę za 80,-

Kupowałem w styczniu w unto.pl, cos koło 130 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa na kawkie przy wymianie linki zlosnik.gif Wczoraj dostałem nową ( naprawianą/dorobioną ). Stary wsad był mocno skorodowany na końcu jednej strony. Ale sprawdziłem jeszcze oś, o której wspominał KrzP. Rzeczywiście też chodziła z pewnym oporem więc wyjąłem i poprawiłem. Zaraz montaż wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem to linki są ok trzeba przeczyścić oś dźwigni

U mnie było identycznie - walczyłem z tym jakieś 2 lata temu .

Po wypięciu linek od strony skrzyni okazało się , że sam lewarek z linkami działa bez żadnych zacięć .

Podejrzenie padło na pozostałą część mechanizmu przy skrzyni , właśnie rzeczona tuleja stawiała duży opór .

WD niestety nie pomógł , dopiero demontaż i polerka drobnym papierem ściernym , od tego czasu jest spokój ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.