Skocz do zawartości

Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy


Kazu

Rekomendowane odpowiedzi

> ale z nagrzaniem nie ma tak najgorzej chyba, wiadomo, to nie benzyna - mam ustawione na panelu 16

> stopni 'auto' i tak przy -10 po około 1.5 km włącza się dmuchawa i sobie leci letnie powietrze;

a ma znaczenie jak jest temperatura ustawiona i jaki jest tryb nawiewu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna to benzyna...

Ja u siebie mam założoną grzałkę oparta na 4 świecach z jakieś renówki... grzeje tak do momentu jak wskazówka przejdzie wskazanie II na zegarze ciepła czyli gdzieś koło 60 C... Niestety zauważyłem wczoraj przy - 8C, ze bardzo długo nagrzewa się silnik do optimum czyli do momentu gdy wskazówka staje w pionie.. podejrzewam pad termostatu... frown.gifteraz mam -15 za oknem... dobrze że auto w garażu gdzie jest + 4C zlosnik.gif

Co do dodatkowej grzałki w Cromie to ja nigdzie w żadnym schemacie nie znalazłem jej więc jest to jakiś biały kruk wink.gif W cromie tylko Webasto było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ma znaczenie jak jest temperatura ustawiona i jaki jest tryb nawiewu...

ja swojej aktyowawałem grzałke, operacja się powiodła i mimo mrozu mam wrażenie że leci letnie powietrze od razu. Nagrzewanie- po starcie wentylator na minimum lub zero, temperatura podobnie. Ok 7-8km i mam 90*C. Pozniej nawiew na max i mam ciepło. Termostat wymieniony rok temu lub wiosną tego, nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdy wskazówka staje w pionie.. podejrzewam pad termostatu... teraz mam -15 za oknem...

wiesz, że u siebie też zastanawiałem się, czy termostat jest sprawny... Po testowaniu Clio jestem prawie pewien, że wszystko z nim OK. Clio zachowuje się tak samo - jeżdząc (nie katując) po Warszawie w normalnym ruchu i przy nawiewie na II (z 4) silnik nie osiąga optymalnej temperatury passed_out.gif A nie sądzę, że by w nowym samochodzie był niesprawny termostat...

Jakie sterowanie masz do tych świec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jadąc delikatnie ze względu na turbo, noPB grzeje się z definicji szybciej niż ON bo ma

> mniejszą sprawność(więcej energii jest marnowane w postaci energii cieplnej).

> Pozdrawiam BAS

Święta prawda, chyba że mowa o TSi smile.gif Grzeje się tak samo lub wolniej niż Croma w ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja swojej aktyowawałem grzałke, operacja się powiodła i mimo mrozu mam wrażenie że leci letnie

> powietrze od razu. Nagrzewanie- po starcie wentylator na minimum lub zero, temperatura

> podobnie. Ok 7-8km i mam 90*C. Pozniej nawiew na max i mam ciepło. Termostat wymieniony rok

> temu lub wiosną tego, nie pamiętam

Zastanawiam się jaki sens według producenta ma wkładanie grzałki i nie aktywowanie jej fabrycznie?

Według mnie bezsensu zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się jaki sens według producenta ma wkładanie grzałki i nie aktywowanie jej fabrycznie?

> Według mnie bezsensu zupełnie.

wiesz jak jest przy masowej produkcji... koszt grzałki i dodatkowego okablowania jest znikomy w porównaniu do dwóch wersji okablowania, nagrzewnic i różnego montażu... dlatego wkłada się takie same bebechy, a tylko kompem aktywuje co trzeba...

Praktyka stosowana od wielu lat i to nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz jak jest przy masowej produkcji... koszt grzałki i dodatkowego okablowania jest znikomy w

> porównaniu do dwóch wersji okablowania, nagrzewnic i różnego montażu... dlatego wkłada się

> takie same bebechy, a tylko kompem aktywuje co trzeba...

> Praktyka stosowana od wielu lat i to nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym....

Tylko czemu to ustrojstwo nie działa po aktywowaniu FESem/MESem? po włączeniu absobutnie nic się nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko czemu to ustrojstwo nie działa po aktywowaniu FESem/MESem? po włączeniu absobutnie nic się

> nie zmienia

nie wiem niewiem.gif - może w Coromie wymyślili coś innego niż grzałka...? Może komp otwiera bardziej EGR i więcej spalin leci przez tą nagrzewnicę płynu, która jest obok termostatu? A może coś innego, co w Italii się sprawdza? Kolega wyżej pisał, że u siebie nie może tego aktywować - to może oznaczać, że to nie jest taki "biały kruk", tylko nie do końca wiemy czego szukać...?

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem - może w Coromie wymyślili coś innego niż grzałka...? Może komp otwiera bardziej EGR i

> więcej spalin leci przez tą nagrzewnicę płynu, która jest obok termostatu? A może coś innego,

> co w Italii się sprawdza? Kolega wyżej pisał, że u siebie nie może tego aktywować - to może

> oznaczać, że to nie jest taki "biały kruk", tylko nie do końca wiemy czego szukać...?

Powiem jeszcze tyle że w FESie znalazłem 2 opcje w testach że załącza się przekaźnik dodatkowego ogrzewania i słychać cykanie w trakcie tej czynności czyli przekaźnik jest i działa

Była też druga opcja związana z PCT ale teraz nie pamiętam dokładnie co to było...a nie chce mi się iść do auta bo na dworze -13

286542298-wwww.JPG

[url=http://forum.autokacik.pl/files/286542298-

post-153213-14352518286578_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem jeszcze tyle że w FESie znalazłem 2 opcje w testach że załącza się przekaźnik dodatkowego

Ciekawe ... muszę to sprawdzić i aktywować...

Odnośnie mojej grzałki to ja mam sterowanie zbudowane z starego przekaźnika świec żarowych. Sam to muszę włączyć i wstawiłem tylko zabezpieczenie aby nie włączyły się razem z świecami żarowymi silnika ... i praktycznie po załączeniu i około 4 sekundach czuje się różnicę w temp nawiewu... ale szału niema wink.gif

Odnośnie termostatu to w Stilo 1,9 JTD były podobne objawy zima kilka lat temu padu termostatu.. po wymianie jak ręką odjął i to przy - 20C... Wiec bedę obserwował temperaturę na wężu do chłodnicy i jak moje obawy się potwierdzą pójdzie do wymiany... oczywiście tylko Beru wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem jeszcze tyle że w FESie znalazłem 2 opcje w testach że załącza się przekaźnik dodatkowego

> ogrzewania i słychać cykanie w trakcie tej czynności czyli przekaźnik jest i działa

to co pokazujesz to nie jest PCT, a sprawdzenie działania przekaźnika sterującego podgrzaniem paliwa przez świece żarowe.... na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co pokazujesz to nie jest PCT, a sprawdzenie działania przekaźnika sterującego podgrzaniem

> paliwa przez świece żarowe.... na 100%

Być może masz rację...fakt jest taki że u mnie nie ma tego PCT a szkoda bo przy takiej pogodzie byłoby miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo fajne.... Szkoda,że nie kombi

> Podziel się wrażeniami jak już trochę ochłoniesz...

Tez chcialem kombi, ale Żona mowie mielismy jedno kombi, to kupilismy htb 5d.

Wrazenie,bardzo pozytywne, silnik pracuje cicho,zarowno zimny jak i cieply.

W srodku ma sie wrazenie ze jest ciasniej niz w Cromie, ale pewno to za sprawa deski rozdzielczej, ktora opatula ze tak powiem kierowce i pasazera.Trase 1400km bardzo fajnie i wygodnie sie jechalo., zreszta Croma tez uwielbialem trasy robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOże chociaż się gdzieś na trasie zepsuje.....

biglaugh.gif żart off koz

Zazdroszcze max, mowilem ci zreszta kiedys że zamiast Cromy miałem Insignie Combi brać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sledze caly czas ta strone z tymi autami co mi poslales, i sa tam insignie

wiem,że są. I to kilka ciekawych wink.gif

Narazie krową planuje ze 2 lata pojezdzic zeby nie stracic na niej 10tyś w rok ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żebyś był tylko z niego zadowolony .A jaki bagaznik ma wielki??

Duzy, i odnioslem wrazenie ze wiekszy jest niz w Cromie,ale to moze byc mylne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem,że są. I to kilka ciekawych

> Narazie krową planuje ze 2 lata pojezdzic zeby nie stracic na niej 10tyś w rok ;p

No ja w 1,5 roku stracilem 12 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja w 1,5 roku stracilem 12 tys zl.

słaby interes więc ja pojeżdże ze 2 lata jeszcze, a jesli sie bedzie dalej tak sprawowała to i dłużej. Wole co innego sobie kupić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W srodku ma sie wrazenie ze jest ciasniej niz w Cromie, ale pewno to za sprawa deski rozdzielczej,

> ktora opatula ze tak powiem kierowce i pasazera.

to samo stwierdzili niemieccy policjanci, ze się nie mieszczą w fotelach więc coś musi być na rzeczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to samo stwierdzili niemieccy policjanci, ze się nie mieszczą w fotelach więc coś musi być na

> rzeczy ...

Ja mam sportowe fotele, i gdybym mial 4 litery wieksze, to sie nie zmiescil w fotel wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować zakupu, oby się sprawowało bo przecież silnik z fiata biglaugh.gif więc różnie może być a pewnie coś by się znalazło takiego jak w cromie z elementów zawieszenia.

Miałem okazję przymierzyć się do insigni ale jakoś ciasnawo w środku, taki przytłoczony siedziałem a o tylnej kanapie to nie wspomnę-linia dachu nisko schodzi i trzeba się schylać mocno. Tym co narzekają na miejsce w środku w cromie proponuję zasiąść do insigni.

Przyzwyczaiłem się do wygodnego wsiadania i takie pochylanie się mi nie leży, wysoki nie jestem a z tyłu szału nie ma-ciekawe jak w kombi czy dach też tak nisko schodzi?

W każdym razie szerokości życzę i bezawaryjności.

Ja to bym chętnie na nowszą cromę i "wypaśniejszą" przesiadł ale niestety finanse nie pozwalają a żonka by chciała młodszą czarną pandę z klimą icon_eek.gif a i syn ma potrzeby, ciężko pampersy poniżej 40zł kupić oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszczersze życzenia.

Pięknych i radosnych nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,

Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze,

Abyście znaleźli dużo kolorowych prezentów pod zieloną choinką,

Świąt które, dadzą wam trochę radości i odpoczynku, życzy Kazu i Domi mikolaj.gifmikolaj.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jako Święta mijają?

> Wpisywać prezenty.

> u mnie na maksymalne minimum-balsam po goleniu i żel pod prysznic

> co za czasy

w pracy mijają.... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zgadnij od kogo pochodzi silnik

Doskonale wiem kto jest producentem silnika ok.gif bez obaw. O ile MJTD z Fiata nie wiele można zarzucić, to w przypadku Opla Insignia całość produktu jakim jest ten samochód jest na prawdę udana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.