Skocz do zawartości

Montaż klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif

Mody czas zacząć grinser006.gif

Mam zamiar zamontować klimke manualną do swojej bravki 1.6 16V. Zanabyłem chyba wszystkie części potrzebne do tego, to teraz przydałby mi się zastrzyk wiedzy....generalnie potrzebowałbym informacji nt. podłączenia elektryczengo, konsola,sprężarka, osuszacz, chłodnica, ECU ???, itp. Mam jakieś kawałki instalacji, ale jak to poskładać ???

Zresztą wszystkie wskazówki na ww. temat mile widziane.

btw. nie ma ktoś na zbyciu silniczka obiegu zamkniętego ?? ułamał mi się w nim trzpień ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko gdzie je znajde ?

ps. znalazłem coś u Patre i zaraz będę sprawdzał, ale i tak wszystkie wskazówki mile widziane, bo wiadomo instrukcja instrukcją, a doświadczenia userów bezcenne smile.gif

Interesują nmie jak już pisałem polączenia elektryczne elementów, co gdzie i jak i za co odpowiada.

Jako tako centralki w manualnej chyba nie ma, przynajmniej nic takiego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> btw. nie ma ktoś na zbyciu silniczka obiegu zamkniętego ?? ułamał mi się w nim trzpień ....

Jak masz klimę, to możesz zamknąć na stałe... Parować nie będzie - bo klima powietrze osusza - a świeże przez okno wpuścisz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakim cudem klimą ma osuszać powietrze ? Osuszacz w klimie nie służy do osuszania powietrza tylko

> czynnika

Klimatyzacja osusza powietrze wewnątrz auta. Zresztą na wyparce zbiera się woda która odprowadzana jest na zewnątrz.

Osuszacz klimy w układzie nie ma za zadanie osuszania powietrza w środku, tylko osuszanie samego układu (czynnika z olejem)

Montowałem kiedyś klimę w Sienie 1,2.

Wszystko jest sterowane masą, a tylko sprężarka plusem.

PS Zanim zamontujesz nagrzewnicę z klimą sprawdź sprawność termostatu na wyparce. Po co masz rozbebeszać jeszcze raz deske jak nie będzie działał.

Nie wiem jak w Bravo, ale w Sienie musiałem dorobić sobie rezystor obsługujący pierwszą prędkość wentylatora chłodnicy (oryginalny był dla mnie za drogi).

Silnik wentylatora chłodnicy został ten sam i działa do dzisiaj bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakim cudem klimą ma osuszać powietrze ? Osuszacz w klimie nie służy do osuszania powietrza tylko

> czynnika

Przy przejściu przez parownik powietrze gwałtownie się ochładza, co powoduje skraplanie się wilgoci na parowniku. W ten sposób powietrze, które jest potem pompowane do kabiny jest suche...

Osobiście dla mnie to osuszanie powietrza jest dużo przydatniejszą funkcją klimy niż jego schładzanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.