Skocz do zawartości

pytanie do posiadaczy cromy z silnikami na Pb


jaro190

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy- chciałbym się dowiedzieć jak spisują się silniki benzynowe 1.8 i 2.2 w cromach - jak z ich awaryjnością, dynamiką i czy ktoś z kolegów gazował takie autko

na wiosnę będę przymierzał się do kupna autka i chciałbym poznać wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam koledzy- chciałbym się dowiedzieć jak spisują się silniki benzynowe 1.8 i 2.2 w cromach - jak

> z ich awaryjnością, dynamiką i czy ktoś z kolegów gazował takie autko

> na wiosnę będę przymierzał się do kupna autka i chciałbym poznać wasze opinie

Są to silniki Opla więc najlepiej poszukać opinii na forum Opla...

W cromie bardzo rzadko się je spotyka... ja kilka razy przytaczałem info zaczerpnięte z forum OPLA ale że nie mam takiego silnika to wolę się nie wypowiadać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam koledzy- chciałbym się dowiedzieć jak spisują się silniki benzynowe 1.8 i 2.2 w cromach - jak

> z ich awaryjnością, dynamiką i czy ktoś z kolegów gazował takie autko

> na wiosnę będę przymierzał się do kupna autka i chciałbym poznać wasze opinie

Mam 1.8. Spisuje sie OK. Od 50kkm żadnych problemów. Ostatnio zaczął nieco więcej palić ale teraz jeździ żona i jeździ więcej po mieście. Teraz jest ok. 9l ja miałem spalanie na poziomie 8.3l. Dynamika dla mnie OK ale to indywidualna sprawa. Croma nie skłania do dynamicznej jazdy. Co do gazu to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 1.8. Spisuje sie OK. Od 50kkm żadnych problemów. Ostatnio zaczął nieco więcej palić ale teraz

> jeździ żona i jeździ więcej po mieście. Teraz jest ok. 9l ja miałem spalanie na poziomie 8.3l.

A w jakim miescie masz takie spalanie?

W jakiej wersji masz cromke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam koledzy- chciałbym się dowiedzieć jak spisują się silniki benzynowe 1.8 i 2.2 w cromach - jak

> z ich awaryjnością, dynamiką i czy ktoś z kolegów gazował takie autko

> na wiosnę będę przymierzał się do kupna autka i chciałbym poznać wasze opinie

Witam,

Ja dołączę się do pytania - właśnie siadałem do forum z myślą o zadaniu identycznego smile.gif

Chciałem się przesiąść z bravo na crome. Wiele informacji zdobyłem dzięki wpisom użytkowników, ale jak kolega wcześniej zauważył, ciężko znaleźć coś o silnikach benzynowych.

Całe życie jeżdżę noPb więc wolałbym tak to zostawić, a ponieważ kroma z pewnością oszczędna nie jest z takim silnikiem, więc pomyślałem o gazie.

Interesuje mnie też czy ma ktoś doświadczenie w przesiadce bravo-croma. Jakie refleksje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Ja dołączę się do pytania - właśnie siadałem do forum z myślą o zadaniu identycznego

> Chciałem się przesiąść z bravo na crome. Wiele informacji zdobyłem dzięki wpisom użytkowników, ale

> jak kolega wcześniej zauważył, ciężko znaleźć coś o silnikach benzynowych.

> Całe życie jeżdżę noPb więc wolałbym tak to zostawić, a ponieważ kroma z pewnością oszczędna nie

> jest z takim silnikiem, więc pomyślałem o gazie.

> Interesuje mnie też czy ma ktoś doświadczenie w przesiadce bravo-croma. Jakie refleksje.

stoi jedna z 2010 roku w benzynie:).Na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Ja dołączę się do pytania - właśnie siadałem do forum z myślą o zadaniu identycznego

> Chciałem się przesiąść z bravo na crome. Wiele informacji zdobyłem dzięki wpisom użytkowników, ale

> jak kolega wcześniej zauważył, ciężko znaleźć coś o silnikach benzynowych.

> Całe życie jeżdżę noPb więc wolałbym tak to zostawić, a ponieważ kroma z pewnością oszczędna nie

> jest z takim silnikiem, więc pomyślałem o gazie.

> Interesuje mnie też czy ma ktoś doświadczenie w przesiadce bravo-croma. Jakie refleksje.

Tak jak pisałem ... proponuje forum Opla... odnośnie LPG to najlepiej tam poczytac... jedni twierdzą że się nie nadają pod LPG bo ciągle trzeba kasowac luzy zaworowe i musieli wywalic LPG a inni twierdzą że maja i jest OK..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak pisałem ... proponuje forum Opla... odnośnie LPG to najlepiej tam poczytac... jedni

> twierdzą że się nie nadają pod LPG bo ciągle trzeba kasowac luzy zaworowe i musieli wywalic

> LPG a inni twierdzą że maja i jest OK..

Proponuje wejśc na tą stronkę http://lpg-forum.pl/ są tam szpece z LPG i oni Ci napewno doradzią,a w to nie wątpie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jakim miescie masz takie spalanie?

Oława+10km do wiochy obok. Ja jeździłem trochę dalej za Oławe.

> W jakiej wersji masz cromke?

Szczerze to nie pamiętam. Business? Najniższa w 2009. Czemu pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oława+10km do wiochy obok. Ja jeździłem trochę dalej za Oławe.

> Szczerze to nie pamiętam. Business? Najniższa w 2009. Czemu pytasz?

Pytam z niedowierzaniem, ze takie male spalanie na 1500kg auto w miescie ale Oława to luzniej nize we wro:)

A o wersje pytam bo jak szukalem dla siebie to widzialem, ze w NoPb to najczesciej byly slabsze wersje.

Mi sie trafila Emotka i raduje sie jazda niezmiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam z niedowierzaniem, ze takie male spalanie na 1500kg auto w miescie ale Oława to luzniej nize

> we wro:)

Racja Oława mniejsza. Chccesz dokładniej popatrzeć patrz tutaj

> A o wersje pytam bo jak szukalem dla siebie to widzialem, ze w NoPb to najczesciej byly slabsze

> wersje.

> Mi sie trafila Emotka i raduje sie jazda niezmiernie.

Dla mnie najniższa wersja ma wszystko co potrzebuję, moze poza większą ilością schowków ale to niezalezene od wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racja Oława mniejsza. Chccesz dokładniej popatrzeć patrz tutaj

> Dla mnie najniższa wersja ma wszystko co potrzebuję, moze poza większą ilością schowków ale to

> niezalezene od wersji.

9 l/100km to nie am sie co pchac w ON, bo miwe wr, gdyby nie obwodnice to 8 l.100km jak nic łknie ON

Krcze Crom jest tak malo, ze czesto kupujacy w poblizu nawet nie ma gdzie sie przymierzyc, nie mowiac o przejazdzce...

Czasami bywam w olawie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.