Skocz do zawartości

Sąd "zjechał" policję za bezsensowne łapanki radarowe


Miromat

Rekomendowane odpowiedzi

> Poczytaj PoRD n/t sposobu przejazdu przez takie miejsca :-)

> Stąd mówię - w PL PoRD nie funkcjonują znaki zależne od warunków pogodowych.

> IMO jest to błąd, stąd jest permanentne ograniczenie.

> Częściowym rozwiązaniem tego są tablice świetlne ze znakami na niektórych drogach.

> A jeśli dzieci mają późne zajęcia?

> Widzisz - nie do końca.

> Technika pozwala, nakłady - niekoniecznie.

> Zaproponuj wprowadzenie opłat za wszystkie drogi i zobacz, jak się tutejsi ludzie zaplują.

Wystarczy wpływy z mandatów przekazać na poprawę warunków bezpieczeństwa, a nie więcej ściągać od tych co jeżdżą zgodnie z przepisami.

OK, wiem. Łatwiej złoić wszystkich. Podobnie jak w OC, podnosi się wszystkim zamiast tym co lekceważą przepisy i powodują zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co wrzucasz to po raz kolejny...?

Bo poprzedni temat zamknąłeś???

Napisałeś, że było.

Ktoś kto nie czyta wszystkich wątków na wszystkich pod forach skąd ma to wiedzieć?

Jest to na tyle ważna informacja, że powinni ludzie wiedzieć jak "fłaca" na chaja.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to już i pisałem przy tym, żeby w takiej sytuacji nie przyjmować mandatu. SM musi wysłać wniosek o ukaranie do sądu. Sąd rozpatruje w trybie nakazowym zaocznie dokładając niestety koszty (zwykle kilkadziesiąt zł). Trzeba dopłacić, ale w efekcie darmozjady i cwaniaki z takiego Białego Boru nie dostają z tego złotówki bo mandat idzie na Skarb państwa.

Zanim wyślą sprawę do sądu będą oczywiście straszyć dodatkowymi kosztami, wezwaniami itp. i ludzie pękają. Jednak wyjaśnienia można złożyć w miejscowej SM, a sprawę jak pisałem sąd załatwia nakazowo zaocznie wystawiając mandat taki sam jak SM.

Jest za to duża szansa, że do sądu nie wyślą bo muszą przy tym narobić a kasy nie mają.

W odpowiedzi usłyszałem, że na głowę upadłem że chce dopłacać, ale ja jestem w stanie dopłacić, żeby tamto SM przestało być dochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było to już i pisałem przy tym, żeby w takiej sytuacji nie przyjmować mandatu. SM musi wysłać

> wniosek o ukaranie do sądu. Sąd rozpatruje w trybie nakazowym zaocznie dokładając niestety

> koszty (zwykle kilkadziesiąt zł). Trzeba dopłacić, ale w efekcie darmozjady i cwaniaki z

> takiego Białego Boru nie dostają z tego złotówki bo mandat idzie na Skarb państwa.

> Zanim wyślą sprawę do sądu będą oczywiście straszyć dodatkowymi kosztami, wezwaniami itp. i ludzie

> pękają. Jednak wyjaśnienia można złożyć w miejscowej SM, a sprawę jak pisałem sąd załatwia

> nakazowo zaocznie wystawiając mandat taki sam jak SM.

> Jest za to duża szansa, że do sądu nie wyślą bo muszą przy tym narobić a kasy nie mają.

Powyższe wnioski każdy kierowca powinien mieć wygrawerowane w widocznym miejscu w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.