Skocz do zawartości

Fiat Bravo 1.9 8V zmiana skrzyni biegów....


Rekomendowane odpowiedzi

> no właśnie o to mi chodzi najbardziej, skrzynia od strony sprzęgła bedzie pasowała. to sprawdziłem.

z tego co widze przeg. zewnetrzne beda te same, polosie i kielichy czesciowo pokrywaja sie 1.6 vs 1.9 8v ale bylo kilka modyfikacji typu:

12082 - NOWE PÓŁOSIE,SKRZYNIA I WAŁKI MECH.RÓŻNICOWEGO (VET 4014492)

wiec musisz zerknac na zywo jak to wyglada, faktycznie czasem moze wiekszosc osprzetu siasc p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co widze przeg. zewnetrzne beda te same, polosie i kielichy czesciowo pokrywaja sie 1.6 vs

> 1.9 8v ale bylo kilka modyfikacji typu:

> 12082 - NOWE PÓŁOSIE,SKRZYNIA I WAŁKI MECH.RÓŻNICOWEGO (VET 4014492)

> wiec musisz zerknac na zywo jak to wyglada, faktycznie czasem moze wiekszosc osprzetu siasc p&p

akurat mam 2takie skrzynie od 1.6 to może coś uda mi się coś dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, czy zmiana skrzyni w bravo z 2008r 1.9 8V 120KM z 5-biegowej na 6-biegową z bravo 1.6 16V

> 120KM to jakiś wielki wyczyn? Pasuje P&P? wiadomo linki muszę zmienić i wybierak biegów

> itp, chodzi mi jednak o sprzęgło, półoś i inne detale

> Dziękuje z góry

Ale tam będą zupełnie inne przełożenia! Efekt będzie taki, że będziesz miał o 1/3 krótsze biegi i dużo niższą prędkość maksymalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tam będą zupełnie inne przełożenia! Efekt będzie taki, że będziesz miał o 1/3 krótsze biegi i

> dużo niższą prędkość maksymalną.

Chyba jednak nie. Na 6 biegu przy 130 kmh u mnie jest nieco ponad 2300 obrotów/min. Z tego co wiem to w 1.9 8V jest to trochę więcej. Sama idea zamiany skrzyni biegów na 6 jest super, aż dziw bierze, że Fiat sam na to nie wpadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tam będą zupełnie inne przełożenia! Efekt będzie taki, że będziesz miał o 1/3 krótsze biegi i

> dużo niższą prędkość maksymalną.

nie beda inne, dla przykladu skrzyn 8v i 16v mj przelozenia sa te same, dochodzi tylko dodatkowe przelozenie 6 biegu czyli 0.614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jednak nie. Na 6 biegu przy 130 kmh u mnie jest nieco ponad 2300 obrotów/min. Z tego co wiem

> to w 1.9 8V jest to trochę więcej. Sama idea zamiany skrzyni biegów na 6 jest super, aż dziw

> bierze, że Fiat sam na to nie wpadł

Fiat by i wpadł, ale po co. Generalnie 1.9 8V był jedynym silnikiem ze skrzynką 5 biegową, co przy jeździe na autostradach, a jest tego coraz więcej, jest porażką. 6 bieg aż się prosi aby włączyć. Od 1.9 16V nie będzie pasowała skrzynka, bo swego czasu, jakieś dwa lata temu, chciałem dokonać tej modyfikacji. Ale za dużo różnic w elementach. Do 1.6 nie zaglądałem.

Z tego co wstępnie widzę, to linki wybierająca i zmieniająca są te

same. Pozostaje więc wymienić pudło wybieraka.

Sprzęgło również jest to samo dla całej serii 120 KM, czyli 1.4 Tjet, 1.6 Multijet oraz 1.9 Multijet 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak właściciel dopadł w dobrej cenie skrzynie od 1.9 8V i taką zakładamy.

Skrzynia od 1.6 120KM powinna pasować, postawiliśmy obie skrzynie obok siebie i bez problemu powinny podejść P&P. Niestety właściciel chyba jednak przestraszył się pionierskiej operacji sick.gif i zakładamy identyczną skrzynie jaką miał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie 1.9 8V był jedynym silnikiem ze skrzynką 5 biegową, co przy

> jeździe na autostradach, a jest tego coraz więcej, jest porażką.

Oj tam porażka od razu wink.gif W 1.9 8V piątka jest dość długa, nie ma dramatu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.