Skocz do zawartości

Laguna II 1.8 16v obroty


Siekier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio coraz czesciej zapala mi sie kontrolka "spirali" i obroty wskakuja na 2000, gaz nie reaguje. Ktos moze mial podobny problem i moglby pomoc jak rozwiazac ten problem. Podlaczenie pod komputer nic nie daje wszystko gra. Najczesciej zapala sie na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio coraz czesciej zapala mi sie kontrolka "spirali" i obroty wskakuja na 2000, gaz nie

> reaguje. Ktos moze mial podobny problem i moglby pomoc jak rozwiazac ten problem. Podlaczenie

> pod komputer nic nie daje wszystko gra. Najczesciej zapala sie na zimnym silniku.

A kontrolka "spirala" nie jest przypadkiem od swiec zarowych ktorych u ciebie nie ma? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kontrolka "spirala" nie jest przypadkiem od swiec zarowych ktorych u ciebie nie ma? :|

Jest od swiec zarowych w silnikach diesla a ja mam benzyne tak jak w temacie i wedlug instrukcji ta kontrolka znaczy usterke elektroniczna w tych silnikach. Tylko co to za usterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio coraz czesciej zapala mi sie kontrolka "spirali" i obroty wskakuja na 2000, gaz nie

> reaguje. Ktos moze mial podobny problem i moglby pomoc jak rozwiazac ten problem. Podlaczenie

> pod komputer nic nie daje wszystko gra. Najczesciej zapala sie na zimnym silniku.

Ten problem to szeroko pojęta przepustnica. U mnie wystarczyło poprawienie styku wtyczki, ale wiem, że czasami kończy się wymianą. Pogooglaj w tym kierunku na forum klubowym. Znajdziesz parę wypracowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten problem to szeroko pojęta przepustnica. U mnie wystarczyło poprawienie styku wtyczki, ale wiem,

> że czasami kończy się wymianą. Pogooglaj w tym kierunku na forum klubowym. Znajdziesz parę

> wypracowań.

Możesz rozwinąć wypowiedź jakich narzędzi użyłeś i co i gdzie zrobiłeś w czasie "naprawy" smile.gif

Dzięki.

pozdro

cimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz rozwinąć wypowiedź jakich narzędzi użyłeś i co i gdzie zrobiłeś w czasie "naprawy"

> Dzięki.

> pozdro

Wtyczka latała w gnieździe. Wystarczyło przeczyszczenie styków co w uproszczeniu oznacza pogmeranie tam czymś ostrym. Poza tym coś tam upchnąłem żeby było ciasno spasowane. Robiłem to z przymusu i na stacji paliw, nie było warunków na profi naprawę.

Po tym zabiegu auto zrobiło 100kkm bez problemów. Wcześniej trafiało mi się to co kilka dni i dociskanie wtyczki dawało efekt tylko czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtyczka latała w gnieździe. Wystarczyło przeczyszczenie styków co w uproszczeniu oznacza pogmeranie

> tam czymś ostrym. Poza tym coś tam upchnąłem żeby było ciasno spasowane. Robiłem to z przymusu

> i na stacji paliw, nie było warunków na profi naprawę.

> Po tym zabiegu auto zrobiło 100kkm bez problemów. Wcześniej trafiało mi się to co kilka dni i

> dociskanie wtyczki dawało efekt tylko czasowy.

Dzięki, mam taką akcje raz na około pół roku, odłączenie akumulatora na kilka minut załatwia sprawę. Może na wiosnę jak będzie cieplej zajrzę przeczyszczę przepustnice i przy okazji pogmeram we wtyczce.

pozdro

cimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.