Skocz do zawartości

[G] Z16xe spadające obroty


paw19

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie spadających obrotów tzn.

Przy naciśnięciu sprzęgła obroty różnie spadają. Jednym razem spadają szybko i lecą na około 500 i powracają na 800, innym razem spadają wolniej i od razu idą na 800 bez wahnięcia. Również podczas jazdy na biegu z górki przy puszczonym gazie samochód podszarpuje przy obrotach około 1500-1700.

Odpala auto zawsze pięknie, nic więcej się nie dzieje.

Nie ma żadnych błędów ECU. Egr nie wywalał checków - wyczyściłem go i zaślepiłem.

To co potrafiłem wyczyściłem - mowa o przepustnicy. Ale nie ściągałem jej do czyszczenia. Czy ma ona w sobie silnik krokowy, który może być za to odpowiedzialny czy raczej szukać winy w sondzie lambda?

Czy może jest to wina EGR który się przycina i daje opóźniony sygnał do ECU przy zamykaniu się co powoduje spadnięcie obrotów poniżej minimalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzę to w weekend.

> Póki co zaślepiłem EGR, przejechałem ok 300km i nie ma chcecka ale też nic nie poprawiło się.

Ten cienki wężyk powinien się zsunąć z króćca przepustnicy i cienkim drucikiem można przetkać dziurkę.

Grubą rurę od filtra powietrza zdjąć i można oczyścić łopatki przepustnicy - aby się wychyliły i otworzyły światło przepustnicy, trzeba włączyć zapłon i wcisnąć gaz.

To można zrobić bez wyjmowania przepustnicy.

Ja miałem Z16SE, ale w Z16XE powinno być tak samo.

http://www.astra.auto.pl/dzial-techniczny/napraw-to-sam/161-egr-i-przepustnica-w-z16se-opel-astra

http://www.astra.auto.pl/dzial-techniczn...16se-opel-astra

Przepustnicę powinienem mieć jeszcze na strychu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten cienki wężyk powinien się zsunąć z króćca przepustnicy i cienkim drucikiem można przetkać

> dziurkę.

> Grubą rurę od filtra powietrza zdjąć i można oczyścić łopatki przepustnicy - aby się wychyliły i

> otworzyły światło przepustnicy, trzeba włączyć zapłon i wcisnąć gaz.

> To można zrobić bez wyjmowania przepustnicy.

> Ja miałem Z16SE, ale w Z16XE powinno być tak samo.

> http://www.astra.auto.pl/dzial-techniczny/napraw-to-sam/161-egr-i-przepustnica-w-z16se-opel-astra

> http://www.astra.auto.pl/dzial-techniczn...16se-opel-astra

> Przepustnicę powinienem mieć jeszcze na strychu

Zrobiłem jak napisałeś. Nie ma poprawy, ALE:

Zauważyłem, że przy wyłączonym silniku i wył. zapłonie mam lekko uchyloną klapę przepustnicy??!! Jest jakieś 5-7 stopni otwarta. Jak domknę ją palcem to sprężynuje i się otwiera. Taka sytuacja może być?? Włączyłem zapłon, poruszałem gazem kilka razy i dalej to samo. Nie domyka się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobiłem jak napisałeś. Nie ma poprawy, ALE:

> Zauważyłem, że przy wyłączonym silniku i wył. zapłonie mam lekko uchyloną klapę przepustnicy??!!

> Jest jakieś 5-7 stopni otwarta. Jak domknę ją palcem to sprężynuje i się otwiera. Taka

> sytuacja może być?? Włączyłem zapłon, poruszałem gazem kilka razy i dalej to samo. Nie domyka

> się....

I możesz mieć przyczynę, że masz wyższe obroty.

Weź sprawdź numery tej przepustnicy - bo do Z16SE mam na strychu - leży i się kurzy - powinna pasować do Twojego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odłącz akumulator na minutkę i wtedy sprawdź. Zobacz też, czy tak samo nie domyka się po nagrzaniu

> silnika.

Znalazłem na alledrogo przepustnice do tego silnika i widzę, że one wszystkie są jakby niedomknięte po tej samej stronie. Więc jak jest wyłączony zapłon to chyba tak ma być, że się ma ona lekko "wietrzyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.