Skocz do zawartości

Audi TT 1,8t - prośba o garść informacji


listoor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Za jakiś czas - może lato, może jesień planuję zmienić autko.

Do tej pory jeździłem samochodami wybieranymi z rozsądku lub po prostu tym co wpadło w dobrym stanie (rodzina/znajomi).

Natomiast chciał bym, aby następne autko dawało trochę funu z jazdy.

Myślałem o Mondeo St220, o jakimś CLK 320 czy e46 325/330 ale ostatnio pomyślałem o czymś mniejszym (95% czasu jeżdżę z postym fotelem pasażera) i stąd pomysł o Audi TT 1,8t.

Auto od zawsze mi się podobało, wiem że jest na płycie A3, ma quattro które też mnie przekonuje.

Silnik 1,8t podatny na wzrosty mocy, jest dużo części na rynku więc ich cena powinna być przystępna.

W ostateczności silnik się gazuje jak 4cyl, więc cena instalacji nie zabija...

Czy to auto ma jakieś wady ?

Dzięki za sprowadzenie na ziemie smile.gif

Pozdrawiam,

GL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć!

> Za jakiś czas - może lato, może jesień planuję zmienić autko.

> Do tej pory jeździłem samochodami wybieranymi z rozsądku lub po prostu tym co wpadło w dobrym

> stanie (rodzina/znajomi).

> Natomiast chciał bym, aby następne autko dawało trochę funu z jazdy.

> Myślałem o Mondeo St220, o jakimś CLK 320 czy e46 325/330 ale ostatnio pomyślałem o czymś mniejszym

> (95% czasu jeżdżę z postym fotelem pasażera) i stąd pomysł o Audi TT 1,8t.

> Auto od zawsze mi się podobało, wiem że jest na płycie A3, ma quattro które też mnie przekonuje.

> Silnik 1,8t podatny na wzrosty mocy, jest dużo części na rynku więc ich cena powinna być

> przystępna.

> W ostateczności silnik się gazuje jak 4cyl, więc cena instalacji nie zabija...

> Czy to auto ma jakieś wady ?

> Dzięki za sprowadzenie na ziemie

> Pozdrawiam,

> GL

Coś tam słyszałem od wujka szwagra stryjka babci, że napęd oparty na torsenie w tym aucie potrafił być bardzo niebezpieczny i nieprzewidywalny przy większych prędkościach, że niby od któregoś rocznika coś zmieniono w zawieszeniu i oprogramowaniu, żeby to wyeliminować, ale zaczekajmy jednak, aż ktoś to potwierdzi, bądź zaprzeczy cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś tam słyszałem od wujka szwagra stryjka babci, że napęd oparty na torsenie w tym aucie potrafił

> być bardzo niebezpieczny i nieprzewidywalny przy większych prędkościach, że niby od któregoś

> rocznika coś zmieniono w zawieszeniu i oprogramowaniu, żeby to wyeliminować, ale zaczekajmy

> jednak, aż ktoś to potwierdzi, bądź zaprzeczy

a tam przypadkiem nie ma haldexu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tam przypadkiem nie ma haldexu?

tam jest haldex i trzeba się tym nauczyć jeździć, szczególnie w śliskich zakrętach zimą. Potrafi zaskoczyć bo przeniesienie napędu potrafi na tył dać z zaskoczenia.

Czy auto ma wady? Tak, poprzedniego właściciela 270751858-jezyk.gif

problem z nieprzewidywalnością dotyczył braku spojlera na klapie w pierwszym roczniku, a co do samego napędu, jeśli ktoś nie przesadzał z ręcznym i katowaniem (haldexa można zagotować, co się równa jego wymianie praktycznie), nie jest awaryjny bardziej niż przeciętne auto.

Miałem z takim styczność, przez parę lat, w wersji TT 225KM i dawało sporo przyjemności z jazdy, a problemy można policzyć na palcach ręki, i nie dotyczyły mechaniki silnika ani nawet osprzętu tylko pierdół wyposażenia.

Mechanicznie i elektronicznie typoszereg rozpracowany perfekcyjnie, są magicy którzy potrafią zmusić auto do sporych wyczynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.