Skocz do zawartości

Sprzedaż auta a ubezpieczenie OC


TarNovy

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaję teraz auto. Mam zapłaconą I ratę OC do końca roku,ubezpieczone jest przez mbank (HDI). Kupujący ma 30 dni na przerejestrowanie (do połowy stycznia) więc rozumiem że pomimo tego że zgłoszę sprzedaż to mi ściągną drugą ratę OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedaję teraz auto. Mam zapłaconą I ratę OC do końca roku,ubezpieczone jest przez mbank (HDI).

> Kupujący ma 30 dni na przerejestrowanie (do połowy stycznia) więc rozumiem że pomimo tego że

> zgłoszę sprzedaż to mi ściągną drugą ratę OC?

Nie. OC przechodzi na nowego z dniem zakupu i on będzie opłacał kolejne raty po sprzedaży, jeśli nie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedaję teraz auto. Mam zapłaconą I ratę OC do końca roku,ubezpieczone jest przez mbank (HDI).

> Kupujący ma 30 dni na przerejestrowanie (do połowy stycznia) więc rozumiem że pomimo tego że

> zgłoszę sprzedaż to mi ściągną drugą ratę OC?

Kupującemu nie przysługuje żaden dzień z Twojej polisy.

Z dniem sprzedaży jest ona rozliczana i zwrot dostajesz na konto.

Druga rata nie zostanie pobrana, chyba że miałeś stłuczkę (mBank stosuje taką praktykę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również sprzedałem samochód z OC w mBanku, tylko że ja płaciłem składki miesięczne.

Nie dość, że nie wzięli następnej składki to jeszcze oddali część ostatniej co mnie zdziwiło bo myślałem, że muszę zapewnić 30 dniową ochroną. Ale widocznie kupujący od razu sobie sam ubezpieczył gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Również sprzedałem samochód z OC w mBanku, tylko że ja płaciłem składki miesięczne.

> Nie dość, że nie wzięli następnej składki to jeszcze oddali część ostatniej co mnie zdziwiło bo

> myślałem, że muszę zapewnić 30 dniową ochroną. Ale widocznie kupujący od razu sobie sam

> ubezpieczył gdzie indziej.

E to super, bo myślałem, że problemy będą...Typu zamieszanie i beda pobierac jeszcze z konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E to super, bo myślałem, że problemy będą...Typu zamieszanie i beda pobierac jeszcze z konta.

Tylko wyślij im od razu w dniu sprzedaży skan umowy kupna-sprzedaży i poproś o potwierdzenie przyjęcia rezygnacji z ubezpieczenia. Najlepiej mailem - będzie najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko wyślij im od razu w dniu sprzedaży skan umowy kupna-sprzedaży i poproś o potwierdzenie

> przyjęcia rezygnacji z ubezpieczenia. Najlepiej mailem - będzie najszybciej.

Na skanie musi być już pieczątka z urzędu że zgłoszono sprzedaż auta czy wystarczy sam skan umowy K-S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od lutego, kiedy weszła nowa ustawa.

> Polisa sama w sobie przechodzi, natomiast za każdy wykorzystany dzień TU zwykle nalicza opłaty.

Zapytam ponownie: czy nowy właściciel musi rezygnować z polisy, żeby poprzedni posiadacz dostał zwrot niewykorzystanej składki OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytam ponownie: czy nowy właściciel musi rezygnować z polisy, żeby poprzedni posiadacz dostał

> zwrot niewykorzystanej składki OC?

Tak, musi zrezygnować, w tej kwestii nic się nie zmieniło po wejściu nowelizacji ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.