Skocz do zawartości

Now y ford KA.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Z czym to sie je? mulher.gif chce male wozidelko. Podoba sie Jej 500 ale jest za droga. Pomyslalem, ze ka bedzie w sam raz. Jezdzi tym ktos? Chcialbym jakies 2-3 letnie. Jeden silnik do wyboru crazy.gif Jak to jezdzi? Auto na male przebiegi + ma byc tanie w utrzymaniu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czym to sie je? chce male wozidelko. Podoba sie Jej 500 ale jest za droga. Pomyslalem, ze ka

> bedzie w sam raz. Jezdzi tym ktos? Chcialbym jakies 2-3 letnie. Jeden silnik do wyboru Jak

> to jezdzi? Auto na male przebiegi + ma byc tanie w utrzymaniu

Jedyną osobą posiadającą KaPustę z tych lat jest na kąciku Magi.

Ja od siebie dodam, że zrobiłem kilkaset kilometrów tym samochodem (wypożyczalnianym) i byłem mega pozytywnie zaskoczony.

1,2 69KM daje radę naprawdę przyzwoicie, a i pali niewiele (6,4l/100km przy autostradowych prędkościach 140-150km/h ).

Mały, zwinny - idealny do miasta.

Awaryjność powinna być niewielka, bo to przecież 500/Panda, a oba te samochody nie stwarzają jakiś specjalnie wielkich problemów waytogo.gif.

To tak przy okazji nudnego dnia mi się nakręciło ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,2 69KM daje radę naprawdę przyzwoicie, a i pali niewiele (6,4l/100km przy autostradowych

> prędkościach 140-150km/h ).

> Mały, zwinny - idealny do miasta.

> Awaryjność powinna być niewielka, bo to przecież 500/Panda, a oba te samochody nie stwarzają jakiś

> specjalnie wielkich problemów .

> To tak przy okazji nudnego dnia mi się nakręciło .

A co to jest za silnik? Fiata? A jak wyglada seriws ASO? Drogi? Jak z czesciami? Ma duzo wspolnych elementow z innymi fordami czy egoztyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to jest za silnik? Fiata? A jak wyglada seriws ASO? Drogi? Jak z czesciami? Ma duzo wspolnych

> elementow z innymi fordami czy egoztyka?

To jest 500/Panda, mechanicznie wiekszosc elementow bedzie taka sama - z Forda zauwazylem tam tylko znaczki zlosnik.gif. Tylko blachy i plastiki we wnetrzu sa zupelnie inne niz w Fiacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ka to bliźniak 500. A 500 to bliźniak pandy czyli spodziewaj sie fiatowych problemów

> Ogólnie jeździłem tym tym sobie troche, jakąś wypasioną wersją - ogólnie byłem zadowolony.

> Przyjemne małe toczydełko.

Czyli panda grinser006.gif standardowo pewnie alternator ale plus, ze czesci tanie.

Rozpoczynam poszukiwania aut z PL. Te sprowadzone maja fajne wyposazenie ale troche sie ich boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czym to sie je? chce male wozidelko. Podoba sie Jej 500 ale jest za droga. Pomyslalem, ze ka

> bedzie w sam raz. Jezdzi tym ktos? Chcialbym jakies 2-3 letnie. Jeden silnik do wyboru Jak

> to jezdzi? Auto na male przebiegi + ma byc tanie w utrzymaniu

Kupiłem na wiosnę małżonce właśnie KA w białym kolorku wersja Titanium 1.2 z 2011 roku dość bogato wyposażone jak na ten segment. Auto z Forda ma tylko plastyki, lampy, szyby i poszycia blaszane reszta to Fiat 500. Części kupujemy we Fiacie lub w Fordzie w zależności gdzie taniej. Auto idealne dla kobiety (napisze żeby uzupełnić paliwo, że droga jest oblodzona odpali sam silnik po nieudanym ruszeniu z pod świateł hehe.gif). Z wad jakie zauważyłem to kierownica mogłaby być trochę grubsza i klawisze od radia są małe. Moją małżonka jest bardzo zadowolona i z czystym sumieniem mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem na wiosnę małżonce właśnie KA w białym kolorku wersja Titanium 1.2 z 2011 roku dość bogato

> wyposażone jak na ten segment. Auto z Forda ma tylko plastyki, lampy, szyby i poszycia

> blaszane reszta to Fiat 500. Części kupujemy we Fiacie lub w Fordzie w zależności gdzie

> taniej. Auto idealne dla kobiety (napisze żeby uzupełnić paliwo, że droga jest oblodzona

> odpali sam silnik po nieudanym ruszeniu z pod świateł ). Z wad jakie zauważyłem to kierownica

> mogłaby być trochę grubsza i klawisze od radia są małe. Moją małżonka jest bardzo zadowolona i

> z czystym sumieniem mogę polecić.

A takie roczne ile bylo tansze od nowki? Tez chce minimum titanium. Dobrze by bylo z kurtynami ale to znow chca worek zlota za to. Dobrze, ze utrata wartosci duzo wieksza niz w fiacie. A czy Ford ma jakas centralna baze i po VIN sprawdzi co bylo robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam KAczke kupiona w 2010 w salonie. Nie oszczedzam jej, ale z drugiej strony jakichs mega przebiegow nie robie, mam teraz na liczniku troche ponad 13 tysi. Nie mam zadnych zastrzezen, ot poszedl mi lewy wahacz, zrobione jeszcze na gwarancji. Male, dosc zrywne, zdecydowanie glownie do miasta, choc jak sie rozbuja to i na autostradzie daje rade, w kazdym razie, najwolniejsza nigdy nie jestem wink.gif

Byla duzo tansza od 500tki, poza tym jak na moj gust ladniejsza.

Mam wersje Trend+ ale cos tam dolozyli (radio, klime i cos jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam KAczke kupiona w 2010 w salonie. Nie oszczedzam jej, ale z drugiej strony jakichs mega

> przebiegow nie robie, mam teraz na liczniku troche ponad 13 tysi. Nie mam zadnych zastrzezen,

> ot poszedl mi lewy wahacz, zrobione jeszcze na gwarancji. Male, dosc zrywne, zdecydowanie

> glownie do miasta, choc jak sie rozbuja to i na autostradzie daje rade, w kazdym razie,

> najwolniejsza nigdy nie jestem

> Byla duzo tansza od 500tki, poza tym jak na moj gust ladniejsza.

> Mam wersje Trend+ ale cos tam dolozyli (radio, klime i cos jeszcze).

Jak wyglada koszt serwisu w ASO? Robiocizna + czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyglada koszt serwisu w ASO? Robiocizna + czesci.

Za pierwszy serwis gwarancyjny placilam cos kolo 500 PLN. W tym roku juz nie robilam, bo za przeglad plus wymiane swiec zaspiewali 900 a gwara sie konczyla i tak 2 tygodnie pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam KAczke kupiona w 2010 w salonie. Nie oszczedzam jej, ale z drugiej strony jakichs mega

> przebiegow nie robie, mam teraz na liczniku troche ponad 13 tysi. Nie mam zadnych zastrzezen,

> ot poszedl mi lewy wahacz, zrobione jeszcze na gwarancji. Male, dosc zrywne, zdecydowanie

> glownie do miasta, choc jak sie rozbuja to i na autostradzie daje rade, w kazdym razie,

> najwolniejsza nigdy nie jestem

> Byla duzo tansza od 500tki, poza tym jak na moj gust ladniejsza.

> Mam wersje Trend+ ale cos tam dolozyli (radio, klime i cos jeszcze).

Ja u Ciebie zachowuje się system auto start-stop w zimniejsze dni, bo moja mulher.gif narzeka na uruchamianie się silnika bez naciśnięcia sprzęgła po jego wcześniejszym wyłączeniu na światłach. Gdy było ciepło na dworze silnik uruchamiał się tylko po wciśnięciu sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u Ciebie zachowuje się system auto start-stop w zimniejsze dni, bo moja narzeka na

> uruchamianie się silnika bez naciśnięcia sprzęgła po jego wcześniejszym wyłączeniu na

> światłach. Gdy było ciepło na dworze silnik uruchamiał się tylko po wciśnięciu sprzęgła.

To ja mam takie cos? yikes.gif

Edycja: sprawdzilam w katalogu, mam w standardzie, ale beka bo nawet nie wiem co to jest hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u Ciebie zachowuje się system auto start-stop w zimniejsze dni, bo moja narzeka na

> uruchamianie się silnika bez naciśnięcia sprzęgła po jego wcześniejszym wyłączeniu na

> światłach.

tak troche OT

w bravo przy temperaturach rzedu -10st C start&stop wylacza silnik na 1s i ponownie sam go uruchamia hehe.gif

no, ale w koncu to fiat, wiec nic nadzwyczajnego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.