Skocz do zawartości

Elektryczny problem do rozwiazania - nie daje rady...


Rekomendowane odpowiedzi

Temat dotyczy polaczenia elektrycznego 2-3 elementow: silniczka wycieraczek, regulatora predkosci oraz wlacznika pod kierownica w dwoch roznego rodzaju maluchach. W BISie przerywana praca wycieraczek wykonywana jest przez przerywacz RW, silnik wycieraczek to element 20, zas wlacznik wycieraczek pod kierownica to element 23

Ze wzgledu na rozmiar pliku LINK do schematu.

W jednej ze starszych wersji malucha przerywana praca wycieraczek miala plynnaregulacje pokretlem. Na ponizszym schemacie jest to element numer 44, silnik wycieraczek to 8, zas przelacznik pod kierownica to element 22.

LINK do schematu

Zadanie, z ktorym nie moge sobie poradzic to jak do BISa zaadaptowac plynny regilator przerywanej pracy wycierczek, czyli zastapic element RW ze schamtu BISa elementem nr 44 ze schamtu 650S. Chodzi o podlaczenie przewodow. Ja poleglem, albo mam jakies zacmienie, bo z elektryka problemow wiekszych nei mam. Tego jednak przeskoczyc nei moge. Pomozecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie 650S masz opisane piny regulatora (INT,+,-,F), czy masz jakieś opisy na RW w BIS'ie? Sprawa wydaje się łatwa bo w RW też są 4 piny. Jak odejdzie '+' i '-' to zostają tylko 2 kable i 2 kombinacje.

EDIT

Na Alle znalazłem jakieś foty i są opisy pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na schemacie 650S masz opisane piny regulatora (INT,+,-,F), czy masz jakieś opisy na RW w BIS'ie?

> Sprawa wydaje się łatwa bo w RW też są 4 piny. Jak odejdzie '+' i '-' to zostają tylko 2 kable

> i 2 kombinacje.

Do tego samwgo doszedlem,a le wolalbym nei podlaczac na rympal, zeby nie spalic scalaka w regulatorze. Stad moje pytanie.

> EDIT

> Na Alle znalazłem jakieś foty i są opisy pinów.

Podej link, jesli mozesz, choc sama rozpiska elementow niewiele pomoze, bo te akurat znam. Przypuszczam tez, ze nei ma rozpsianych przewodow na alle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie ma pozostaje 'rozpoznanie' kabli po kolorach.

Podszdlem do tematu raz jeszcze, ale niestety kolory sie nei zgadzaja, Trzeba sie posluzyc schamatami, ktore to wrzucilem, chyba, ze pdoeslesz link do opisow schematow - moze cosuda sie rozwiazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.