Skocz do zawartości

Tempomat krótko/ problem z światłami mijania


stepien2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytania raczej na techniczny.

Poniżej zdjęcie brązowych kostek, czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy dołożenie tempomatu to wersja hard czy hardcore.

286532094-2012-12-18-262.jpg

286532094-2012-12-18-263.jpg

Druga rzecz to dziwna sprawa z światłami mijania.

Wymieniałem od żarówkę od strony kierowcy i niestety nie świeci, czy jest jakiś bezpiecznik do sprawdzenia odpowiadający za pojedyncze źródło światła (str. od pasażera działa). Co ewentualnie muszę sprawdzić, za parę dni będę miał dostęp do garażu prawie full wypas, więc poleci koło z nadkolem i posprawdzam.

Z kolei mam wrażenie że światło po stronie pasażera świeci za nisko żarówka dobrze włożona a oświetla mi parę metrów przed autem, biorąc pod uwagę brak drugiego mijania jazda w nocy jest niezbyt przyjemna. Jakieś sugestię za czym i jak popatrzyć?

Pzd

post-140973-14352518267496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja hard od hardcore jak to określiłeś różni się tylko dołożeniem jednego kabelka, ja właśnie miałem tą drugą i dorzucenie tego kabelka to 5 min roboty. Co do żarówki to nie ma pojedynczych bezpieczników. Sprawdź miernikiem czy do gniazda żarówki dochodzi prąd, obejrzyj też czy nie zaśniedziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja hard od hardcore jak to określiłeś różni się tylko dołożeniem jednego kabelka, ja właśnie

> miałem tą drugą i dorzucenie tego kabelka to 5 min roboty.

Ale rozumiem że mam wersję najbardziej okrojoną? Pytam przy okazji teraz napewno nie będę robił tempomatu, ale na przyszłość się sprzyda.

Co do żarówki to nie ma

> pojedynczych bezpieczników. Sprawdź miernikiem czy do gniazda żarówki dochodzi prąd, obejrzyj

> też czy nie zaśniedziało.

To sprawdzę. A druga sprawa czy jest możliwe że silniczek regulacji reflektorów "zaciął" się na najniższej pozycji?? W jaki sposób mogę sprawdzić czy silniczek działa.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale rozumiem że mam wersję najbardziej okrojoną? Pytam przy okazji teraz napewno nie będę robił

> tempomatu, ale na przyszłość się sprzyda.

U siebie w 1.8 ciągnąłem wiązkę od brązowej wtyczki plus kabel do czujnika hamulca. Najbardziej okrojona wersja nie ma w ogóle tej wtyczki, natomiast w 1.8 ona być musi bo idą przez nią (oprócz tempomatu) przewody do pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do żarówki to nie ma

> pojedynczych bezpieczników. Sprawdź miernikiem czy do gniazda żarówki dochodzi prąd, obejrzyj

> też czy nie zaśniedziało.

Otóż lampy mijania mają swoje osobne bezpieczniki. Jeśli chodzi o lampe od kierowcy to bezpiecznik F13 jest jednocześnie odpowiedzialny za elektryczną regulację świateł mijania. W moim przypadku przepalił się bezpiecznik. Jednak prawa lampa zablokowała się w najniższym poziomie i wali na 10m przed samochodem.

Dziś lub jutro dobiorę się do silniczka i zobaczymy czy będzie wymiana czy naprawa.

EDYTA

No i mamy winowajcę

286551768-2012-12-27-281.jpg

Ktoś może poratować linkiem do silniczków ale w normalnej cenie??

Najciekawsze jest to że jakimś cudem wkładając, z powrotem spalony silniczek udało mi się ustawić mniej więcej światła tak jak powinny być.

Pzd

post-140973-14352518303857_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Silniczki położenia nie dzielą się na lewe - prawe.

> Ja kupowałem na alledrogo ( chyba pasuje zs skody, VW ... ), dużo taniej niż w ASO.

> Pozdr.ART.

Mam okazje kupić za grosze reflektor od wersji 5d patrzyłem, za silniczkami chodzą około 60 dych z wysyłką używki, czyli drożej jak kupno całego reflektora.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od vag'a pasują silniczki ale mają inną długość bolców i trzeba doregulować reflektor aby świecił jak potrzeba. (bo świecą za krótko) Wymieniałem u siebie dwa silniczki (lewy/prawy) i kupiłem od vw i trzeba było podnieść reflektory aby świeciły poprawnie. kozt 15-25 za sztukę. Ja dałem po 30pln za sztukę ale za nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od octavi I pasuję i kosztują ok 15 - 20 zł, temat był wielokrotnie omawiany, poszukaj w archiwum

Patrzę i nie mogę znaleźć za 15-20 które pasowałby bez "druciarni". Czytałem archiwum i patrząc po numerze części najtańsze znalazłem za 35(ori fiat) 60(skoda vw) ale wszystko używki. Jeśli ktoś ma siły niech poda link dla pokoleń.

Problem rozwiązałem kupując uszkodzony reflektor za 40 pln. Tak wygląda nowy silniczek.

286557696-2012-12-28-285.jpg

Miałem do dyspozycji nieogrzewany garaż więc czas to była priorytetowa sprawa i wolałem nie ryzykować kupna na allegro mając pod nosem cały reflektor. Dodatkowo poprawiałem żarówkę po lewej stronie i zamontowałem mikrofon do zestawu głośnomówiącego. Czas 5 h, bez pospiechu i z odkręcaniem kół na ori podnośniku. Ale normalnie świecące światła bezcenne.

Piwko smakuje dziś jak nektar:)

Pzd

post-140973-14352518368358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.