Skocz do zawartości

Co to może być za usterka? (przedni napęd)


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ja Daihatsu Rocky. Z przodu to cudo ma manualne sprzęgiełka.

Jak chce zapiąć przedni napęd to ruszam dupsko z auta, przy kołach przełączam sprzęgiełka, następnie w kabinie wciskam sobie przycisk 4H i jazda. Jak chcę z reduktorem to wajchą przy skrzyni biegów na 4L.

No i jako że zima to postanowiłem włączyć sobie na stałe sprzęgiełka przy kołach co by w razie czego nie musieć wysiadać z samochodu i tylko przyciskiem załączać przód (całą zeszłą zimę tak przejeździłem).

Ale coś nie halo jest. Jak jadę po czarnym (przycisk 4H nie jest wciśnięty więc napęd na przód nie powinien być załączony) co jakiś czas zaczyna coś bardzo głośno hałasować - takie jakby huczące ocieranie i czuję pod nogami wyraźne wibracje. Dobywają się jakby z miejsca po środku przedniego mostu, ale może się tylko niesie...?) Zwalniam - przechodzi. Jadę kilkaset metrów i znowu zaczyna. Czasami huczy przy 30-40, czasami przy 60-70... Różnie...

Jak wysiądę z autka i wyłączę sprzęgiełka problem znika. Czy to sprzęgiełka się kończą czy co? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzegla sa załączone to przednie polosie sie kreca a wraz z nimi most, wiec to on moze wydawac taki dzwiek

w sprzegielku niema sie zabardzo co zepsuc, to tulejka z zebami ktora laczy polos z piasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sprzegla sa załączone to przednie polosie sie kreca a wraz z nimi most, wiec to on moze wydawac

> taki dzwiek

> w sprzegielku niema sie zabardzo co zepsuc, to tulejka z zebami ktora laczy polos z piasta

to niedobrze... Znaczy, że może coś poważniejszego... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chopaki!

Woda może być bo ostatnio nurkowałem po klamki w wodzie.

generalnie najpierw muszę autko do elektryka zaciagnąc bo rozrusznik mi umarł - pewnie też woda bo jak jest cieplo to jakoś kręci a przy wiekszych mrozach tylko rozrusznik słychać jak się obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki chopaki!

> Woda może być bo ostatnio nurkowałem po klamki w wodzie.

> generalnie najpierw muszę autko do elektryka zaciagnąc bo rozrusznik mi umarł - pewnie też woda bo

> jak jest cieplo to jakoś kręci a przy wiekszych mrozach tylko rozrusznik słychać jak się

> obraca.

Jesli masz wode w moscie to juz moze byc po moscie grinser006.gif

Ale sprawdz tak jak juz pisano czy nie ma luzow na wale itp jak i na wyjsciu z mostu(lozyska na walku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.