Skocz do zawartości

Panda zalana olejem mineralnym.


lukash21

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moja, ale w rodzinie. Co radzicie w takiej sprawie. Panda 2006r. 1.1 z przebiegiem 100% autentycznym 52000km do tej pory jezdziła na Castrolu 5W40, tydzien temu została zalana olejem LOTOS 15W40. Wylać to? Jezdzić tak? Przebiegi robi niewielkie, wiec wymiana przypada raz do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie moja, ale w rodzinie. Co radzicie w takiej sprawie. Panda 2006r. 1.1 z przebiegiem 100%

> autentycznym 52000km do tej pory jezdziła na Castrolu 5W40, tydzien temu została zalana

> olejem LOTOS 15W40. Wylać to? Jezdzić tak? Przebiegi robi niewielkie, wiec wymiana przypada

> raz do roku.

lepiej wymień na to co było wcześniej póki mały przebieg- do pandy zlecane jest minimum 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrób płukanke i zalej jak najszybciej to co było

> co za baran leje mineralny olej do prawie nowego auta

Nie przesadzaj hehe.gif, ten silnik pamięta prawdopodobnie wczesne lata 80-te jak nie wcześniej i nie ma w nim kompletnie nic, co mogło by ucierpieć od oleju mineralnego. Jestem w stanie zadeklarować właścicielowi samochodu, że w razie jakiegokolwiek uszkodzenia silnika wynikającego z użycia tego Lotosa 15W40 pokryję koszty naprawy grinser006.gif. Ja bym spokojnie pojeździł do wiosny, wymienił na jakiś przyzwoity 10W40. Po co syntetyk w takim silniku? facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym spokojnie pojeździł do wiosny, wymienił na

> jakiś przyzwoity 10W40. Po co syntetyk w takim silniku?

Wydaje mi sie, ze to bedzie najrozsadniejsze. Mialem poprostu obawy, ze skok z syntetyka na mineralny, bedzie dla silnika ciosem.

A wczesniejszy 5W40 byl wymyslem jakiegos mechanika poza ASO przy pierwszej wzmianie - i tak juz zostal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po to syntetyk zeby nie było syfu w silniku, otwórz silnik jeżdżony na syntetyku i jeżdżony na

> mineralnym to zobaczysz różnice

Nie do końca się zgodzę- miałem porównanie swojej pandy jeżdżonej na Selenii 10W40 i Pandy na Mobilu 1 "full syntetyk"

po zdjęciu pokrywy zaworów po 80 tkm celem sprawdzenia luzu zaworowego u mnie wszystko czyściutkie a w drugiej Pandzie na syntetku osadu i nagaru można było łyżeczką wyciągać.

Jaki z tego wniosek- lej to co zaleca producent- nie sęp i nie przedobrzaj.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca się zgodzę- miałem porównanie swojej pandy jeżdżonej na Selenii 10W40 i Pandy na

> Mobilu 1 "full syntetyk"

> po zdjęciu pokrywy zaworów po 80 tkm celem sprawdzenia luzu zaworowego u mnie wszystko czyściutkie

> a w drugiej Pandzie na syntetku osadu i nagaru można było łyżeczką wyciągać.

Przebiegi mają też na to wpływ,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.