Skocz do zawartości

Panda Multijet - prośba o zidentyfikowanie co tam cieknie


mrzepkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje kupić Pandę, dziś oglądałem jedną w komisie. 2006 r, diesel, przebieg 140 tys. Wrażenia z jazdy mam pozytywne. Po obejrzeniu silnika nie pasuje mi tylko że są ślady wycieku oleju w okolicach tego miejsca zaznaczonego na rysunku:

286540291-286445725-sde.JPG

Z czego to może być wyciek i na ile to poważne?

post-108250-14352518284744_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze spod filtra oleju...

tam jest korek na torxa moze juz puszcza? musialbys zrobic real foto

tam jest obudowa filtra oleju ona jest przykrecana do silnika,,moze puszcza na uszczelce? moze ktos dolewajac rozlał? ciezko stwierdzic...aha sprawdz ile jest oleju na bagnecie...jezeli ponizej min to nie kupuj (przyszlosciowe problemy) ma byc pod max!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki już nie zrobię, bo jeśli tam jeszcze raz podjadę to już aby ją ostatecznie obejrzeć i kupić. Ślady oleju widziałem patrząc od góry dokładnie pod tą kopułką (trochę po prawej stronie), gdzie jest filtr oleju.

W każdym bądź razie jeśli nie trzeba rozebrać połowy silnika aby to uszczelnić to nie jest wielki problem. Olej sprawdzę bo już się sporo naczytałem na ten temat. Z łańcuszka rozrządu raczej żadne niepokojące dźwięki nie docierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanik napaprał przy wymianie filtra oleju.

> Idę o zakład że nic tam nie cieknie.

Trudno tam napaprać przy wymianie filtra...Ale, jak nie cieknie strumieniem tylko jest zapocone, to nie przejmować się, chociaż tam jest nie tylko filtr ale i chłodnica oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trudno tam napaprać przy wymianie filtra...Ale, jak nie cieknie strumieniem tylko jest zapocone, to

> nie przejmować się, chociaż tam jest nie tylko filtr ale i chłodnica oleju...

Naprawdę zdziwił byś się co potrafią mechanicy w ASO.

Wiem z własnego doświadczenia, bo miałem olejem uwalaną nawet chłodnicę, bo się ten właśnie wkład filtra wysmyknął jakiemuś nieumiejokowi z paluszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę zdziwił byś się co potrafią mechanicy w ASO.

> Wiem z własnego doświadczenia, bo miałem olejem uwalaną nawet chłodnicę, bo się ten właśnie wkład

> filtra wysmyknął jakiemuś nieumiejokowi z paluszków.

Mechanika pipy pod uwagę nie brałem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czego to może być wyciek i na ile to poważne?

Mam Pandę 1.3 Multijet 160 kkm 2005. Moje doświadczenia w temacie są takie, że to co wydaje się być olejem silnikowym w miejscu wycieku może być olejem napędowym cieknącym z nieszczelnej pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia - przerabiałem to przy przebiegu ok. 90-100 kkm. Musiałem regenerować (uszczelniać) pompę - koszt ok. 450 zł.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Pandę 1.3 Multijet 160 kkm 2005. Moje doświadczenia w temacie są takie, że to co wydaje się być

> olejem silnikowym w miejscu wycieku może być olejem napędowym cieknącym z nieszczelnej pompy

> wtryskowej wysokiego ciśnienia - przerabiałem to przy przebiegu ok. 90-100 kkm. Musiałem

> regenerować (uszczelniać) pompę - koszt ok. 450 zł.

> Pzdr.

Pompa jest przecież z lewej strony i cieknie też po silniku z lewej strony...Przynajmniej w Corsie z tym silnikiem tak było hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.