Skocz do zawartości

Dziura w drodze


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę sobie sobie autem główną 2-pasmową drogą przez miasto. Przystanąłem na światłach, ruszam, jedynka, dwójka... i wpadłem kołem w dziurę. Efekt: opona do wyrzucenia, felga do prostowania. Dobrze że nie jechałem szybciej.

Przy okazji dowiedziałem się co robić w takiej sytuacji. Po wezwaniu policji nie należy zmieniać koła do ich przyjazdu (2 godziny czekania, hehe). Następnie udałem się do mojego ubezpieczyciela i zażadałem wypłaty z AC. Mój ubezpieczyciel będzie próbował ściągnąć należność regresem od zarządcy drogi. Wtedy odda mi utraconą zniżkę.

Lepsze to chyba niż samemu się szarpać z miejskim zarządem ulic i mostów. Ciekawe tylko czy ubezpieczyciel coś wyszarpie. Miał tak ktoś? Oddali mu zniżkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak z ciekawosci jak sie nie ma AC to gdzie wtedy sie nalezy

> zglosic i od kogo domagac odszkodowania?

Wtedy to do zarządcy drogi. Najpierw musisz ustalić kto nim jest. Potem pewnie przedstawić jakieś udokumentowane roszczenie (zgaduję teraz). Potem powiedzą Ci: drzewo.com.pl (też zgaduję ale pewnie mam rację). Potem pewnie sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E kolega przesadza. 90 % zarządców dróg jest ubezpieczona od takich roszczeń, więc domaganie się odszkodowania przypomina klasyczną procedurę-jakby ktoś w nas wjechał np. Podstawa to wezwanie policji-obsługują to jak kolizję więc trzeba trochę poczekać. Notatka policji trafia do zarządcy drogi. Samemu też trzeba się do niego zgłosić-on przekazuje informację gdzie jest ubezpieczony i tam zgłaszamy jak normalną kolizję. Jeśli policja w notatce napisze ze dziura była, prędkość prawidłowa etc to na 100 procent kase dostaniesz.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E kolega przesadza. 90 % zarządców dróg jest ubezpieczona od takich

> roszczeń, więc domaganie się odszkodowania przypomina klasyczną

> procedurę-jakby ktoś w nas wjechał np. Podstawa to wezwanie

> policji-obsługują to jak kolizję więc trzeba trochę poczekać.

> Notatka policji trafia do zarządcy drogi. Samemu też trzeba się

> do niego zgłosić-on przekazuje informację gdzie jest

> ubezpieczony i tam zgłaszamy jak normalną kolizję. Jeśli policja

> w notatce napisze ze dziura była, prędkość prawidłowa etc to na

> 100 procent kase dostaniesz.

> PZDR

Możliwe. Ale wolałem nie ryzykować, zrobić z AC i czekać na regres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam taką sytuację - jak myślicie, czy by się udało zawiechę na koszt Zakładu Dróg i Komunikacji wymienić:

Codziennie jeżdżę jedną drogą do pracy. Droga po zimie zrobiła się nieco dziurawa (słowa użyte w poprzednim poście nie oddają wielkości i ilości dziur). Ponieważ codziennie tamtędy jeżdżę, i jestem w stanie to udowodnić, to jeśli się okaże że te stuki z tyłu to sprężyny, lub amory, to czy mogę się ubiegać o odszkodowanie, bez policji, a wyłącznie z fakturą z warsztatu? tym bardziej że amory zmieniane pół roku temu, więc "same" się nie zepsuły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mam taką sytuację - jak myślicie, czy by się udało zawiechę na

> koszt Zakładu Dróg i Komunikacji wymienić:

> Codziennie jeżdżę jedną drogą do pracy. Droga po zimie zrobiła się

> nieco dziurawa (słowa użyte w poprzednim poście nie oddają

> wielkości i ilości dziur). Ponieważ codziennie tamtędy jeżdżę, i

> jestem w stanie to udowodnić, to jeśli się okaże że te stuki z

> tyłu to sprężyny, lub amory, to czy mogę się ubiegać o

> odszkodowanie, bez policji, a wyłącznie z fakturą z warsztatu?

> tym bardziej że amory zmieniane pół roku temu, więc "same" się

> nie zepsuły

IMHO nie ma szans. Nie udowodnisz zarządcy że jeździłeś TYLKO po JEGO drodze i że akurat na JEGO dziurze Ci padło. Szanse masz tylko w ewidentnym przypadku gdy urwiesz koło i zostajesz w JEGO dziurze z całym autem. Ale i tak: policja, protokół itp. Samą fakturą nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.