Skocz do zawartości

6 speed - Punto I


aquila

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam tutaj bo tu chyba wiecie najwięcej o takich rzeczach wink.gif Czy części ze skrzyni z Punto I 5 biegów ( 1.2 8v ) pasują zamiennie z "bebechami" skrzyni 6speed ( 6 biegowej ) z tego samego samochodu ? Dokładniej chodzi mi o drugi i trzeci bieg ( koła, synchronizatory itp. )

W instrukcji wyczytałem że przełożenia są te same, ale to wcale nic nie musi znaczyć

Dzieki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam tutaj bo tu chyba wiecie najwięcej o takich rzeczach Czy części ze skrzyni z Punto I 5

> biegów ( 1.2 8v ) pasują zamiennie z "bebechami" skrzyni 6speed ( 6 biegowej ) z tego samego

> samochodu ? Dokładniej chodzi mi o drugi i trzeci bieg ( koła, synchronizatory itp. )

> W instrukcji wyczytałem że przełożenia są te same, ale to wcale nic nie musi znaczyć

> Dzieki

nie pasują

nie wiem w jakiej instrukcji tak pisza bo w praktyce przelozenia sa inne

twoja 1.2. 5 bieg: C514.513

KOLEJNO bieg, przełożenie w skrzynce biegów, przełożenie całkowite

1. 3,909 14,592

2. 2,157 8,052

3. 1,435 5,357

4. 0,974 3,636

5. 0,808 3,016

R 3,818 14,253

1.1 6 speed C514,610

1. 3,545 17,455

2. 2,157 10,621

3. 1,480 7,288

4. 1,121 5,520

5. 0,902 4,441

6. 0,744 3,663

R. 3,818 18,800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliście że skrzynie 5biegów i 6biegów z Punto I to całkowicie inne skrzynie.

A w Eperze dla skrzyni 5biegów i 6biegów numery części( koło 3 biegu i przesuwka biegi 3-4) mają dokładnie ten sam numer. To chyba znaczy że jest to to samo, czy to ma jakis sens ?

5biegów:

5biegow.jpg

Uploaded with ImageShack.us

numer 4 i 9

6biegow:

6biegow.jpg

Uploaded with ImageShack.us

te same numery

O co tu chodzi ?

P.S. Wiem, że dla 5 biegowej są dwa różne koła ale to nie moja wersja wyposażenia więc mam numer zgodny z 6-biegową wink.gif

Dzięki

EDIT: Nie jest przypadkiem tak, że przełożenia na poszczególnych biegach są takie same przed mechanizmem różnicowym, a jako że mech. różnicowy ma inne przełożenie to na wyjsciu w obydwu skrzyniach jest inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EDIT: Nie jest przypadkiem tak, że przełożenia na poszczególnych biegach są takie same przed

> mechanizmem różnicowym, a jako że mech. różnicowy ma inne przełożenie to na wyjsciu w obydwu

> skrzyniach jest inaczej ?

kilkaa lat temu miałem punto 1 najpierw 1,2 75KM , potem 1,7TD , miałem istrukcję obsługi PL i książkę napraw. były tam podane przełożenia każdego biegu skrzyni , przekładni głównej i całkowite. jeśli ktoś ma taka literaturę i mógłby odszukać te dane to wiele by wyjaśniło. coś mi się kojarzy , że skrzynka 6 miała krótsze przełożenia w przekładni głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie cuś w instrukcji:

ooo toto

z tabeli wyniki, że 2 i 3 bieg w skrzyniach 5 ( 55 ,60 , 75 KM) i 6 ma te same przełożenie , czyli same koła zębate mogą być takie same. różnice są w przekładni głównej. znaczy dobrze kojarzyłem po tylu latach yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ooo toto

> z tabeli wyniki, że 2 i 3 bieg w skrzyniach 5 ( 55 ,60 , 75 KM) i 6 ma te same przełożenie , czyli

> same koła zębate mogą być takie same. różnice są w przekładni głównej. znaczy dobrze

> kojarzyłem po tylu latach

dla mnie to i 4 i 5 maja tez takie same przelozenia wiec tylko 1 biegiem i dolozonym 6 sie roznia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.