Skocz do zawartości

Automatyczne zamykanie centralnego po przekroczeniu ~15km/h


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

> Odpada czasowe blokowanie zamka. Zdarzają się takie sytuacje, jak odpalenie samochodu i zostawienie

> go na chodzie żeby np. oskrobać szyby. I problem gotowy.Mój kolega tak już 3 razy zatrzasnął

> kluczyki w aucie (facet, więc kobiety na to tym bardziej nie narażę). Ona ogarnia zamknięcie

> się w środku, ma to wyuczone, zaraz po odpaleniu przyciska blokadę, ale chciałem jej ułatwić

> życie.

A nie mozna dorobic sobie 3 kluczyka? Tylko mechanicznego, bez immobilizera. Ewentualnie pilota do alarmu, jeśli samochód posiada takowy z funkcja sterowania CZ.I nosic go zawsze w kieszeni.

Kiedys dawno też sie tak zrobiłem w wała, na szczęscie było to obok postoju Taxi - pojechałem do domu po zapasowe kluczyki, zas inni taksiarze na postoju pilnowali mi samochodu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie mozna dorobic sobie 3 kluczyka? Tylko mechanicznego, bez immobilizera. Ewentualnie pilota do

> alarmu, jeśli samochód posiada takowy z funkcja sterowania CZ.I nosic go zawsze w kieszeni.

> Kiedys dawno też sie tak zrobiłem w wała, na szczęscie było to obok postoju Taxi - pojechałem do

> domu po zapasowe kluczyki, zas inni taksiarze na postoju pilnowali mi samochodu

Nie każdy nosi coś w kieszeniach, nie każdy kobiecy ciuch ma kieszenie, nie każdy będzie pamiętał, żeby klucz przekładać między ubraniami. A poza tym to po co kombinować, wg mnie najlogiczniejsze jest blokowanie zamków w zależności od prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie mozna dorobic sobie 3 kluczyka? Tylko mechanicznego, bez immobilizera. Ewentualnie pilota do

> alarmu, jeśli samochód posiada takowy z funkcja sterowania CZ.I nosic go zawsze w kieszeni.

Francuzi już dawno temu sprzedawali małe magnetyczne pojemniczki na dodatkowy klucz, które się przyczepiało gdzieś w bezpiecznym miejscu pod karoserią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie każdy nosi coś w kieszeniach, nie każdy kobiecy ciuch ma kieszenie, nie każdy będzie pamiętał,

> żeby klucz przekładać między ubraniami. A poza tym to po co kombinować, wg mnie

> najlogiczniejsze jest blokowanie zamków w zależności od prędkości.

Twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze inny aspekt. W przypadku kradzieży auta móglby byc problem z ubezpieczeniem AC

Przecież wożony w tajnej skrytce ma być 3. dorobiony klucz bez immo, byle by tylko otworzyć auto w momencie, gdy centralny zamek postanowił Ci je zamknąć z ori kluczami w środku... icon_eek.gifhorse.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież wożony w tajnej skrytce ma być 3. dorobiony klucz bez immo, byle by tylko otworzyć auto w

> momencie, gdy centralny zamek postanowił Ci je zamknąć z ori kluczami w środku...

Jeszcze inny patent mi przyszedł do glowy. Jakis ukryty przycisk (albo dla pewnosci 2 połaczone szeregowo) w zderzaku od środka. Nacisniecie daje impuls do otwarcia CZ

Eliminuje to koniecznośc noszenia 3 kluczyka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież wożony w tajnej skrytce ma być 3. dorobiony klucz bez immo, byle by tylko otworzyć auto w

Ja wyjeżdżając za granicę na wakacje, zapasowy trzeci kluczyk ale z immo, miałem schowany w gąbce wygłuszenia deski rozdzielczej. Na wypadek zgubienia-kradzieży bagaży z kluczykiem, żeby w razie coś wytłuc szybę za kilkadziesiąt pln (Felicja) i spokojnie wrócić do domu. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.