Skocz do zawartości

witam! i chwalę się!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem kupienia zabawki - i w końcu się udało!

F126p rok 90 z wyposażenia dmuchawa i regulowane oparcia foteli... smile.gif

poprzedni właściel urodzony w 28 roku (!)

teraz czekają mnie naprawy/wymiany

- hamulce - jak wracałem do domu pedał wpadł w podłogę - ehh - dobrze że ręczny działa - prawdopodobnie chwyciło szczęki w kole i cylinderek się rozciekł - po pompowaniu wróciły na chwilę hamulce

- nowe opony (sa założone chyba orginalne D124)

- opanowanie ogrzewania - nie wiem ale zrobiłem dziś około 50km i w aucie dalej mróz - dobrze że wentylator działa - coś widziałem

z plusów

- zdrowa podłoga

- blacharka poza małym parchem na pasie przednim i troche poważniejszym ubytkiem na nadkolu zewn przy tylnym kole ok.

- silnik i skrzynia chodzą jak zegarek (jedynie łącznik bedzie wymieniany)

- oryginalny lewarek oraz zestaw kluczy F126p

narazie jestem zadowolony

post-79795-14352518452629_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie jeżeli można to tak nazwać zlosnik.gif należy zacząć od przejrzenia czy na obudowie "dmuchawy" silnika jest wajcha do przełączania lato/zima, jeżeli takowa wajcha jest bo może jej nie być trzeba zobaczyć jak jest ustawiona.

Druga sprawa to "termostat" to już raczej powinno być pytanie czy działa

Odnośnie hamulcy może się okazać że jest dużo więcej rzeczy do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogrzewanie jeżeli można to tak nazwać należy zacząć od przejrzenia czy na obudowie "dmuchawy"

> silnika jest wajcha do przełączania lato/zima, jeżeli takowa wajcha jest bo może jej nie być

> trzeba zobaczyć jak jest ustawiona.

> Druga sprawa to "termostat" to już raczej powinno być pytanie czy działa

do sprawdzenia, wcześniej nie miałem do czynienia ogrzewaniem obok ręcznego - zwykle grzebałem pod kanapą

> Odnośnie hamulcy może się okazać że jest dużo więcej rzeczy do wymiany

na pewno zablokowały się szczęki felga była gorącą i był opór z tego koła - potem przyjedzie czas na sprawdzenie kolejnych elementów układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę smile.gif To kiedy spot zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Ładny Białas. Białe są najszybsze 270751858-jezyk.gif

Co do ogrzewania. To w Twojej wersji auto odpalane jest z kluczyka a co za tym idzie regulacja otwarcia kanału ciepłego powietrza jest z prawej strony hamulca ręcznego. Lewe to ssanie, prawe to grzanie.

W starych wersjach prawa fajcha była od rozrusznika, dlatego grzanie regulowało się "kranem" przy tylnej kanapy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stawiam na łącznik gumowy silnika z tunelem.

trafiony!

Hamulce pooglądałem (rozruszałem cylinderek) narazie działają - zobaczymy jak więcej pojeżdzę

przy okzaji autko dostało juz tyskie blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się bawić w odnowe maluszka (narazie tylko czyszczenie)

Możecie mi powiedzieć jak odnowić skaj na siedzieniach?

Dziś umyłem dokładnie siedzenie tylne, nasmarowałem wazeliną, ale dalej wygląd nie jest zadowalający - czym to zregenerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wazeliną to wiesz jaką skórę się smaruje

dziś pooglądałem dokładnie foteliki po wczorańszej konswerwacji rzeczoną substancją - wyniki bardziej niż zadowalający - teraz bedę się brał za przednie - dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.