Skocz do zawartości

Sklep POLO


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Kupował ktoś z was w sklepie internetowym polo motorrad ?

Chciałem wczoraj złożyć zamówienie ale mam problem z dokonaniem płatności, przy próbie przez paypal jest informacja że nie można wykonać płatności, bo łączna wartość koszyka się nie zgadza czy coś takiego, spróbowałem płatności bezpośrednio kartą na stronie sklepu, teoretycznie się udało, ale nie zablokowali płatności na karcie, więc chyba płatność nie przeszła niewiem.gif

Miał ktoś może podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś takiego, spróbowałem płatności bezpośrednio kartą na stronie sklepu, teoretycznie się

> udało, ale nie zablokowali płatności na karcie, więc chyba płatność nie przeszła

> Miał ktoś może podobny problem ?

akurat tym że nie zdjęło z konta to się nie martw... kupowałem coś na ebay w us ostatnio to płatność bank zdjął po chyba 3 dniach... ale za to po następnych 2 dniach zdjął jeszcze raz wink.gif ale po reklamacji zrobili zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat tym że nie zdjęło z konta to się nie martw... kupowałem coś na ebay w us ostatnio to

> płatność bank zdjął po chyba 3 dniach... ale za to po następnych 2 dniach zdjął jeszcze raz

> ale po reklamacji zrobili zwrot.

Zawsze od razu mi blokowali kwotę na karcie gdy płaciłem w różnych sklepach.

Ale teraz zrobili dziwny numer, moje zamówienie wynosiło 118.99E a zablokowali mi na karcie 70,00E, nic z tego nie rozumiem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze od razu mi blokowali kwotę na karcie gdy płaciłem w różnych sklepach.

> Ale teraz zrobili dziwny numer, moje zamówienie wynosiło 118.99E a zablokowali mi na karcie 70,00E,

> nic z tego nie rozumiem

inny sklep motocyklowy - Louis wink.gif ale tez z niemiec, kiedys mi dowcip zrobil i zablokowal na karcie kase za 2/3 zamowienia, a dzien czy 2 dni pozniej na 3element, potem przyszla paczka z 2/3 zamowienia, a tydzien pozniej ostatni element wink.gif

na szczescie mnie w domu nie bylo i mulher.gif odbierala, bo bym pewnie z jakas inkwizycja dzwonil wink.gif , a tak na spokojnie wyslalem im maila z pytaniem OCB i mi odpowiedzieli ze kase sciagaja w momencie wyslania towaru, a ze mieli jakis problem z magazynem i na stanie 3element byl ale fizycznie to nie, wiec w ramach dobrej wspolpracy handlowej smile.gif sciagneli go specjalnie dla mnie i wyslali osobna paczka na swoj koszt (stad takie dziwne lokowanie kasy). Podobno nawet do mnie dzwonili, ale pewnie sie nikt nie zorientowal ze mieli krecic na +48 a nie lokalnie wink.gif (+49)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> inny sklep motocyklowy - Louis ale tez z niemiec, kiedys mi dowcip zrobil i zablokowal na karcie

> kase za 2/3 zamowienia, a dzien czy 2 dni pozniej na 3element, potem przyszla paczka z 2/3

> zamowienia, a tydzien pozniej ostatni element

> na szczescie mnie w domu nie bylo i odbierala, bo bym pewnie z jakas inkwizycja dzwonil , a tak

> na spokojnie wyslalem im maila z pytaniem OCB i mi odpowiedzieli ze kase sciagaja w momencie

> wyslania towaru, a ze mieli jakis problem z magazynem i na stanie 3element byl ale fizycznie

> to nie, wiec w ramach dobrej wspolpracy handlowej sciagneli go specjalnie dla mnie i wyslali

> osobna paczka na swoj koszt (stad takie dziwne lokowanie kasy). Podobno nawet do mnie

> dzwonili, ale pewnie sie nikt nie zorientowal ze mieli krecic na +48 a nie lokalnie (+49)

No to ciekawy przypadek, być może w mojej sytuacji jest podobnie, ciekawe tylko czy jest możliwe aby np. nie mieli części mojego zamówienia i stwierdzili że wyślą to co mają a reszte anulują, bez kontaktu ze mną.

Ale właśnie dostałem przed chwilą od nich maila że wysłali zamówienie z numerem nadania:

Quote:

Thu, 03.01.2013 18:01 h

--

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Thu, 03.01.2013 19:09 h

Krefeld, Germany

The international shipment has been processed in the parcel center of origin


więc pewnie w poniedziałek się dowiem co sobie wymyślili zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> The international shipment has been processed in the parcel center of origin

> więc pewnie w poniedziałek się dowiem co sobie wymyślili

a nie mozesz po prostu nasmarowac maila z pytaniem? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie mozesz po prostu nasmarowac maila z pytaniem?

Ale ja tak lubię niespodzianki zlosnik.gif

A na poważnie tak chyba zrobię, angielski chyba nie będzie dla nich stanowił problemu ?

Po Niemiecku to ja nie dam rady, a mimo to że mają teoretycznie polski adres www swojej strony to nie liczę na to aby odpisali po Polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to polo ma takiego wspanialego ze nie mozna tego kupic w polsce ?

nie wiem co ma polo ale w louis.de wózek rothewald wyszedl 30% taniej niz w pl, nawet doliczaja koszty przesylki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to polo ma takiego wspanialego ze nie mozna tego kupic w polsce ?

Niemieckie sklepy motocyklowe mają czasami ciekawe promocje poza sezonem, o ile zrealizują całe zamówienie to oszczędzę trochę grosza smile.gif

Między innymi kurtkę mesh na cieplejsze dni sobie zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem co ma polo ale w louis.de wózek rothewald wyszedl 30% taniej niz w pl, nawet doliczaja

> koszty przesylki

No właśnie czasami można coś fajnego trafić w dobrej cenie a przesyłka np. w POLO do polski kosztuje tylko 4,95 Euro, w hein-gericke powyżej 400zł jest wysyłka gratis, w innych nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało to wysłali mi część zamówienia a reszty nie dostanę, bo sprzedali więcej niż mieli (mimo że gdy zamawiałem to była oczywiście informacja że jest na stanie).

Quote:

We are sorry that we can not deiver you your whole order.


czyli "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby kogoś interesowało to wysłali mi część zamówienia a reszty nie dostanę, bo sprzedali więcej

> niż mieli (mimo że gdy zamawiałem to była oczywiście informacja że jest na stanie).

> Quote:

> We are sorry that we can not deiver you your whole order.

> czyli "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi"

nie, to nie tak, przeciez skasowali cie tylko za to co moga dostarczyc wink.gif czy moze jednak nie? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, to nie tak, przeciez skasowali cie tylko za to co moga dostarczyc czy moze jednak nie?

Ale była informacja że produkt jest dostępny, w sumie anulowali te rzeczy na których mi najbardziej zależało.

Jedyny ich plus za to że był w tym czasie jakiś rabat 10euro przy zamówieniu powyżej 100 i nie skasowali tego rabatu mimo że to co wysłali zostało tylko na 80E (-10 rabatu). To się im chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale była informacja że produkt jest dostępny, w sumie anulowali te rzeczy na których mi najbardziej

> zależało.

> Jedyny ich plus za to że był w tym czasie jakiś rabat 10euro przy zamówieniu powyżej 100 i nie

> skasowali tego rabatu mimo że to co wysłali zostało tylko na 80E (-10 rabatu). To się im

> chwali.

lepiej by pewnie bylo jakby zapytali czy chcesz niekompletne zamowienie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpowiednim pismem,

Tak, niech napisze przedsądowe wezwanie do ugody z żądaniem wydania towaru... pad.gif

> rozumiem, ze jak sie nie zna jetyka, to sie ciezko pisze.

Jesteś tego doskonałym przykładem biglaugh.gifhehe.gifhahaha.gifcfaniaczek.gif

Przykład:

Quote:

To nie nTwoj problem, zamowiles gdy bylo wiec
musza dostarczyc prawo handlowe


Jeśli kolega naskrobie do POLO coś w tym stylu, to mu przyślą kodeks handlowy, kodeks cywilny, kpk lub inne opasłe tomisko... hehe.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, niech napisze przedsądowe wezwanie do ugody z żądaniem wydania towaru...

> Jesteś tego doskonałym przykładem

> Przykład: Quote:

> To nie nTwoj problem, zamowiles gdy bylo wiec musza dostarczyc prawo handlowe

> Jeśli kolega naskrobie do POLO coś w tym stylu, to mu przyślą kodeks handlowy, kodeks cywilny, kpk

> lub inne opasłe tomisko...

Romano, osmiele sie twierdzic, ze prawo handlowe w Niemczech znam troche lepiej a Ty niestety wypowiadasz sie o rzeczach o ktorych niemasz pojecia

Wiesz co to jest Lockvogel Angebot ?

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Romano, osmiele sie twierdzic, ze prawo handlowe w Niemczech znam troche lepiej

I bardzo dobrze, jestem za! !

> Wiesz co to jest Lockvogel Angebot ?

Nie wiem i nie chcę wiedzieć, jak 99,99% userii AK, bo ta wiedza jest mi absolutnie zbędna.

A teraz Ty napisz, na jakie odszkodowanie może liczyć kolega, który dostał część zamówienia? Co ma przysłać POLO, skoro towaru nie ma?

Ja wiem, że kolega ma prawo dochodzić swoich praw i takie tam bla, bla, bla... ale na co może liczyć w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz Ty napisz, na jakie odszkodowanie może liczyć kolega, który dostał część zamówienia?

5 milionow Euro rotfl.gif

A tak na powaznie. Mial jakas szkode / strate ? Wiec jakie odszkodowanie ? W PL tez sie odszkodowanie dostaje ?

Ma prawo zadac towaru po tej cenie i tyle. Sklep odmawia idzie sie do adwokata ( w praktyce w pismie cytuje sie odpowiednie paragrafy ). Sprzedajacy nie moze reklamowac towaru po danej cenie, jezeli to robi, to musi miec zapas na conajmniej jeden dzien i to nie 5 czy 10 sztuk.

> Co ma przysłać POLO, skoro towaru nie ma?

Jak niema ? Wycofali z produkcji ?

MAja zalatwic ten towar po tej cenie i w wiekszosci przypadkow sa w stanie, tyle, ze latwiej sie wylgac niz zalatwic bo wiadom trzeba jezeli nie dplacic to sprzedac bez marzy.

> ale na co może liczyć w praktyce?

Na towar ktory zamowil. Sprzedajacy musi udowodnic, ze mial tego wystarczajaca ilosc, a to nie jest takie latwe.

Wszystko kwestia wyklucenia sie albo face to face albo pisemnie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedajacy nie moze reklamowac towaru po danej

> cenie, jezeli to robi, to musi miec zapas na conajmniej jeden dzien i to nie 5 czy 10 sztuk.

Nie wiem, jak w POLO, ale w każdej ulotce ze sklepu pisze: "Oferta ważna do dnia XXX lub do wyczerpania zapasu".

Idziesz do sklepu i towaru nie ma, a w ulotce jest, czyli go oferują. Co im robisz - karczemną awanturę? niewiem.gif

> Jak niema ? Wycofali z produkcji ?

> MAja zalatwic ten towar po tej cenie i w wiekszosci przypadkow sa w stanie, tyle, ze latwiej sie

> wylgac niz zalatwic bo wiadom trzeba jezeli nie dplacic to sprzedac bez marzy.

> Na towar ktory zamowil. Sprzedajacy musi udowodnic, ze mial tego wystarczajaca ilosc, a to nie jest

> takie latwe.

> Wszystko kwestia wyklucenia sie albo face to face albo pisemnie.

Dobra, bo widzę, że żyjemy w równoległych światach...

W PL warunkach pewnie nie doczekał byś się odpowiedzi ze sklepu, nie mówiąc o dodatkowej dostawie towaru, BO TY SOBIE TEGO ŻYCZYSZ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.