Skocz do zawartości

Pug 3008 - czy ktoś miał do czynienia?


lmb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał więcej styczności z tym "crossoverem" peugota?

Wygląda dość interesująco (poza ty, że wedle niektórych brzydal). Co sądzić o podstawowym silniczku (1,6 122KM benzyna)? Pewnie demonem prędkości nie jest, ale raczej dość prosty i nie powinien być jakiś bardzo krowiasty.

Jak teraz z jakością Peugeota (tak, wiem że to na F....) i jego serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś miał więcej styczności z tym "crossoverem" peugota?

> Wygląda dość interesująco (poza ty, że wedle niektórych brzydal). Co sądzić o podstawowym silniczku

> (1,6 122KM benzyna)? Pewnie demonem prędkości nie jest, ale raczej dość prosty i nie powinien

> być jakiś bardzo krowiasty.

> Jak teraz z jakością Peugeota (tak, wiem że to na F....) i jego serwisu?

Silnik w c4 jest bardzo oszczędny, ale 3008 jest cięższy. Właściwie do przemieszczania się bez szału, ale podobno dobrze znosi gaz zlosnik.gif

Sam się tym modelem interesuję, ale z tym silnikiem musiałbym sie najpierw przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem 3008 z jakims tam dizlem, chyba 1,6 automat

Na plus deska i wyswietlacze, aktywny radar i kupa elektroniki. Z przodu miejsca sporo, z tylu byly foteliki wiec nie usiadlem. Auto roczne to i zawiech jeszcze nie byl wybity.

Dizel jak to dizel, mul ale po miescie mozna jezdzic.

Nawet sie zastanawialem nad nim ale to pezot i jakos mi odeszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik w c4 jest bardzo oszczędny, ale 3008 jest cięższy. Właściwie do przemieszczania się bez

> szału, ale podobno dobrze znosi gaz

> Sam się tym modelem interesuję, ale z tym silnikiem musiałbym sie najpierw przejechać

No rzeczywiście 3008 jest dość ciężki. Ale tak raczej to 1.6 powinno w miarę radę dać. Chociaż niewątpliwie warto się najpierw przejechać.

Zużycie paliwa, aż tak mnie nie martwi bo wiele by nie jeździł - około 10-12 tyś. km rocznie. Więc litr w tą lub drugą nie zrujnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdzilem 3008 z jakims tam dizlem, chyba 1,6 automat

> Na plus deska i wyswietlacze, aktywny radar i kupa elektroniki.

No ta elektronika, to kwestia wersji. Ale nawet najtańsze wersje mają akceptowalne wyposażenie. I wygląd wnętrz mi się podoba.

> Nawet sie zastanawialem nad nim ale to pezot i jakos mi odeszlo.

No też się obawiam marki, chociaż znam trochę zadowolonych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ta elektronika, to kwestia wersji. Ale nawet najtańsze wersje mają akceptowalne wyposażenie. I

> wygląd wnętrz mi się podoba.

> No też się obawiam marki, chociaż znam trochę zadowolonych osób.

Jak masz w miare mlodego 7 gena i dobry wypas to dalbym sobie spokoj z pedziem. No chyba, ze dla zony. 270751858-jezyk.gif

Ps. Juz znalazlem zlosnik.gif Nie zamieniaj swojej hani. nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat się napalił na 3008 i takowego oglądaliśmy wczoraj - 1.6 hdi aut. Jechałem z negatywnym nastawieniem myśląc peżot sreżot... O ile z zewnątrz to kwestia gustu to środek zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Na pewno wpływ na to miała wersja wyposażenia (m.in. skóra, HUD, navi, panorama). Jednak jak się przesiadłem na tylną kanapę to rozczarowanie - mało miejsca na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z założenia dość ciężkie tak samo jak 308. Niestety czuć to podczas jazdy, hamowania i przyśpieszania. Przygotuj się na dość częstą wymianę tarcz i klocków.

Obejrzyj sobie dobrze patent z klapą bagażnika. No i tylnią kanapę jeśli ma robić za auto rodzinne.

Gdzie masz zamiar tym autem jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ps. Juz znalazlem Nie zamieniaj swojej hani.

Nie...Hani nie zamierzam zmieniać. 5 latek i mi się nawet nie znudziła.

Ale myślę żeby cliankę pogonić i mieć coś sensownego dla żony nadającego się też na krótsze trasy (m.in. żeby accordowi dać kolejne kilka lat pożyć i nie zawsze go ciągać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto z założenia dość ciężkie tak samo jak 308. Niestety czuć to podczas jazdy, hamowania i

> przyśpieszania. Przygotuj się na dość częstą wymianę tarcz i klocków.

Od accorda lżejsze. Ale podejrzewam że ta masa może być odczuwalna. chociaż teraz mało lekkich samochodów. Głupie clio waży ponad 1100kg..

> Obejrzyj sobie dobrze patent z klapą bagażnika. No i tylnią kanapę jeśli ma robić za auto rodzinne.

Klapa bagażnika to nawet mi się podoba (chociaż nie wiadomo jak to będzie w praktyce). Jeśli coś, to ma robić z rodzinne ale na mniejsze trasy z mniejszą ilością pasażerów lub bagażu.

> Gdzie masz zamiar tym autem jeździć?

głównie okolice miasta (kilka kilometrów dziennie) + średniej długości trasy (w granicach PL) lub ewentualnie nieco dłuższe w 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz też jeździł w trasy to może warto byłoby się zainteresować silnikiem HTP, realnie to spali niewiele więcej jeśli nie tyle samo co zwykłe 1,6. A frajda z jazdy zupełnie inna wink.gif

Moim zdaniem koszty serwisu są na rozsądnym poziomie. A sypie się głównie elektronika, czyli wszelakie czujniki kasety centralnych zamków, wyświetlacze etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli będziesz też jeździł w trasy to może warto byłoby się zainteresować silnikiem HTP, realnie to

> spali niewiele więcej jeśli nie tyle samo co zwykłe 1,6.

> A sypie się głównie elektronika, czyli

> wszelakie czujniki kasety centralnych zamków, wyświetlacze etc...

Rozumiem, że chodzi Ci o THP. Fajny silnik, ale z nim to ceny szybują w kosmos (oczywiście wyposażenie też lepsze ale...) i robi się wiele innych ciekawych propozycji.

Tutaj wygląda na to, że w okolicach 60 tyś można znaleźć w miarę przyzwoitego w środku kompakta z akceptowalnym silnikiem o dość ciekawej koncepcji.

Trochę się własnie tej elektroniki obawiam. Niestety, zwykle takie naprawy nie są tanie a oczywiście sypie się po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak najbardziej chodzi o THP cool.gif

Faktycznie spojrzałem i cena z tym slnikiem podchodzi do 100 k sick.gifNo z elektronika tak już jest. Z doświadczeń z 308 to dla przykładu - wyświetlacz dwustrefowej klimatyzaji ok 1500 zł, mikroprzełączik klapy bagażnika 300 zł, kasety centralnych zamków tyle samo.

Z drugiej strony auta bez elektroniki teraz nie kupisz........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No z elektronika tak już jest. Z

> doświadczeń z 308 to dla przykładu - wyświetlacz dwustrefowej klimatyzaji ok 1500 zł,

> mikroprzełączik klapy bagażnika 300 zł, kasety centralnych zamków tyle samo.

No niestety. Kiepsko że się psują takie rzeczy. jednak nie we wszystkich samochodach elektronika się sypie. Pytanie jakie w Peugotach jest prawdopodobieństwo tego.

Zawsze jest opcja przedłuzonej gwarancji - tylko pytanie ile to kosztuje. Bo te ceny które podałeś - to są do rpzezycia jeśli jest to sporadyczne. Ale gorzej jeśli staje się regułą.

no i ta wersja "prosta" trochę mniej ma tych elementow do psucia się - bo klima manualna, wyświetlacz tylko od radia (i komputera)

> Z drugiej strony auta bez elektroniki teraz nie kupisz........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jeszcze po dzisiejszej przejażdzce stwierdziłem niestety, że jest mało miejsca na prawą noge bo

> tunel środkowy jest ogromny. No i schowek przed pasażerem jest mikroskopijny.

Ja byłem na jeździe próbnej i potwierdzam - mocno rozbudowana konsola środkowa,

niby wygodnie się siedziało, ale mało miejsca na nogi i ogolnie ciasnawo z przodu i z tyłu,

jak na takiego kloca

Z jednej strony podstawowe silniki w rozsądnej cenie, ale te mocniejsze powalają ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.