Skocz do zawartości

Wężyki przelewów na wtryskach


kurian

Rekomendowane odpowiedzi

polecam wszystkich dieslowcą sprawdzać stan wężyków przelewów pomiędzy poszczególnymi wtryskami.

Na zdjęciach przedstawiam co mi się wydarzyło pod maska bez mojej wiedzy.

wp000057b.th.jpgwp000059g.th.jpg

zgremniał i pękł pierwszy wężyk od prawej (na zdjęciu ten najdłuższy), paliwo zaczęło tryskać po całym silniku a wszystko pięknie ukryte pod osłona silnika. Teoretycznie ropa nie jest palna ale jakby zaszły sprzyjające warunki to samochód mógłby już nie istnieć. Tak więc Panowie i Panie przy okazji sprawdzania poziomu oleju albo dolewaniu płynu do spryskiwaczy zdejmijcie osłonę silnika i zobaczcie jak to u was wygląda.

U mnie wszystkie te wężyki kompletnie straciły elastyczność, były całe spękane i kruszyły się przy byle dotknięciu. Na biegu jałowym nic nie tryskało, ale przy docisnięciu gazu ładna fontanna powstawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie ropa nie jest palna

A niby to od kiedy? pali się i to bdb, kwestia tylko odpowiedniej temperatury zapłonu.

> Panie przy okazji sprawdzania poziomu oleju albo dolewaniu płynu do spryskiwaczy zdejmijcie

> osłonę silnika i zobaczcie jak to u was wygląda.

Nie wyczułeś smrodu parującego paliwa? hmm.gif przecież smierdzi przeokrutnie jak zaczyna parować, mało tego w czasie jazdy łapie opary do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A niby to od kiedy? pali się i to bdb, kwestia tylko odpowiedniej temperatury zapłonu.

zapalniczka nie podpalisz, turbina na która kapało tez tego nie dała rady zapalić

> Nie wyczułeś smrodu parującego paliwa? przecież smierdzi przeokrutnie jak zaczyna parować, mało

> tego w czasie jazdy łapie opary do srodka.

jak to się stało to ja nie jechałem autem, narzeczona wróciła z pracy i mówi że w aucie śmierdzi farba a jak się zagrzał silnik to jakby bardziej. więc poszedłem sprawdzić a oczom mym ukazało się to co widzicie na zdjęciach. Więc stało się to stosunkowo nagle i gwałtownie, bez wcześniejszych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapalniczka nie podpalisz, turbina na która kapało tez tego nie dała rady zapalić

> jak to się stało to ja nie jechałem autem, narzeczona wróciła z pracy i mówi że w aucie śmierdzi

grinser006.gif> farba a jak się zagrzał silnik to jakby bardziej. więc poszedłem sprawdzić a oczom mym ukazało

> się to co widzicie na zdjęciach. Więc stało się to stosunkowo nagle i gwałtownie, bez

> wcześniejszych objawów.

Chodzilo mi o to ze jest palna

Wężyki występują jako cały element z tymi kroccami co wchodzą do wtrysków, kiedyś ułamałem ten nadmiar. Impreza w aso kosztowała 85pln ale króćce nowe są metalowe biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne będziesz wymieniał wszystkie weżyki.Mi kiedyś pękł ten "dinks"(na foto na zielono)co

> wychodzi z wtryskiwacza i jeszcze gdzieś powinno leżeć w garażu 2 sztuki,więc jak by Ci się to

> przytrafiło,to Cię mogę poratować

wężyk paliwowy fi wew 3mm z motoryzacyjnego pasuje idealnie, już wszystkie 3 są nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.