Skocz do zawartości

Spryskiwacze reflektorów zamienniki


stepien2

Rekomendowane odpowiedzi

pamięć już nie ta co kiedyś, dlatego piszę, że na 90% ( mlotek.gif koniecznie porównać przed zakupem mlotek.gif) jako zamienniki podchodzą pompki od poloneza zlosnik2.gif i golfa (III chyba). Kostka powinna być taka sama.

Problem pojawia się na szybkozłączce przewodu sprysków, która jest ciut węższa niż wyjście z pompki. old.gif polecam wymienić na odpowiednią złączkę z VW i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie!

I mnie dopadl temat spryskiwacza reflektorow.

CZytajac posty zastanawiam sie co kupic. Czy brac od poloneza (ale widze ze sa rozne rodzaje) czy od Skody? Jak od Skody to tez beda pasowac te od VW i Audi czego pelno jest na allegro?

CZy taka pompka spryskiwacza od poloneza (rozumiem ze chodzi o zwykla pompke do szyb) bedzie miala wystarczajace cisnienie zeby spsikac reflektory?

Pokazcie mi co kupic wink.gif - to tak w skrocie zeby kazdy wiedzial o co mi chodzi hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie!

> I mnie dopadl temat spryskiwacza reflektorow.

> CZytajac posty zastanawiam sie co kupic. Czy brac od poloneza (ale widze ze sa rozne rodzaje) czy

> od Skody? Jak od Skody to tez beda pasowac te od VW i Audi czego pelno jest na allegro?

> CZy taka pompka spryskiwacza od poloneza (rozumiem ze chodzi o zwykla pompke do szyb) bedzie miala

> wystarczajace cisnienie zeby spsikac reflektory?

> Pokazcie mi co kupic - to tak w skrocie zeby kazdy wiedzial o co mi chodzi hehe

Zwykla od szyb prawdopodobnie nie wypcha Ci nawet dyszy w gore. Kup ze skody, zaloz i zapomnij o problemie, ino plynu wiadrami lej biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwykla od szyb prawdopodobnie nie wypcha Ci nawet dyszy w gore. Kup ze skody, zaloz i zapomnij o

> problemie, ino plynu wiadrami lej

http://allegro.pl/pompka-spryskiwaczy-reflektorow-skoda-octavia-yeti-i4187049036.html ta podejdzie? szrot w mojej miescinie jest bardzo "specyficzny" i ciezko jest sie dogadac z wlascicielem....gdzie moge dostac taka kostke? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie taka.

> Kostke mam gdzieś to jak będziesz chciał przesyłke opłacić to za free Ci wyśle, musze tylko

> poszukać.

Z wielka checia poprosze smile.gif

Tak czy siak u mnie wszystko musi grac wiec bede wymienial ja. A jak z podlaczeniem + i -? Ma jakies znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wielka checia poprosze

> Tak czy siak u mnie wszystko musi grac wiec bede wymienial ja. A jak z podlaczeniem + i -? Ma

> jakies znaczenie?

Ma znaczenie bo zmiana polaryzacji powoduje zmianę kierunku obrotow. Jak kostke znajde to dam Ci znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma znaczenie bo zmiana polaryzacji powoduje zmianę kierunku obrotow. Jak kostke znajde to dam Ci

> znac.

Tak tez myslalem.

Czekam wiec na Twoje haslo dot. wtyczki i trzeba bedzie zrobic zakup na alledrogo....

rozumiem ze wystarczy plug&play do zbiornicza i tylko przerobic wtyczke tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymontowanie pompki to 2 minuty roboty. wyjmij, podskocz do najbliższego motoryzacyjnego i porównaj

I tak tez zrobilem (prawie).

To ze latwo ja wyjac to wiedzialem i od 2 dni jezdzila przy mnie smile.gif

Zamowilem w sklepie na jutro rano za 70zl. Do tego zostanie mi kostka.

Hipo - jak jutro nie znajde na szrocie to czekam laskawie na Ciebie.

Chyba ze tak sobie mysle zrobic wtyczke na wsuwki, poizolowac i tak zostawic. Co wy na to?

Oryginalna kostka nie jest hermetyczna wiec ta tez nie musi byc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba ze tak sobie mysle zrobic wtyczke na wsuwki, poizolowac i tak zostawic. Co wy na to?

Słaby pomysł, zrobiłem tak w bravie skutek był taki że podczas mycia/deszczu woda wpadała w wypust do wtyczki i wciekała do silnika szybko go niszcząc, oryginalnie wtyczka jest hermetyczna i żadna woda tam się nie dostaje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słaby pomysł, zrobiłem tak w bravie skutek był taki że podczas mycia/deszczu woda wpadała w wypust

> do wtyczki i wciekała do silnika szybko go niszcząc, oryginalnie wtyczka jest hermetyczna i

> żadna woda tam się nie dostaje

Oryginalna wtyczka w Stilo nie jest hermetyczna. Dopiero jak zakladasz pompke ze Skody to idzie hermetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobione. Hipo = kostka juz niepotrzebna.

Laczny koszt 80zl: 70 pompka i 10 kostka.

Jedyny bol o ktorym nikt nic nie mowi to szybkozlaczka od starej pompki...za zadne skarby nie dalo sie jje zalozyc wiec ja wyjalem i wcisnalem waz bezposrednio na pompke. Niestety waz jest absolutnie na styk z jego dlugoscia....ale dziala bardzo dobrze wink.gif

PS dla potomnych.

Bolce w pompce sa oznaczone 1 i 2. + znajduje sie na pinie 2, a kabel dochodzacy do pompki z + to biały

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm u mnie nie ma szybkozlaczek, waz wchodzi na krociec pompki normalnie.

U mnie szybkozłączki są ale co z tego jak przy ściąganiu zderzaka nie chciało to zejść zlosnik.gif Wężyk od pompki ma zaledwie kilka cm i łączy się też szybkozłączką kolankową 90st. Tam też nie dało rady tego rozpiąć to ściągnąłem tą opaskę zaciskową z węża i ściągnąłem go z króćca. Niestety plastiki są dość kruche i te króćce mogą szybko się łamać i trzeba bardzo uważać crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze stara pompka przestala dzialac wink.gif.

Zobaczcie jaki gnoj zastalem w srodku....a tak poza tym to ja nie wiem za co placi sie ~300-400zl za taka pompke? Silniczek i niebieski wihajsterek do pompowania....

Na fotkach tez moja szybkozlaczka....

Milego ogladania

6dd6aa366dcba51cm.jpg

439832a5e4ec9d2am.jpg

fd57913b275aedafm.jpg

f38750cb8a849cffm.jpg

38fabbee6bbed3fem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.