Skocz do zawartości

Sprzęgło motocyklowe


marcin44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problemik:

Po uruchomieniu silnika z okolic sprzęgła dobiega szum. Po wcisnięciu klamki sprzęgła szum ustaje. Czy to moze być tzw "kosz sprzęgłowy".

Jak jest z wymianą tego "cuda"w motocyklach. Czy ogólnie dobranie sie do sprzęgła w motocyklu to "ciężka" sprawa. Czy da sie to zrobić własnymi siłami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Mam taki problemik:

> Po uruchomieniu silnika z okolic sprzęgła dobiega szum. Po wcisnięciu klamki sprzęgła szum ustaje.

> Czy to moze być tzw "kosz sprzęgłowy".

> Jak jest z wymianą tego "cuda"w motocyklach. Czy ogólnie dobranie sie do sprzęgła w motocyklu to

> "ciężka" sprawa. Czy da sie to zrobić własnymi siłami.

a problematyczny motocykl to? bo troche inaczej sprawa wyglada z WSK czy Junakiem, a troche inaczej z np z Ducatti wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie chodzi o to czy aby wymienic sprzęgło w motocyklu trzeba rozbebeszac silnik ? Czy

> wystarczy powiedzmy zdjać jakaś tam pokrywę?

zwykle pokrywe + elementy ktore ja 'blokuja' typu hamulec, rurki olejowe, linki czy kopniak. Sprzeglo masz mokre wiec przyda sie troche oleju na dolewke i dobrze jest miec uszczelki pod dekiel na wymiane wink.gif

poszukaj serwisowki tam wszystko bedziesz mial narysowane wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykle pokrywe + elementy ktore ja 'blokuja' typu hamulec, rurki olejowe, linki czy kopniak.

> Sprzeglo masz mokre wiec przyda sie troche oleju na dolewke i dobrze jest miec uszczelki pod

> dekiel na wymiane

> poszukaj serwisowki tam wszystko bedziesz mial narysowane

Dzięki za szybka reakcję! Szukam w necie podobnych tematów, może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykladzie mojej padaki, zeby dobrac sie do sprzegla trzeba odkrecic odsrodkowy filtr oleju, a zeby go odkrecic nalezy miec specjalistyczna nasadke, ewentualnie postepowac podobnie jak w instrukcjach sprzed 50 lat typu "wykonaj narzedzia wedlug schematu ze strony..." grinser006.gif

tak tylko uczulam, ze moze sie wydawac proste, po czym prace stana w jakims martwym punkcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w VL chyba trzeba zdjąc wydechy... my zawsze zakładamy nowe uszczelki pomiędzy kolana a cylinder.

sprzeglo pokaze ci sie po zdjeciu lewej kapy. zaopatrz sie tez w uszczelkę kapy - wydatek niewielki a gwarancja ze nie pocieknie prawie 100%. żadnych silikonów...

napisz konkretnie co za motocykl... wiekszosc motocykli w oryginale ma 1 lub dwie tarcze inne niz pozostale... w zamienniku wszystkie masz takie same...

jak bedziesz mial pytania to pytaj...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może TTTM? Jest to typowa przypadłość niektórych Hond (np. u mnie to występuje) i sprzęgło sobie zwyczajnie hałasuje, ale poza tym nie ma żadnych innych niepokojących objawów. Może twój też tak ma i poza upierdliwym hałasem nie musi to oznaczać żadnej awarii hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Mam taki problemik:

> Po uruchomieniu silnika z okolic sprzęgła dobiega szum. Po wcisnięciu klamki sprzęgła szum ustaje.

> Czy to moze być tzw "kosz sprzęgłowy".

> Jak jest z wymianą tego "cuda"w motocyklach. Czy ogólnie dobranie sie do sprzęgła w motocyklu to

> "ciężka" sprawa. Czy da sie to zrobić własnymi siłami.

> Pozdrawiam

Miałem to samo w DL650 po 3 tyś przebiegu

pojechałem do serwisu , dali posłuchać 3 inne DL`ki i było dokładnie to samo.

Teraz w hondzie też to mam zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif ale już się tym nie przejmuje. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem to samo w DL650 po 3 tyś przebiegu

> pojechałem do serwisu , dali posłuchać 3 inne DL`ki i było dokładnie to samo.

> Teraz w hondzie też to mam ale już się tym nie przejmuje.

Dzięki!

Może faktycznie to nie jest jakas usterka ale lepiej dmuchać na zimne. W necie są dostępne tarcze sprzęgła z uszczelką. Jeszcze dobrze by było zapytać jakiegoś mechaniora co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.