Skocz do zawartości

Opinie o 2,2 HDI


listoor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Powoli przymierzam się do zmiany autka na coś bardziej sportowego smile.gif

Zawsze podobało mi się 406 coupe, a że mam dostęp do ropy, chętnie rozważam ten samochodzik w wersji 2,2hdi.

Wiem, że 2,0hdi w Peugeotach i Cytrynach latały na taksówkach i dzielnie sobie radziły.

A jak to wygląda z tą odmianą ? W serii ma 136KM. Będę planował modyfikację na ~150-160KM jako bezpieczną granicę.

Prośba o informację, kto ma, miał lub słyszał coś na ten temat smile.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie grinser006.gif 16v hdi z tamtych czasow bedzie utrapieniem, brak mozliwosci wyciagniecia wtryskiwaczy, odkrecenia swiec itd. to chleb powszedni...

Poza tym do jasnej ciasnej, 406 ma jeden jedyny sensowny silnik zlosnik.gif 3.0 v6 food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć !

> Powoli przymierzam się do zmiany autka na coś bardziej sportowego

> Zawsze podobało mi się 406 coupe, a że mam dostęp do ropy, chętnie rozważam ten samochodzik w

> wersji 2,2hdi.

> Wiem, że 2,0hdi w Peugeotach i Cytrynach latały na taksówkach i dzielnie sobie radziły.

> A jak to wygląda z tą odmianą ? W serii ma 136KM. Będę planował modyfikację na ~150-160KM jako

> bezpieczną granicę.

> Prośba o informację, kto ma, miał lub słyszał coś na ten temat

> Pozdrawiam.

Miałem i nie polecam. Strasznie paliwożerny silnik, przynajmniej mój egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nie nie 16v hdi z tamtych czasow bedzie utrapieniem, brak mozliwosci wyciagniecia

> wtryskiwaczy, odkrecenia swiec itd. to chleb powszedni...

> Poza tym do jasnej ciasnej, 406 ma jeden jedyny sensowny silnik 3.0 v6

A to wiem...

I właśnie chcę dojść do takiego wniosku, że bez v6 to się nie uda.

Z doświadczenia - 406 coupe z v6 to wg Ciebie przyjemne autko i czy pomożesz w przyszłości z częściami eks ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

406 v6 chcialbym sobie kupic, narazie stanelo na 167km w xsarze smile.gif

Czesci leza na polce wink.gif nie ma tragedii cenowej, dostepnosc tez spoko, polecam model po 2000 roku, wtedy mniej wiecej przeszli na nowszy motor z 6scioma indywidualnymi cewkami wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK - drugi głos.

> Paliwożerny tzn ???

Miasto, zima, krótkie odcinki(ok 5-7 km) rekordowe spalanie powyżej 17l/100 km.

Średnie spalanie miasto+trasa to ok 9-10l.

Samo miasto ok 12-13. W trasie przy spokojnej jeździe można było zejść trochę poniżej 7l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć !

> Powoli przymierzam się do zmiany autka na coś bardziej sportowego

> Zawsze podobało mi się 406 coupe, a że mam dostęp do ropy, chętnie rozważam ten samochodzik w

> wersji 2,2hdi.

> Wiem, że 2,0hdi w Peugeotach i Cytrynach latały na taksówkach i dzielnie sobie radziły.

> A jak to wygląda z tą odmianą ? W serii ma 136KM. Będę planował modyfikację na ~150-160KM jako

> bezpieczną granicę.

> Prośba o informację, kto ma, miał lub słyszał coś na ten temat

> Pozdrawiam.

Mam ten silnik w cytrynie C8. Podkręcony na ponad 160KM i dzielnie daje sobie radę. Czy pali dużo? Najniższe w trasie to 6/100, średnio 7-7,5. Jazda mieszana daje mi wynik troszkę ponad 8. W mieście ciężko powiedzieć bo nigdy nie wyjeździłem całego zbiornika tylko po mieście ale będzie to jakieś 10/100. No chyba, że zimą to i ponad 12 bywało. Nadmienię tylko, że mój samochód waży "na dzień dobry" 1,8t i ma wymiary małego dostawczaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miasto, zima, krótkie odcinki(ok 5-7 km) rekordowe spalanie powyżej 17l/100 km.

> Średnie spalanie miasto+trasa to ok 9-10l.

> Samo miasto ok 12-13. W trasie przy spokojnej jeździe można było zejść trochę poniżej 7l/100 km.

Trzeba było naprawić albo auto, albo swój styl jazdy. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz/miales 2.2 hdi czy tylko teoretyzujesz?

Mam 2.0hdi 90KM (który już jest słabawy w ciężkiej budzie 307 HB). 2.2 jeździłem kilka razy (kolega użytkuje).

Fakt, mój przy krótkich przebiegach w duże mrozy raz potrafił łyknąć 11L. Koledze litr więcej w tych samych dniach się zdarzyło. Na podobnej trasie co moja - czyli centrum dużego miasta, ~5km, kilkanaście skrzyżowań ze światłami po drodze.

17 to już przesada - albo go cisnąłeś ostro (co jest totalnym idiotyzmem na zimno), albo nie był do końca sprawny. Tak więc podtrzymuję swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 2.0hdi 90KM (który już jest słabawy w ciężkiej budzie 307 HB). 2.2 jeździłem kilka razy (kolega

> użytkuje).

> Fakt, mój przy krótkich przebiegach w duże mrozy raz potrafił łyknąć 11L. Koledze litr więcej w

> tych samych dniach się zdarzyło. Na podobnej trasie co moja - czyli centrum dużego miasta,

> ~5km, kilkanaście skrzyżowań ze światłami po drodze.

> 17 to już przesada - albo go cisnąłeś ostro (co jest totalnym idiotyzmem na zimno), albo nie był do

> końca sprawny. Tak więc podtrzymuję swoje zdanie.

2.0 to całkiem inna bajka. Rekord 17 padł podczas silnych mrozów w zeszłym roku, gdy jeździłem tylko i wyłącznie na odcinku 5 km dom-praca. Nie był ciśnięty, bo nie było sensu. Silniki z FAP na zimno zużywają więcej paliwa - jakoś ten filtr muszą rozgrzać. Zazwyczaj spalanie w mieście to od 10 do 13 l.

Dodatkową wadą 2.2 jest skomplikowany system podciśnień - albo wymienisz wszystkie rurki/zaworki, albo ciągle będzie coś nie domagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> 406 v6 chcialbym sobie kupic, narazie stanelo na 167km w xsarze

> Czesci leza na polce nie ma tragedii cenowej, dostepnosc tez spoko, polecam model po 2000 roku,

> wtedy mniej wiecej przeszli na nowszy motor z 6scioma indywidualnymi cewkami

> 406 v6 chcialbym sobie kupic, narazie stanelo na 167km w xsarze

> Czesci leza na polce nie ma tragedii cenowej, dostepnosc tez spoko, polecam model po 2000 roku,

> wtedy mniej wiecej przeszli na nowszy motor z 6scioma indywidualnymi cewkami

Decyzja podjęta... kupuję mieszankę wybuchową:

1) francuski

2) automat

3) gaz wink.gif

I pojemność ta mniejsza, 2,0 16v z 1998r.

Z pewnych rąk itd smile.gif

Zakup w piątek / sobotę smile.gif

Więc prędzej czy później uśmiechnę się o małe co nie co smile.gif

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ino tragedia, ta skrzynia jest tak wolna ze nawet v6 jest przy niej mulowate

Jechałem parę kilometrów.

Fakt, że w porównaniu do 2,0 bez automatu przyspieszenie 0-100 jest ponad 2sec wolniejsze. Ale szczerze... do toczenia się i jazdy "przepisowej" wystarczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prośba o informację, kto ma, miał lub słyszał coś na ten temat

> Pozdrawiam.

w 407 wersja 170 konna po weekendzie pokazała mi 7.6l

średnie spalanie na dystansie ponad 10k km komputer pokazuje 8.4 50% trasa, 50% bardzo krótkie odcinki w mieście, gdzie auto się nawet nie nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem parę kilometrów.

> Fakt, że w porównaniu do 2,0 bez automatu przyspieszenie 0-100 jest ponad 2sec wolniejsze. Ale

> szczerze... do toczenia się i jazdy "przepisowej" wystarczy

Za wygodę zapłacisz kartą MasterCard... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 407 wersja 170 konna po weekendzie pokazała mi 7.6l

> średnie spalanie na dystansie ponad 10k km komputer pokazuje 8.4 50% trasa, 50% bardzo krótkie

> odcinki w mieście, gdzie auto się nawet nie nagrzewa.

Dzięki za informację.

Trafiła mi się 2,0 z pewnych rąk, więc może 2,2 będzie następnym razem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za wygodę zapłacisz kartą MasterCard...

Mam 2, więc dam radę smile.gif

Sądzisz że będzie aż tak problemowy ? smile.gif

Poprzedni właściciel, kupił go rok temu i do tej pory jeździł bez problemu.

Może to dlatego, że zrobił 8.500 km smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi się właśnie 2.2 trafiło z pewnych rąk

Może jakiś mini spocik ?

Będę dopiero ogarniał to autko, a że bywam w Nowodworach to mogę podskoczyć do Legionowa wink.gif

Co ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 2, więc dam radę

> Sądzisz że będzie aż tak problemowy ?

Niee, to tylko taki przytyk. ASB to fajna rzecz i jeśli odpowiednio serwisowana, to cholernie trwała. Ma tylko tę wadę, że przyzwyczaja do wygody i ... kolejnego auta też będziesz szukał z automatem. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może jakiś mini spocik ?

> Będę dopiero ogarniał to autko, a że bywam w Nowodworach to mogę podskoczyć do Legionowa

> Co ty na to ?

jak dogram transakcję do końca to chętnie.

a ja czasem bywam w Toruńsku, tylko zazwyczaj nieswoim autem.

że tak napiszę, będziemy w gniazdku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niee, to tylko taki przytyk. ASB to fajna rzecz i jeśli odpowiednio serwisowana, to cholernie

> trwała. Ma tylko tę wadę, że przyzwyczaja do wygody i ... kolejnego auta też będziesz szukał z

> automatem.

A to wiem doskonale grinser006.gif

Szybko się przyzwyczajam do automatu - gorzej w drugą stronę, kiedy odpalam auto będące na biegu trzymając hamulec grinser006.gif

Automat chodzi płynnie, 8.500 km temu skrzynia przeszła serwis filtrowo olejowy (olej przepracowany) i po 2 miesiącach dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dogram transakcję do końca to chętnie.

> a ja czasem bywam w Toruńsku, tylko zazwyczaj nieswoim autem.

> że tak napiszę, będziemy w gniazdku

Spoko... jako rasowy słoik Toruń jest tylko weekendowo od czasu do czasu.

na codzień Wola / Ochota smile.gif

Jak się zdecydujesz to daj znać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku jestem szczęśliwym (i mam nadzieję że tak zostanie) posiadaczem fajnego coupe.

406tka urodziła się w 1998 i została zasilona motorkiem o pojemności 2,0. Została sprzężona z automatyczną skrzynią biegów, która sprawuje się bardzo przyjemnie i daje olbrzymi komfort jazdy na co dzień w korkach.

Mam nadzieję że dojdzie w najbliższym czasie do spota smile.gif

imag0402d.jpg

imag0396e.jpg

imag0400d.jpg

imag0401o.jpg

imag0398w.jpg

imag0399ob.jpg

imag0397t.jpg

imag0403q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wóz, do dzisiaj mi się bardzo podoba. waytogo.gif Nowszy model 407 coupe wygląda przy nim, jakby był projektowany przez pijaka. zlosnik.gif Gratuluję i życzę bezawaryjnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piękny wóz, do dzisiaj mi się bardzo podoba. Nowszy model 407 coupe wygląda przy nim, jakby był

> projektowany przez pijaka. Gratuluję i życzę bezawaryjnej jazdy.

Ma listę wad, które będę sukcesywnie usuwał, ale czego się spodziewać po 15 letnim samochodzie za kilka tys zł ? smile.gif

Jestem bardzo bardzo zadowolony z tego jak się nim jeździ. Nie jest to demon prędkości, ale znów - czego się spodziewać przy 2,0 i automacie smile.gif

Natomiast porównując z moją Laguną, jest znacznie znacznie ciszej podczas jazdy - tylko trzeba uważać na krawężniki, bo jest znacznie niżej z przodu i na wysokości progów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki przebieg ma Twoje nowe autko? Zaskoczyłeś mnie tym, że w Lagunie jest głośniej niż w pugu.

Laguna IphII ma 228tkm - z czego moich jest ponad 60tkm.

406c ma obecnie 218 - czyli przebieg porównywalny.

Cały fenomen polega na tym, że w Lagunie przy 100km/h jest 3000obrotów - jest to wina krótkiej skrzyni. Przy ~130 jest to prawie 4000 obrotów.

W Pugu przy 100km/h mam 2200obrotów, przy 130 są to okolice 3000.

I odczucie prędkości jest właśnie takie, że jadąc Pugiem właśnie 130km/h czuję się tak jak Laguną przy 100 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laguna IphII ma 228tkm - z czego moich jest ponad 60tkm.

> 406c ma obecnie 218 - czyli przebieg porównywalny.

> Cały fenomen polega na tym, że w Lagunie przy 100km/h jest 3000obrotów - jest to wina krótkiej

> skrzyni. Przy ~130 jest to prawie 4000 obrotów.

Mam dokładnie takie same obroty przy tych samych prędkościach w moim Fluensie. Taka sama krótka skrzynia biegów. no.gif Rozumiem Twoje odczucia. wink.gif

> W Pugu przy 100km/h mam 2200obrotów, przy 130 są to okolice 3000.

Bardzo niskie obroty, jak na te prędkości. yikes.gif Przełożenia typowo do cichego i szybkiego przemieszczania się po autostradkach.

> I odczucie prędkości jest właśnie takie, że jadąc Pugiem właśnie 130km/h czuję się tak jak Laguną

> przy 100 km/h.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ładny, tylko trochę słaby, cóż musisz ćwiczyć cierpliwość.

> Podobno przejście na buddyzm pomaga

Nie stać mnie na serwisowanie v6 grinser006.gif

A do normalnej jazdy wystarczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bmw sprzedane, w poniedziałek zaczynam jeździć pedałem

Czyli mini spot to tylko kwestia czasu...

Swoją drogą dziś w Arkadii jest spocik Peugeot'a - jadę popytać co, gdzie i jak, bo moje auto do ideałów nie należy, ale wszystko kwestią czasu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.