Skocz do zawartości

Dach, dachówka. Pod jakim kątem?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Załóżmy, że chciałbym prosty dwuspadowy dach wykonać z dachówki karpiówki.

Jaki minimalny kąt jest ustalony dla karpiówki?

Gdyby okazało się, że karpiówka nie wchodziłaby w grę to jaka inna dachówka pozwalałaby na jaki najmniejszy kąt i jaki to byłby kąt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Załóżmy, że chciałbym prosty dwuspadowy dach wykonać z dachówki karpiówki.

> Jaki minimalny kąt jest ustalony dla karpiówki?

> Gdyby okazało się, że karpiówka nie wchodziłaby w grę to jaka inna dachówka pozwalałaby na jaki

> najmniejszy kąt i jaki to byłby kąt?

O ile pamiętam, to do blachy trapezowej minimalny kąt wymagany to 15 stopni.

Poza tym zaraz Ci wywalą wątek na nowy kącik, bo tutaj już tylko o dupach, cyckach i alleluja będzie można pisać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile pamiętam, to do blachy trapezowej minimalny kąt wymagany to 15 stopni.

Ale ja blachy chciałbym ewentualnie uniknąć. Dlatego pytam o dachówkę.

> Poza tym zaraz Ci wywalą wątek na nowy kącik, bo tutaj już tylko o dupach, cyckach i alleluja

> będzie można pisać

Żeby tak jeszcze można było te cycki i tyłki pokazywać. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja blachy chciałbym ewentualnie uniknąć. Dlatego pytam o dachówkę.

Ale blacha właśnie pozwala na najmniejszy kąt, do dachówki trzeba sporo większy, dlatego napisałem ile minimum trzeba na blachę.

> Żeby tak jeszcze można było te cycki i tyłki pokazywać.

Obawiam się, że HP na tym wywalaniu stamtąd innych tematów mocno ucierpi idąc w stronę Onetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze regulacje w planie zagospodarowania przestrzennego dla miejsca inwestycji oraz wez pod uwagę, że niektóry podają spadek w procentach a inni w stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale blacha właśnie pozwala na najmniejszy kąt, do dachówki trzeba sporo większy, dlatego napisałem

> ile minimum trzeba na blachę.

> Obawiam się, że HP na tym wywalaniu stamtąd innych tematów mocno ucierpi idąc w stronę Onetu.

Ale za to tutaj zapanuje większy poziom i na pytanie uzyskasz odpowiedź tuż pod pytaniem, a nie na trzeciej stronie, pośród wyliczeń, zaglądania w kieszeń, tłumaczeniu że właściwie to po co Ci to, bluzgów i awantur zupełnie nie związanych z pytaniem. Bo taką prawidłowość na HP zauważyłem - pierwsza strona to wolna amerykanka i jakieś głupie pogaduchy, dopiero kiedy pada kilka merytorycznych odpowiedzi/kolejnych doprecyzowań, pieniacze odchodzą i zostają 3-4 osoby naprawdę zainteresowane wątkiem i wiedzące co powiedzieć.

Dobra, żeby nie było, że jestem pieniacz - dla dachówki Marsylki z Tondachu, takiej jaką mam, min. pochylenie to 20* przy zastosowaniu izolacji wodochronnej, normalnie 30*. Tak samo karpiówka. Tak jak już ktoś pisał, karty charakterystyk dostępne są na stronach producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.