Skocz do zawartości

Gaśnie kiedy chce


maper86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej nieobecności. Jadąc przedwczoraj autem nagle w czasie jazdy zgasł. Po odpaleniu jechał dalej by znów zgasnąć. Potem były problemy z odpaleniem ale jechał dalej. I tak na odcinku 30 km zgasł parę razy, czasem robił "kangurki" ale jechał dalej. Wczoraj po odpaleniu to samo, już miałem wracać do domu jednak postałem chwile na jałowym i 15 min bez gaśnięcia. Pojechałem, zrobiłem 60 km - spokój, nie zgasł. Miałem podobne problemy wcześniej. Wymienione zostało: cewka zapłonowa - 11. 2012, kopułka i palec rozrządu 12.2012, świece - koniec 2011, przewód cewka-kopułka 10.2012, moduł zapłonowy - 10.2012. W grudniu miałem podobnie jednak wymiana kopułki i palca pomogła, teraz znow to samo. Wymiękam.

Problem z UNO '93, 1.0 na gaźniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich po długiej nieobecności. Jadąc przedwczoraj autem nagle w czasie jazdy zgasł. Po

> odpaleniu jechał dalej by znów zgasnąć. Potem były problemy z odpaleniem ale jechał dalej. I

> tak na odcinku 30 km zgasł parę razy, czasem robił "kangurki" ale jechał dalej. Wczoraj po

> odpaleniu to samo, już miałem wracać do domu jednak postałem chwile na jałowym i 15 min bez

> gaśnięcia. Pojechałem, zrobiłem 60 km - spokój, nie zgasł. Miałem podobne problemy wcześniej.

> Wymienione zostało: cewka zapłonowa - 11. 2012, kopułka i palec rozrządu 12.2012, świece -

> koniec 2011, przewód cewka-kopułka 10.2012, moduł zapłonowy - 10.2012. W grudniu miałem

> podobnie jednak wymiana kopułki i palca pomogła, teraz znow to samo. Wymiękam.

> Problem z UNO '93, 1.0 na gaźniku

Takie efekty masz tylko na LPG, czy niezaleźnie od paliwa na którym jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Objawy występują niezależnie od rodzaju paliwa. Moje podejrzenia to: stacyjka, czujnik Halla, masa

Przewody WN masz w porządku, filtr paliwa nie jest zarośnięty?

Jakiś dodatkowych zabezpieczeń odcinających zapłon, w samochodzie nie posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przewody WN masz w porządku, filtr paliwa nie jest zarośnięty?

> Jakiś dodatkowych zabezpieczeń odcinających zapłon, w samochodzie nie posiadasz?

Filtr zarówno gazu jak i benzyny wymieniane latem 2012. Urządzeń odcinających zapłon w tej wersji chyba nie ma, a ani ja ani poprzedni właściciel tego nie montowaliśmy. Choinki na przewodach w nocy nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr zarówno gazu jak i benzyny wymieniane latem 2012. Urządzeń odcinających zapłon w tej wersji

> chyba nie ma, a ani ja ani poprzedni właściciel tego nie montowaliśmy.

Nie ma alarmu dokladanego przez dealera? U mnie jest i ma odciecie zaplonu.

A nawiazujac do Twojej listy podejrzanych to jedynego czujnika mozesz szukac w korpusie aparatu zaplonowego - czujnika polozenia walu gaznikowce nie maja ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma alarmu dokladanego przez dealera? U mnie jest i ma odciecie zaplonu.

> A nawiazujac do Twojej listy podejrzanych to jedynego czujnika mozesz szukac w korpusie aparatu

> zaplonowego - czujnika polozenia walu gaznikowce nie maja .

Właśnie chodziło mi o ten czujnik w aparacie zapłonowym, a alarmu nie mam. Gdzie ewentualnie mogłbym szukać odcięcia zapłonu?

Kiedyś kupiłem nowe ufo, jednak montując go na aparacie zapłonowym strasznie zamulił mi auto i zwiększyło się spalanie, więc wsadziłem używane z innego auta i jakoś chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie chodziło mi o ten czujnik w aparacie zapłonowym, a alarmu nie mam. Gdzie ewentualnie

> mogłbym szukać odcięcia zapłonu?

> Kiedyś kupiłem nowe ufo, jednak montując go na aparacie zapłonowym strasznie zamulił mi auto i

> zwiększyło się spalanie, więc wsadziłem używane z innego auta i jakoś chodzi.

szukaj odcinki na kablu pomiędzy aparatem a cewką grinser006.gif

skąd pewność że iskry brak? może to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukaj odcinki na kablu pomiędzy aparatem a cewką

> skąd pewność że iskry brak? może to coś innego?

Żadnego urządzenia na tym odcinku nie znalazłem. Nie wiem co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie przerabiałem ten sam problem w czerwcu (Uno 45 S gaźnik - przejazd może 2 km i silnik gasł na amen aż do ostygnięcia). Po wielu bojach i próbach diagnozy usterki w końcu pomogła wymiana aparatu zapłonowego (uszkodziłem przy próbie rozmontowania) i wymiana czujnika Halla . Problem ustał i póki co mam spokój smile.gif

P.S. Z fizycznego punktu widzenia czujnik Halla odpowiada za generowanie sygnału iskry. Zbudowany jest m.in. z magnesu, który z wiekiem osłabł i po podgrzaniu się całego silnika opór rośnie i czujnik się gubi. W diagnozie problemu pomogło pozostawienie na noc tegoż czujnika z przyczepionym dodatkowym magnesem np. z głośnika - po zmontowaniu rano aparatu zaponowego cały dzień był spokój i nic nie gasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U siebie przerabiałem ten sam problem w czerwcu (Uno 45 S gaźnik - przejazd może 2 km i silnik gasł

> na amen aż do ostygnięcia). Po wielu bojach i próbach diagnozy usterki w końcu pomogła wymiana

> aparatu zapłonowego (uszkodziłem przy próbie rozmontowania) i wymiana czujnika Halla .

> Problem ustał i póki co mam spokój

> P.S. Z fizycznego punktu widzenia czujnik Halla odpowiada za generowanie sygnału iskry. Zbudowany

> jest m.in. z magnesu, który z wiekiem osłabł i po podgrzaniu się całego silnika opór rośnie i

> czujnik się gubi. W diagnozie problemu pomogło pozostawienie na noc tegoż czujnika z

> przyczepionym dodatkowym magnesem np. z głośnika - po zmontowaniu rano aparatu zaponowego cały

> dzień był spokój i nic nie gasło.

Tyle tylko, że u mnie gaśnięcie nie zależy od temperatury silnika - czasem zgaśnie zaraz po uruchomieniu a czasem przez 200 km nie zgaśnie wogóle. Podejrzenia moje padają na elektrozawór gazu lub przełącznik gaz benzyna. Powód? Jadąc samochodem przetestowałem działanie przełącznika - przełączyłem na pozycję 0 (czyli ani gaz ani benzyna) i samochód nagle zgasł - objaw podobny do wystepującego. Wymienie elektrozawór tudzież przełącznik i poinformuję na forum. Czekam także na inne sugestie.

edit (następnego dnia)

Jadąc do pracy z rana (32 km) w połowie drogi zaczął szarpać i gasnąć, lecz po lekkim zmniejszeniu nacisku an pedał gazu jakoś toczył się 30 km/h lecz po dodaniou gazu gasł. Przełączyłem go wtedy na benzyne i śmiga. Czyli winny okazał się zawór gazu lub przełącznik. Po wymianie cewki widocznie dostawał więcej prądu i opór zaworu/przełącznika był mniejszy. Zuzywająca się cewka lub kopułka dawały mniejszy prąd więc wtedy przełącznik zaczął od nowa szwankować -taka jest moja teoria.

edit

Jednak to nie to, gaśnie zarówno na benzynie jak i na gazie. Elektryk samochodowy rozkłada ręce, pozostał czujnik Halla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie czujnika Halla (na inny używany, namagnesowany przez 2 godz) oraz tzw. UFO samochód już nie gaśnie. Prześledziłem też instalację elektryczną instalacji LPG i "klękajcie narody" - skręcana chyba z 3 instalacji (przewód od butli do reduktora sztukowany z trzech metodą skręcaną). Tak samo przewody łączące elektrozawory z przełącznikiem gaz-benzyna. Narazie przejechane 300 km i nie zgasł, tyle że osłabł trochę frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.