Skocz do zawartości

[KzAK] Wkretarka do samochodu.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

> Do centralnej śruby od piasty potrzebny jest pneumatyk i to nie byle jaki (zależy na jaką nakrętkę

> się trafi).

ja mam udarowy klucz na 12V z ustawianą siłą dokręcania. mam już drugi rok i jest ok. kilka kpl już odkręcił.

poradzi sobie z wieloma śrubami.

705894.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam udarowy klucz na 12V z ustawianą siłą dokręcania. mam już drugi rok i jest ok. kilka kpl już

> odkręcił.

> poradzi sobie z wieloma śrubami.

Co Ty porównujesz z pneumatykiem. Twój sprzęt ma 340 Nm. Moja ma trzy razy tyle i niektóre śruby ledwo daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale gdzie on porównuje ? Ma taki, mówi, że daje radę, to chyba daje ?

Pytanie - co daje radę? Nie sprecyzował.

Jeśli do niewielkich śrub, to IMO ok. Do zawieszenia się raczej nie nada.

IMO na elektryczny klucz szkoda miejsca w szafce. Małe śruby można sobie odkręcić ręcznie (chyba że się pracuje na produkcji), a tym które są zapieczone i nie da się ich ręcznie odkręcić, elektryk nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie - co daje radę? Nie sprecyzował.

> Jeśli do niewielkich śrub, to IMO ok. Do zawieszenia się raczej nie nada.

> IMO na elektryczny klucz szkoda miejsca w szafce. Małe śruby można sobie odkręcić ręcznie (chyba że

> się pracuje na produkcji), a tym które są zapieczone i nie da się ich ręcznie odkręcić,

> elektryk nie da rady.

np łączniki stabilizatora, itd to daje radę.

ja się nie chwalę że mam mega profi na 12v.

mam to bo z lenistwa kupiłem - mam do zmiany zawsze koła w dwóch autach a to znacznie ułatwia i przyśpiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie - co daje radę? Nie sprecyzował.

> Jeśli do niewielkich śrub, to IMO ok. Do zawieszenia się raczej nie nada.

> IMO na elektryczny klucz szkoda miejsca w szafce. Małe śruby można sobie odkręcić ręcznie (chyba że

> się pracuje na produkcji), a tym które są zapieczone i nie da się ich ręcznie odkręcić,

> elektryk nie da rady.

Właśnie o takie mi chodzi. Czyli pozostaje zakup pneumatyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o takie mi chodzi. Czyli pozostaje zakup pneumatyka.

Ja powiem , że możliwości elektryka zdziwiły by co niektórych. Tez podchodziłem sceptycznie dopóki nie zobaczyłem u znajomego jak to działa. A ma zakkład naprawy ciągników więc lekko nie ma. Dobry pneumatyk to słony zakup, nie mówie już o grubych przewodach i dużej sprężarce. Sam mam pneumata takiego za 80zł + spreżarka 30l. I do zwykłego odkręcania to daje rade. Ale zapieczonej śruby koła mi nie ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry pneumatyk to słony zakup,

To prawda.

> nie mówie już o grubych przewodach i dużej sprężarce.

To akurat nie jest prawda. Do dobrego klucza pneumatycznego wystarczy mała sprężarka, nawet taka za 3 stówy. Dobry, markowy klucz ma do odkręcania moment rzędu 600 - 1000 Nm przy zapotrzebowaniu na powietrze 120 - 140 l/min. Wystarczy przewód fi 10 mm, czyli przeciętny.

> Sam mam pneumata takiego za 80zł + spreżarka 30l. I do zwykłego odkręcania to daje rade. Ale

> zapieczonej śruby koła mi nie ruszy

Twój ma może nieco ponad 300 Nm i zapotrzebowanie na powietrze min. 300 l/min. Markowe klucze o momencie 4000 Nm, które odkręcą albo urwą każdą śrubę, potrzebują tyle, a nawet mniej powietrza niż Twój.

Widzisz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twój ma może nieco ponad 300 Nm i zapotrzebowanie na powietrze min. 300 l/min. Markowe klucze o

> momencie 4000 Nm, które odkręcą albo urwą każdą śrubę, potrzebują tyle, a nawet mniej

> powietrza niż Twój.

> Widzisz różnicę?

Zauważ, że mówimy tu o zastosowaniu domowym, a cena kluczy, które Ty proponujesz zaczyna się przy mnożniku x5 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To prawda.

> To akurat nie jest prawda. Do dobrego klucza pneumatycznego wystarczy mała sprężarka, nawet taka za

> 3 stówy. Dobry, markowy klucz ma do odkręcania moment rzędu 600 - 1000 Nm przy zapotrzebowaniu

> na powietrze 120 - 140 l/min. Wystarczy przewód fi 10 mm, czyli przeciętny.

> Twój ma może nieco ponad 300 Nm i zapotrzebowanie na powietrze min. 300 l/min. Markowe klucze o

> momencie 4000 Nm, które odkręcą albo urwą każdą śrubę, potrzebują tyle, a nawet mniej

> powietrza niż Twój.

> Widzisz różnicę?

to prawda jeśli chodzi i zapotrzebowanie na powietrze.

lepsze klucze mają mniejsze przy podobnych momentach do tańszych wersji.

ale do 25 litrowego kompresorka raczej bym nie kupował takiego klucza. z prostej matematyki wychodzi, że taki nabity kompresorek zapewni powietrze na kilka-kilkanaście sekund pracy klucza. to już dość mało żeby chociażby odkręcić koło z czterema śrubami. a co jeśli jeszcze trafi się jakaś mocniej dokręcona, gdzie trzeba kilka sekund potłuc, zanim pójdzie. no ale powiedzmy, że do odkręcenia koła, spoko. a co jak robisz sobie zawieszenie. taki kompresorek musiałby kilkukrotnie pod rząd bić powietrze, albo nieustannie pracować. a te tanie gówienka są opracowane na maksymalnie z 5 cykli nabicia pod rząd, potem się już niestety przegrzewają. mam zarówno tani klucz o deklarowanym momencie 900Nm, mam Chicago o ok. 600Nm, mam też jakieś yato co ma 350Nm. Do tego taki właśnie malutki kompresorek 25l i 240 litrową lochę. mały kompresorek nadaje się wyłącznie do szybkiego pompowania koła w aucie lub przedmuchania jakiejś pierdółki jeśli nie chcę uruchamiać lochy. do niczego innego osobiście bym nie polecał. istotne natomiast są srednice przewodów (i wiadomo, przeloty złączek). te 10mm wewn. średnicy to naprawdę takie minimum, dzięki któremu klucze mogą w pełni rozwinąć swoje momenty, nie warto na tym oszczędzać. kiedyś z ciekawości podłączyłem Chicago pod taką standardową spiralkę do pompowania (6 albo 8mm fi wew.), to nawet koła nie ruszył zlosnik.gif

BTW. jak ktoś ma jakiś dość wydajny kompresor. tak 100 litrów myślę minimum, to mogę polecić klucze firmy Rotake. Są dwu-trzykrotnie tańsze niż podstawowe wersje markowych kluczy takich jak CP albo Ingersoll, ale nawet całkiem całkiem sobie radzą. Ja mam taką niby 900Nm wersję, wygląda gówniano, ale działa. Mój wulkanizator ma taką ładnie wyglądającą, w jednolitej obudowie, rzuca tym już 2 lata i mówi, że nie chce się zepsuć. A nie ma nawet naolejacza na linii klucza...mówi, że czasem sam go trochę przesmarowuje.

nie wiem jak z trwałością mojego, bo nie używam go często. jednak jak patrzyłem po necie, to ani ta ciekawa wersja mojego wulkanizatora, ani ta moja 900Nm nie są dostępne. Widzę za to jakieś kompozytowe 800Nm za 350,- Uważam, że całkiem ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważ, że mówimy tu o zastosowaniu domowym, a cena kluczy, które Ty proponujesz zaczyna się przy

> mnożniku x5

Przeczytaj uważnie co napisałem. Nikomu żadnych kluczy i kompresorów nie proponuję. Nie padła żadna nazwa ani marka sprzętu.

Starałem się jedynie obalić pewne mity i pokazać różnice. Lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć. To wszystko.

Każdy podejmuje decyzje samodzielnie, zależnie od swoich potrzeb.

Piszę to dlatego, aby uniknąć ludzkich frustracji, takich jak np. z piaskarkami. Na Alledrogo pełno jest tanich sprzętów, a jak przychodzi do piaskowania, to można sobie kapsel od piwa wyczyścić. Co z tego, że tanio, kiedy nie możemy zrobić tego, co chcemy.

Przypomnę, jakie były wątpliwości autora wątku

Quote:

Istnieje wkretarka akumulatorwa, ktorej bede mogl uzyc do odkrecenia
duzej sruby
w samochodzie? czy musi to byc koniecznie pneumatyka?


Wytłuszczenie moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.