Skocz do zawartości

Jak ładować akumulator ...


Rekomendowane odpowiedzi

Niby proste a jednak ... Dzisiaj byłem w serwisie Fiata i poprosiłem o sprawdzenie akumulatora. Pan podpiął jakieś urządzenie (całkiem spore) i powiedział że sprawdzenie potrwa około godziny bo akumulator niedoładowany i to urządzenie musi go najpierw naładować. Ale podpinając to ustrojstwo nie odpinał klem tylko zapiał żabki bez odłączenia instalacji ... I teraz dwa fundamentalne pytania :

- czy można ładować akumulator bez odpinania klem??

- czy możecie polecić jakiś prostownik w rozsądnej cenie ? Na co zwrócić uwagę kupując?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - czy można ładować akumulator bez odpinania klem??

tylko tak ładuję

> - czy możecie polecić jakiś prostownik w rozsądnej cenie ? Na co zwrócić uwagę kupując?

ja chciałem żeby była regulacja prądu ładowania chyba dobrze napisałem i mam takie coś http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=15385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - czy można ładować akumulator bez odpinania klem??

Czy tak robię ... TAK czy tak powinienem robić ... NIE zlosnik.gif

Dlaczego Nie powinno się tego robić a no dlatego, że jak masz uszkodzony akumulator ( przerwa między celami ) lub głęboko rozładowany to napięcie pulsujące a dokładnie szczytowe z prostownika rozwali ( może ) elektronikę auta old.gif

> - czy możecie polecić jakiś prostownik w rozsądnej cenie ? Na co zwrócić uwagę kupując?

Niby najlepsze są obecnie małe "impulsowe" z milionem elektronicznych zabezpieczeń i odłączeń po naładowaniu... konkretnego przykładu nie podam... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie akumulatory ładuję bez odpinania klem(w sumie to doładowuję kiedy jest potrzeba). Kiedyś miałem zwykły prostownik ale ostatnio kupiłem w Biedronie jakiś elektroniczny za 55zł i jestem zadowolony. Podpinasz i się o nic nie martwisz, że przeładujesz albo ustawisz zbyt wysoki prąd ładowania. Podobny gadżet jest czasami w Lidlu. Jeżeli nie masz warsztatu samochodowego i nie ładujesz akumulatorów codziennie to jest to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz, nic nie naciskasz, jak się naładuje to się sam wyłączy, akumulatora nie uszkodzisz a możesz uratować zaniedbany, jak pomylisz kable to się nic nie stanie, masz 3 lata gwarancji ... myślę, że jest dobry do amatorskiego doładowywania akumulatora w swoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem w koszty i kupiłem TO.

Zaraz ktoś napisze że mały prąd ładowania ale pomyślałem sobie że w domowych warunkach w 99,99% przypadków używa się go tylko do doładowania akumulatora wiec nie przeszkodzi mi jak będzie się ładowało chwilę dłużej ... Mogę zostawić na noc i niech się ładuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mogłeś w Lidlu za tę cenę kupić 3.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8697160#8697160

Ja już dawno wyleczyłem się z "firmowych naklejek" na chińczykach.

Kiedyś wymieniałem pice gazowy Bosch cośtam cośtam, na podobną konstrukcję, już nazwy nie pamiętam (to nie było u mnie).

A w środku to samo co w podobnym piecu tyle, że bez naklejki Bosch - nawet identyczny moduł sterownika z zapalarką piezo, ale cena dwa razy niższa. Części zamienne standardowe i w 95% te same co w Boschu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.