Skocz do zawartości

1.4 95 km 16v fiatowski


franekrob

Rekomendowane odpowiedzi

> interesuje mnie taki silniczek.

> w autku jest system start&stop

> jak wygląda sprawa zagazowania? czy silnik trawi gaz?

> czy ten system pojedzie na gazie? czy co światła będzie gasł i startował z benzyny?

miałem taki silnik w punto 2fl tylko ze bez tego systemu

na gazie zrobiłem 30 000km

palił od ok7-9l

silnik błyskawicznie sie nagrzewał, temperatura przełączania ustawiona była na 25 czy 28C(wiem ze nisko) i w mrozach -15- -20C po 1,5-2km już sie przełączał (raz jak było -27C, to też sie przełaczył tylko że na gazie nie chciał jechać i musiałem ręcznie przerzucić na pb hehe)

co do tego systemu to nie mam pojecia jak z nim bedzie działał

jedynie u mnie jak silnik był ciepły to odpalałana pb ale momentalnie przełączał na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem taki silnik w punto 2fl tylko ze bez tego systemu

> na gazie zrobiłem 30 000km

> palił od ok7-9l

> silnik błyskawicznie sie nagrzewał, temperatura przełączania ustawiona była na 25 czy 28C(wiem ze

> nisko) i w mrozach -15- -20C po 1,5-2km już sie przełączał (raz jak było -27C, to też sie

> przełaczył tylko że na gazie nie chciał jechać i musiałem ręcznie przerzucić na pb hehe)

> co do tego systemu to nie mam pojecia jak z nim bedzie działał

> jedynie u mnie jak silnik był ciepły to odpalałana pb ale momentalnie przełączał na gaz

ok.

musi być spełniona temperatura. więc jak jest temperatura to musi minąć czas na przełączenie na gaz. powiedzmy po minucie się przełączy na gaz jak ma już osiągniętą temperaturę.

jeśli jedziemy po mieście to większość czasu spędzimy na benzynie bo zanim minie minuta żeby się przełączyć to będzie następny postój i silnik się wyłącza.

dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok.

> musi być spełniona temperatura. więc jak jest temperatura to musi minąć czas na przełączenie na

> gaz. powiedzmy po minucie się przełączy na gaz jak ma już osiągniętą temperaturę.

> jeśli jedziemy po mieście to większość czasu spędzimy na benzynie bo zanim minie minuta żeby się

> przełączyć to będzie następny postój i silnik się wyłącza.

> dobrze rozumuję?

jezeli warunkiem logicznym jest osiagniecie temperatury, to skad wziales ta minute ? Nie mam LPG wiec nie wiem na ile mozna programowac wlacz/wylacz ale nie wydaje mi sie najlepszym pomyslem robic warunek temperatura+60sec , bo po minucie to ty mozesz wychlodzic auto i bedzie po ptokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> interesuje mnie taki silniczek.

> w autku jest system start&stop

> jak wygląda sprawa zagazowania? czy silnik trawi gaz?

> czy ten system pojedzie na gazie? czy co światła będzie gasł i startował z benzyny?

tak, bedzie startowac z noPB.

mozna ustawic waruneki np: min temp 30stC + 5s

wiec jesli silnik juz bedzie miec pow 30stc to startujesz z npPB i po 5s przchodzi na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli warunkiem logicznym jest osiagniecie temperatury, to skad wziales ta minute ? Nie mam LPG

> wiec nie wiem na ile mozna programowac wlacz/wylacz ale nie wydaje mi sie najlepszym pomyslem

> robic warunek temperatura+60sec , bo po minucie to ty mozesz wychlodzic auto i bedzie po

> ptokach

bo jak masz nagrzany silnik to nie odpalasz na LPG tylko na Pb i dopiero po minucie od odpalenia ciepłego silnika się przełączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak znosi silnik takie odpalanie?

Obstawiam, że mu to zwisa i powiewa.

Odpala się na noPB ze względu na zdolność do zmiany stanu skupienia przez LPG, która jest uzależniona od temperatury.

Inna sprawa, to nie wiem czy zauważyłeś, że jak Ci zgaśnie autko na LPG to trzeba dłużej kręcić bo w cylindrach pozostaje mieszanka, przy próbie rozruchu jest za bogato i go zalewa.

Tego bym się bardziej obawiał, ale możliwe, że jest to kwestia konfiguracji, szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi co się stanie jak normalnie zgaszę silnik na LPG i będę chciał natychmiast odpalić.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> interesuje mnie taki silniczek.

> w autku jest system start&stop

> jak wygląda sprawa zagazowania? czy silnik trawi gaz?

> czy ten system pojedzie na gazie? czy co światła będzie gasł i startował z benzyny?

Mam GP 1.4 16V 95KM (ale bez systemu startStop).

Instalację gazową mam od przeszło 50 000 km - BRC Sequent plug'n'Drive.

Póki co zmieniany był trzy razy filtr gazu (co roku podczas przeglądu co 15 000 km), przy okazji sprawdzenie ustawień i ewentualnie drobna regulacja.

Dynamika samochodu - nie zauważyłem różnicy pomiędzy NoPb a LPG.

Spalanie:

- przy krótkich miejskich odcinkach, w dużym ruchu, ciężko zejść poniżej 10l/100 km

- w spokojnej trasie (mały ruch, mało wyprzedania) można zejść do 8l/100km.

- autostrada - ok 9l/100 km (oczywiście przy normalnej jeździe, a nie 180 km/h)

Generalnie 9l/100km trzeba liczyć. Kropek swoje waży (pusty ma 1200kg), więc jeśli ów silnik będzie w 500, Pandzie czy innym lżejszym aucie, to apetyt będzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zimnym też. I nie tylko w stagu ale w każdym sterowniku. Nazywa się to uruchamianiem awaryjnym.

To nie to samo. Odpalanie awaryjne zazwyczaj osiąga się przez przytrzymanie włącznika od instalacji gazowej podczas uruchamiania. A odpalanie na gazie przy ciepłym to po prostu opcja w programie - jak ją się zaznaczy to nie trzeba nic przytrzymywać - to jednak spora róznica w komforcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raz mowisz o przelaczaniu raz o odpalaniu

przypadek 1:

odpalamy zimny silnik. odpala się na Pb i po osiągnięciu temperatury po wkręceniu na 2000 obrotów przełącza się na LPG

przypadek 2

odpalamy nagrzany silnik na Pb. po minucie i osiągnięciu 2000 obrotów przełącza się na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli można zaprogramować żeby po stanięciu na światłach odpalał się na LPG?

> nie będzie problemu z instalacją? z silnikiem? z wtryskiwaczami? itd?

mi silnik jezeli jest rozgrzany odpala po krotkim postoju na gazie, a czy w fiacie z s&s sie da to zalezy chyba od sterownika hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.