Skocz do zawartości

InterCars - chore ceny części...


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że wynikła potrzeba wymiany klocków hamulcowych tylnej osi w mojej e39 dzisiejszy dzień zacząłem od poszukiwania sklepu, w którym mógłbym owe klocki zakupić od ręki.

Na pierwszy ogień allegro z odbiorem osobistym ale okazało się, że czas oczekiwania najkrócej "na jutro", zadzwoniłem więc do intercarsu. Klocki są, trzech producentów, Ate, Ferrodo oraz Atb. Ceny odpowiednio, 440, 360, 280PLN. Coś mnie tkneło i zadzwoniłem do Bawaria Motors. Klocki hamulcowe na tył do e39 touring 3.0d - 210PLN, słabo?

Ja nie wiem komu oni w tym InterCars sprzedają klocki w cenie dwukrotnie większej od oryginału, ale po raz kolejny okazało się, że raczej nie ma tam po co dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzebabylo podac numer klienta, byloby opłacalnie. Ja tak robie.

> Apropos - moze by pomyslec nad zalozeniem konta w IC dla Autokącikowiczów ?

Opłacalne? O ile, 50% mniej? To i tak wychodzi porównywalne z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze widzę ceny detaliczne w IC , to ate - 190zł , ferodo - 155zł , nie wiem co to atb

> (poza producentem muzyczki) , textar 256zł. Ceny brutto detal IC

Ze strony InterCars.

ATE - 330pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie ATE???

ATE robilo zaciski, na pierwszy montaz szedl Jurid i w jakimśtam okresie Textar.

Mi ATE strasznie pyliły, teraz mam Mayle czy jakos taka podobna tanioszke i jest si cfaniak.gif

foto oryginałów z realoem

286706296-klocki_tyl.jpg

Obrazki zmniejszamy do 800X600 893goodvibes.gif

post-26067-14352519271713_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadzwoniłem więc do intercarsu. Klocki są, trzech producentów, Ate, Ferrodo oraz Atb.

> Ceny odpowiednio, 440, 360, 280PLN. Coś mnie tkneło i zadzwoniłem do Bawaria Motors. Klocki

> hamulcowe na tył do e39 touring 3.0d - 210PLN, słabo?

> Ja nie wiem komu oni w tym InterCars sprzedają klocki w cenie dwukrotnie większej od oryginału, ale

> po raz kolejny okazało się, że raczej nie ma tam po co dzwonić.

Coś źle Ci powiedzieli. Właśnie sprawdzam w IC i masz w detalu ATE 200 zł, Ferodo 160 zł, ABE 77 zł. Po rabacie ATE za około 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy cos koledzy wiedza nt zalozenia klubego numerka ?

Nie wiem, czy to jest do załatwienia. Ja zakładając konto w IC musiałem przedstawić wpis do ewidencji o prowadzeniu działalności, nadanie nip, wypełnić formularz, przedstawić zgodę współmałżonka i jeszcze kilka bzdetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne kluby maja swoje klubowe numerki i kupuja czesci podajac numerek dostepny w internecie. Mialem kiedys ochote sprobowac cos kupic na ich numer, ale jakosgupio tak kupowac czesci do beemki na klub np octavii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś źle Ci powiedzieli. Właśnie sprawdzam w IC i masz w detalu ATE 200 zł, Ferodo 160 zł, ABE 77

> zł. Po rabacie ATE za około 120 zł.

Panowie, nie wymyśliłem sobie takich cen.

Taką informację dostałem telefonicznie z oddziału InterCars na Powsińskiej w Warszawie.

Zresztą to nie jedyny przyklad.

Jak kiedyś szukałem pompy paliwa do mojego diesel'a to w IC cena oscylowała w okolicach 1200 za Pierburga podczas gdy w ASO oryginał 680 brutto.

Jeżeli ich celem jest spławienie klienta indywidualnego to metodę mają doskonałą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sprawdzialem separator oleju do 3.0d to cena po rabacie wyzsza niz detal w ASO

> chyba bazuja na tym, ze ludzie kojarza ASiO z drozyzna

Jeżeli jest to część OE bmw to teoretycznie ASO bmw powinno brać z hurtowni która bierze sporo tego z głównego bmw magazynu. Chyba ,że bmw robi inaczej i to IC bierze te ori graty z aso bmw a nie z centrali stąd drożej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.