Skocz do zawartości

3xC ... Cicho Ciepło CB-działa


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli:

wygłuszenie,

ocieplenie,

pozbycie się zakłóceń powodowanych wtryskiwaczami CR.

a to wszystko za 15 zł i godzinę zabawy

Potrzebujemy:

1. Matę grubości 15mm (tzw. poroso, fabrycznie pokryte jest środkami antygrzybicznym przeciw-zapalnym i antyelektrostatycznym) 1m2 ~10zł

2. folia aluminiowa (ja miałem zdjętą z pianki pod panele podłogowe) 1m2 ~5zł

3. klej - dowolny do połączenia folii alu z matą (użyłem kleju w spray-u)

4. kawałki gumy - na tzw. zapinki - (ze starej dętki)

5. duże nożyczki (łatwiej się tnie grubą matę)

286706579-3.poroso.jpg286706579-4.alu%2Cklej.jpg

286706579-5.dekielszczeg%F3ly.jpg286706579-6.zdj%EAtaguma.jpg

286706579-8.gumowezapinki.jpg286706579-9.matasp%F3d.jpg

286706579-10.matag%F3ra.jpg286706579-11.gotowe.jpg

post-122606-1435251927255_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ksiegowi obcieli koszty i nie mam tego wiec dobry pomysl.

Zastanawiam sie czy grubosc tego w jakis sposob moze przeszkadzac, bo ORI mata ze 3 x ciensz ai ma jakies przetloczenia na przewody itp.

Napisz jakie odczucia sa, bo przyznam, ze myslalem, ze cromka w srodku poza lekkimi wibracjami mniej slyszalna na wolnych bedzie.

Moze dlatego ze zawsze NoPb mialem wiec takie spaczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do CB to polecam jeszcze założyć filtry ferrytowe na przewody elektryczne od

> wtryskiwaczy........

To już mam z poprzedniego auta, nie pomaga. Akurat układ filtrowania napięcia w Cromie działa bardzo dobrze.

Wcześniej nawet zasilałem CB z osobnego źródła (akumulator żelowy z UPS-a). I NIC.

Wszystkie zakłócenia pochodzą z eteru i włażą anteną, a nie od strony zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW, gdzie kupiłeś te metalowe "zapinki"? - ASO? Jaka cena?

> "Doinwestuję" swoją Cromkę, i zamienię gumki na stal

Na Alledrogo .... nie pamiętam ile zapłaciłem z kilka zł

Wpisz " Spinki blaszka " a na pewno coś znajdziesz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

temat o wygłuszeniu to się podepnę smile.gif

wygłuszał już może któryś z kolegów dach w Cromie???? planuję to w najbliższym czasie zrobić...ostatnio rozbierałem część dachu i poszło sprawnie ale może macie jakieś wskazówki na co trzeba uważać???

może macie sprawdzony materiał na dach który oprócz wygłuszenia będzie stanowił jeszcze dobrą izolację termiczną??

u mnie wstepnie padło na

GMS02

lub

GMS 022

ale decyzję zawsze można zminić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat o wygłuszeniu to się podepnę

Mam oklejony cały dach pianka akustyczną ale bardziej miało to u mnie na celu działać jak izolacja termiczna latem i zimą niż jak wygłuszenie... ( nie pamiętam co dałem ... przy okazji w kilku miejscach trochę matami okleiłem dach )

Uważać należy na kurtyny - ni przesadzać -i na fakt, że podsufitka jest przyklejana częściowo do dachu... miejscami jest tam prawie 8 cm luzu między sufitem a dachem sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam oklejony cały dach pianka akustyczną ale bardziej miało to u mnie na celu działać jak izolacja

> termiczna latem i zimą niż jak wygłuszenie... ( nie pamiętam co dałem ... przy okazji w kilku

> miejscach trochę matami okleiłem dach )

W zasadzie dla mnie izolacja to też jest priorytet dlatego pytam o maty...(na drzwi pewnie pójdzie taśma soudal)... mam małe dziecko i chce jej troszkę umilić jazdę (do tego przyjdą jeszcze przyciemniane szyby) jeszcze się zastanawiam nad czymś takim gabka

ale chyba maty z pierwszego postu będą lepszym rozwiązaniem (chociażby jeżeli patrzyć na cenę)

a wykładałeś całą przestrzeń czy po wygłuszeniu zostawiłeś trochę miejsca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat pokrewny więc się zapytam yaya.gif jak wyciągnąć lampki oświetlenia z nad tylnych drzwi i jak wyciągnąć uchwyty na siatkę zabezpieczającą przy dachu aby zdjąć podsufitkę - coś mi rzęzi nag głową przy niskich obrotach , jak byście mogli wrzucić ( o ile posiadacie) ikonka_photo2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak wyciągnąć uchwyty na siatkę zabezpieczającą przy dachu aby zdjąć podsufitkę

Uchwyty są przynitowane do stalowych kątowników, a te z kolei przykręcone do dachu. Tak przynajmniej pamiętam z moich zabaw z podsufitką (wersja z szklanym dachem, nie wiem czy wszędzie jest jednakowo). Odchyliłem podsufitkę maksymalnie jak się dało, pokręciłem tym uchwytem (trochę się porusza na nicie) i jakoś wcisnąłem imbus i odkręciłem te mocowania do dachu. A potem rozwierciłem nit i wstawiłem zwykłą śrubkę - przy kolejnych podejściach już nie będzie trzeba się męczyć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.