Skocz do zawartości

Croma diesel czy benzyna?


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę doświadczonych użytkowników Cromy o argumenty za i przeciw diesla i benzyny w tym modelu.

Obecnie użytkuję samochód z sekwencyjną instalacją gazową BRC i od chwili założenia (3 lata temu) nie byłem u gazownika z jakimkolwiek problemem - samochód jeździ jak na benzynie tyle że taniej...Jednakże wkrótce rozważam zakup Cromy i zastanawiam się nad wyborem...jak pisałem - przekonany jestem do benzyny jednakże na forach diesel jest dominujący i zbiera świetne opinie. Ja mam wciąż w pamięci opinie że diesel jest dobry do przebiegu 100tys km a potem to już skarbonka. Jako że samochód nie będzie przecież nowy a często są to sprowadzone z przebiegiem sporym to bardzo się boję wydatków związanych z układami diesla oraz wtryskiwaczami. Rozważałem scienica ale tam koszty wymiany wtryskiwaczy i osprzętu idą ponoć w tysięce zł - czy w jtd fiata jest taniej? Czy również ponad 100tys przebiegu to zwiastun dużych wydatków? Czy silnik 1.8 w benzynie słabo nie jest wart zakupu i gazowania? Nie mam nic przeciwko dieslom ale boję się wydać 20 tys na samochód a potem dokładać 5-8 tys na koneiczne naprawy których w benzynie raczej nie ma!

Wiem że większość z Was ma diesla i proszę o informację czy należy się bać jtd?

Wspomnę że rocznie robię przebieg do 20tys z czego 70% to raczej miasto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy silnik 1.8 w benzynie słabo nie jest wart zakupu i gazowania? Nie mam nic

> przeciwko dieslom ale boję się wydać 20 tys na samochód a potem dokładać 5-8 tys na

Mam benzynę.Diesla nie brałem pod uwagę bo kupowałem nową i diesel się zwraca po 100-200kkm w zależności od wersji.

Z benzyny jestem zadowolony. Nie jest za słaby ale to subiektywne. Zresztą jak sie przyciśnie to pojedzie. Tyle, że to taki rodzaj auta, że osiągi nie są najważniejsze. Spalanie ok.8.5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Croma z silnikiem benzynowym to w przeważającej części wersje podstawowe (Busines) ale czasami można trafić na lepiej wyposażoną. Z tego co się orientowałem przed rokiem podczas poszukiwań to na 10 Crom 9 to były diesle. Co do przebiegu 100kkm dla diesla to niewiele i nie prawda, że później robi się skarbonka o ile nie ma już 200kkm skręconych przez handlarza. Poszukaj sobie wersji po FL gdzie poprawiono parę mankamentów i nie bój się diesla. Ja znalazłem krajowego 150KM z przebiegiem już ponad 150kkm i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem z wloch i mial ledwo 131 tys i 2,5 roku.

Juz ma 150 tys i jakos nie widze zadnych niedomagan.

Chwila prawdy o dieslu to spalanie, albo ja nie umiem tym jezdzic albo fizyki sie nie oszuka i kulajac sie we wroclawiu tylko 8,5 jak nic wciaga a wiadomo ze do kulania to i 50 KM wystarczy:)

Owszem, srednia z 2600km nan 6,9 co i tak jest drozsze niz benzyna.

Ja gdybym mial wybor bralbym NoPb ale Dynamic lub Emotion i dobre LPG za 3-3,5 k wsadzic

MI jakos na osiagach nie zalezy wiec to moja opinia.

Raz widzialem NoBp z NAVI, szklanym dachem i ksenonami , reszta to biedaki straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Croma z silnikiem benzynowym to w przeważającej części wersje podstawowe (Busines)

Może i jestem dziwny ale to co ma wersja podstawowa mi wystarczy. Brakuje mi może trochę EBD i ASR. Ale za to mam, to cię chyba nazywa blue&me i jest to dla mnie zbędne. Sporą wadą niezależną od wersji jest mała ilość schowków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może i jestem dziwny ale to co ma wersja podstawowa mi wystarczy. Brakuje mi może trochę EBD i ASR.

Chyba miałeś raczej na myśli ESP ?

Bez układu EBD koła z tyłu by się blokowały przy każdym mocniejszym hamowaniu smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może i jestem dziwny ale to co ma wersja podstawowa mi wystarczy. Brakuje mi może trochę EBD i ASR.

> Ale za to mam, to cię chyba nazywa blue&me i jest to dla mnie zbędne. Sporą wadą

> niezależną od wersji jest mała ilość schowków.

Im mniej schowkow tym wiekszy porzadek smile.gif

Tyle ile ma wystarczy, w kazdych drzwiach kieszen, podlokietnik przod, tyl na pierdolki, podwojny bagaznik i jest elegancko.

Wiesz, te wyzsze wersje jakos nie szaleja bo maja tylko roletki, skladane oparcie przod pod stolik(nie wiem czy kiedys wykorzystam) 17" kolko, relingi, ciemne szybki (wolalbym ciemniejsze)

Fajny bajerek to podwojna podloga i kieszenie z boku, naprawde nic nie lata.

No ale moj EMOTION do wypasu brakuje DVD, NAVI, XENONOW, skoraka:), HIFI+sub, zmieniarki, szklanego dachu.

Wybralbym tylko dach, navi i HIFI, reszta zbedna:)

A ile pali Ci NoPb realnie miasto tylko, bo srednie to wiadomo ze na oparach jezdzi sie wszystkim;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im mniej schowkow tym wiekszy porzadek

Absolutnie racja

> Tyle ile ma wystarczy, ...

>...reszta zbedna:)

Racja nie wiele tego a co poniektóre przeszkadzają, np 17'', niby ok ale opony drogie. Podwójna podłoga może i by się przydała.

> A ile pali Ci NoPb realnie miasto tylko, bo srednie to wiadomo ze na oparach jezdzi sie wszystkim;)

Nie potrafię odpowiedzieć. Nigdy nie jeździłem całkowicie po mieście, ale myślę, że zmieściłbym się w 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jeździłem całkowicie po mieście, ale myślę, że zmieściłbym się

> w 10.

Miasto miastu nierowne.

Jesli mialbym NoPb to tylko pod LPG nawet muszac sprawdzac zawory co jakis czas.

LPG pewnie 11-12 w miesie by spalil a trasa...ok 9 sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podwójna podłoga by przeszkadzała. Ja wszystko co trzeba mam umieszczone w kole zapasowym - a dokładnie w koło niego jest tam tyle miejsca że mieści się wszystko w tym pompka do kół wink.gif

Szuflady pod fotelami lub otwierany schowek w przednim fotelu również by się przydał zlosnik.gif

Nie wspomnę już o tylnej kanapie i tym styropianie pod nią - czytaj strata miejsca na schowki hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi osobiście podwójna podłoga by przeszkadzała. Ja wszystko co trzeba mam umieszczone w kole

> zapasowym - a dokładnie w koło niego jest tam tyle miejsca że mieści się wszystko w tym pompka

> do kół

> Szuflady pod fotelami lub otwierany schowek w przednim fotelu również by się przydał

> Nie wspomnę już o tylnej kanapie i tym styropianie pod nią - czytaj strata miejsca na schowki

fakt, szufladki pod siedzeniem moglyby byc ale...co bys tam wozil?

aw McgyverJa wiekszosc mam w garazu...a w aucie jakis kabelek, zestaw McGyver, zaroweczki 2, plyty cd, okulary nad glowa

Osobiscie nie lubie nadmiaru rzeczy.

A podloga podwojna jest wygodna a wokol kola tez co nieco mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie jeździłem całkowicie po mieście, ale myślę, że zmieściłbym się

> Miasto miastu nierowne.

> Jesli mialbym NoPb to tylko pod LPG nawet muszac sprawdzac zawory co jakis czas.

> LPG pewnie 11-12 w miesie by spalil a trasa...ok 9 sadze.

Mi w jeździe miejskiej (Gdańsk-Sopot-Gdynia) - o ile jadę minimum 15 km za jednym razem - spalanie nie przekroczyło nigdy 7,5l/100km,

a na trasie przy przepisowej jeździe - ciężko, żeby spali więcej niż 6l/100.

Średnie spalanie z ostatnich 5kkm 6,3l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi w jeździe miejskiej (Gdańsk-Sopot-Gdynia) - o ile jadę minimum 15 km za jednym razem - spalanie

> nie przekroczyło nigdy 7,5l/100km,

> a na trasie przy przepisowej jeździe - ciężko, żeby spali więcej niż 6l/100.

> Średnie spalanie z ostatnich 5kkm 6,3l/100km

Mi 120KM z 2700km mam 6,9 srednia z czego aytostrada ok 500km, DK jakies 800, reszta wroclaw

sama droga DK przy normalnej jezdzie srednio mam 5,1-5,4 smile.gif) wiec taki wynik cieszy oko i portfel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi 120KM z 2700km mam 6,9 srednia z czego aytostrada ok 500km, DK jakies 800, reszta wroclaw

> sama droga DK przy normalnej jezdzie srednio mam 5,1-5,4 ) wiec taki wynik cieszy oko i portfel

zapraszam do Warszawy... i wykręcajcie takie wyniki zlosnik.gif

wpysk.gif

ps.

teraz więcej jeżdżę służbowym Clio 1.5 dCi - styl ten sam... i nie przekroczyłem 6l/100km

Cromą muszę się starać nie przekroczyć 8l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fakt, szufladki pod siedzeniem moglyby byc ale...co bys tam wozil?

To co teraz w schowku mi sie nie mieści ... a nie mieści mi sie bo mam tam CB hehe.gif Dobrze że zmieniarkę mam pod nogami bo bym schowka nie miał hehe.gif

Aaaa i jeszcze jedno moja córka twierdzi, ze Stilo było o niebo lepsze bo miała z tyłu półkę rozkładaną a teraz już tego nie ma sick.gif I kazała mi wymienić auto na takie z półka hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co teraz w schowku mi sie nie mieści ... a nie mieści mi sie bo mam tam CB Dobrze że

> zmieniarkę mam pod nogami bo bym schowka nie miał

> Aaaa i jeszcze jedno moja córka twierdzi, ze Stilo było o niebo lepsze bo miała z tyłu półkę

> rozkładaną a teraz już tego nie ma I kazała mi wymienić auto na takie z półka

Czym więcej półek tym więcej perfumów,szminek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapraszam do Warszawy... i wykręcajcie takie wyniki

raz wyjeżdżałem z Warszawy z centrum do Wisłostrady około 5km. Dziękuję, postoję.

Dla ciekawości po nagrzaniu silnika do optymalnej temperatury skasowałem licznik dzienny (TripB). Było około godziny 16:15, a ja sobie klnie.gifjechałem.

Rowerzyści i piesi przed siedemdziesiątką tylko koło mnie śmigali.

W końcu około 17:00 byłem już na Wisłostradzie, a średnie spalanie na tym odcinku wyniosło yikes.gif 18l/100km yikes.gif potem już się rozluźniło...

zatankowałem full za Warszawą banana-wave.gif, skasowałem liczniki i do Gdańska średnie spalanie wyszło 5,6l/100 ze średnią prędkością 87km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W końcu około 17:00 byłem już na Wisłostradzie, a średnie spalanie na tym odcinku wyniosło

> 18l/100km

Samo miasto to niestety 10 jak nic, ale tzn 1,2 i korek, srednia moze z 10kmh:)

na szczescie roznie bywa, ale samo miasto to ON naprawde 8-8,5 i ni huhu mniej

Lepsza bylaby NoPb i LPG ale ile stojac LPG spali..hmm

Moj poczciwy LANOWOZ 1,5,16V, w lecie na klimce potrafil 13,5 lyknac LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samo miasto to niestety 10 jak nic, ale tzn 1,2 i korek, srednia moze z 10kmh:)

> na szczescie roznie bywa, ale samo miasto to ON naprawde 8-8,5 i ni huhu mniej

Powtórzę: Mi w jeździe miejskiej (Gdańsk-Sopot-Gdynia) - o ile jadę minimum 15 km za jednym razem - spalanie nie przekroczyło nigdy 7,5l/100km,

przy średniej prędkości 35-40km/h - (światła, zakręty czasem autobus)

A jak jadę przewidując i analizując sytuację na drodze, żeby zaliczyć jak najmniej zatrzymań i startów od 0km/h to mieszczę się spokojnie w 6,5l/100km -ale tak jeżdżę tylko zapakowany z całą rodzinką - mowa cały czas o jeździe po Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powtórzę: Mi w jeździe miejskiej (Gdańsk-Sopot-Gdynia) - o ile jadę minimum 15 km za jednym razem -

> spalanie nie przekroczyło nigdy 7,5l/100km,

> przy średniej prędkości 35-40km/h - (światła, zakręty czasem autobus)

> A jak jadę przewidując i analizując sytuację na drodze, żeby zaliczyć jak najmniej zatrzymań i

> startów od 0km/h to mieszczę się spokojnie w 6,5l/100km -ale tak jeżdżę tylko zapakowany z

> całą rodzinką - mowa cały czas o jeździe po Trójmieście.

Trojmiasto to jakby obwodnica wroclawia:)

Zapraszam do Wroclawia w centrum, chetnie zobacze Twoje 7,5 smile.gif srednie i Vsr 35-40kmh smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.