Skocz do zawartości

Aveo (T255) jak zdemontować fabryczne radio.


Chronos

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymontować radio z Aveo (rocznik 2009 model T255 5-cio drzwiowy). Szukam po necie kilka godzin i znalazłem informację, że trzeba odkręcić 4 śruby ukryte pod ramką obejmującą radio. Nie mam pojęcia jak zdjąć tą ramkę i niczego nie uszkodzić. W którym miejscu znajdują się zaczepy przytrzymujące tą ramkę? W jaki sposób podważyć panel by nie porżnąć tablicy? panic.gif

Znalazłem nawet ilustrowaną instrukcję w pdf-ie (strona 3-cia, rysunek A): LINK do pliku pdf

Przy demontażu zaślepki ograniczają się tylko do zdawkowego "zdejmij panel" .... sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wymontować radio z Aveo (rocznik 2009 model T255 5-cio drzwiowy). Szukam po necie kilka godzin

> i znalazłem informację, że trzeba odkręcić 4 śruby ukryte pod ramką obejmującą radio. Nie mam

> pojęcia jak zdjąć tą ramkę i niczego nie uszkodzić. W którym miejscu znajdują się zaczepy

> przytrzymujące tą ramkę? W jaki sposób podważyć panel by nie porżnąć tablicy?

> Znalazłem nawet ilustrowaną instrukcję w pdf-ie (strona 3-cia, rysunek A): LINK do pliku pdf

> Przy demontażu zaślepki ograniczają się tylko do zdawkowego "zdejmij panel" ....

sprobuj go delikatnie podwazyc i pociagnac do siebie, wyglada z rysunku ze jest na wcisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą zaślepkę ewidentnie coś przytrzymuje na miejscu. Domyślam się, że są to jakieś zatrzaski. Plastik sztywno przylega do radia i pozostałych elementów tablicy rozdzielczej. W szpary łączeniowe z trudnością można wcisnąć cienki nożyk nie mówiąc już o śrubokręcie. Z tego powodu pojawiło się moje pytanie. Nie ukrywam, że liczyłem na pomoc osób, które już kiedyś taką ramkę zdemontowały i potrafią mi odpowiedzieć na pytania:

- w którym miejscu ramki są te zatrzaski i ile ich jest?

- z której strony najlepiej zabrać się za podważanie ramki aby najłatwiej odczepić zatrzaski?

- w którą stronę odginać ramkę aby te zatrzaski się uwolniły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tą zaślepkę ewidentnie coś przytrzymuje na miejscu. Domyślam się, że są to jakieś zatrzaski.

> Plastik sztywno przylega do radia i pozostałych elementów tablicy rozdzielczej. W szpary

> łączeniowe z trudnością można wcisnąć cienki nożyk nie mówiąc już o śrubokręcie. Z tego powodu

> pojawiło się moje pytanie. Nie ukrywam, że liczyłem na pomoc osób, które już kiedyś taką ramkę

> zdemontowały i potrafią mi odpowiedzieć na pytania:

> - w którym miejscu ramki są te zatrzaski i ile ich jest?

> - z której strony najlepiej zabrać się za podważanie ramki aby najłatwiej odczepić zatrzaski?

> - w którą stronę odginać ramkę aby te zatrzaski się uwolniły?

moze zdjecie ci cos podpowie

http://allegro.pl/ramka-radiowa-chevrolet-aveo-captiva-epica-r203-2-i3043723319.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tą zaślepkę ewidentnie coś przytrzymuje na miejscu. Domyślam się, że są to jakieś zatrzaski.

> Plastik sztywno przylega do radia i pozostałych elementów tablicy rozdzielczej. W szpary

> łączeniowe z trudnością można wcisnąć cienki nożyk nie mówiąc już o śrubokręcie. Z tego powodu

> pojawiło się moje pytanie. Nie ukrywam, że liczyłem na pomoc osób, które już kiedyś taką ramkę

> zdemontowały i potrafią mi odpowiedzieć na pytania:

> - w którym miejscu ramki są te zatrzaski i ile ich jest?

> - z której strony najlepiej zabrać się za podważanie ramki aby najłatwiej odczepić zatrzaski?

> - w którą stronę odginać ramkę aby te zatrzaski się uwolniły?

Musisz podwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tą zaślepkę ewidentnie coś przytrzymuje na miejscu. Domyślam się, że są to jakieś zatrzaski.

> Plastik sztywno przylega do radia i pozostałych elementów tablicy rozdzielczej. W szpary

> łączeniowe z trudnością można wcisnąć cienki nożyk nie mówiąc już o śrubokręcie. Z tego powodu

> pojawiło się moje pytanie. Nie ukrywam, że liczyłem na pomoc osób, które już kiedyś taką ramkę

> zdemontowały i potrafią mi odpowiedzieć na pytania:

> - w którym miejscu ramki są te zatrzaski i ile ich jest?

> - z której strony najlepiej zabrać się za podważanie ramki aby najłatwiej odczepić zatrzaski?

> - w którą stronę odginać ramkę aby te zatrzaski się uwolniły?

W lacetti wsadziłem łapsko od strony zamykanego schowka pasażera i wypchnąłem ramkę. Nie wiem czy w aveo też jest dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma innego dostępu do tej ramki od wewnątrz.

Udało mi się ją w końcu wyciągnąć. Ramkę przytrzymywały 4 zatrzaski (po jednym na każdym wierzchołku ramki w kształcie U i dwa zatrzaski w podstawie tuż przy zagięciach). Same zatrzaski są metalowymi sprężynującymi blaszkami wyprofilowanymi tak aby można było je wcisnąć jak i wyjąć bez łamania ich. Trzymają jednak na tyle mocno, że podważając ramkę nożyk, którym to robiłem wyginał się jak banan zanim zaczep ustąpił. Bez zabezpieczenia krawędzi taśmą bardzo łatwo jest zrobić wgniecenia w plastiku tablicy rozdzielczej czy radia.

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie ma innego dostępu do tej ramki od wewnątrz.

> Udało mi się ją w końcu wyciągnąć. Ramkę przytrzymywały 4 zatrzaski (po jednym na każdym

> wierzchołku ramki w kształcie U i dwa zatrzaski w podstawie tuż przy zagięciach). Same

> zatrzaski są metalowymi sprężynującymi blaszkami wyprofilowanymi tak aby można było je wcisnąć

> jak i wyjąć bez łamania ich. Trzymają jednak na tyle mocno, że podważając ramkę nożyk, którym

> to robiłem wyginał się jak banan zanim zaczep ustąpił. Bez zabezpieczenia krawędzi taśmą

> bardzo łatwo jest zrobić wgniecenia w plastiku tablicy rozdzielczej czy radia.

> Dziękuję za pomoc

Czyli jest podobnie jak w Lacetti. http://members.chello.pl/r.wicik/PoradyTechniczne.html#Placet13

Uważaj, bo te sprężynki potrafią wyskoczyć i potem trudno je znaleźć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.