Skocz do zawartości

Pleśń w rogach wnęki okiennej


KeyaR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z pleśnią w rogach wnęk okiennych. Wygląda to tak:

286730893-IMG20130227_0011.jpg

Wietrzę codziennie rano i wieczorem, traktuję preparatem Savo...na jakiś czas pleśń znika, po czym się pojawia znowu. Jak ten problem rozwiązać definitywnie.

Myślałem, myślałem i wymyśliłem...zmierzyłem termometrem, że kiedy ściana wokół ma 15 stopni (mróz na dworze), tam temperatura jest ok 6-8 stopni, a więc jest mostek termiczny...umyśliłem więc wykuć jak najgłębiej wokół samego okna (ramy) i ponownie, porządnie zapiankować, po czym:

1. opiankować resztę i na tą piankę przykleić dociętą płytę K-G zieloną, gładź, narożnik i farba...

albo

2. wykuć, wypiankować, zatynkować i na to nakleić jak wyschnie kaseton (taki jak na sufit się czasem klei) - w sklepach budowlanych widziałem takie grubości ok. 1 cm i też narożnik i farba...

Co myślicie o moich pomysłach, ewentualnie mile widziane inne...

post-11088-14352519379053_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co myślicie o moich pomysłach, ewentualnie mile widziane inne...

Mycie zabija tylko na jakiś czas. Zamiast preparatów różnych możesz śmiało użyć zwykłego domestosa (pamiętaj o rękawiczkach).

Rozwiązać możesz zbijając tynk z tej okolicy, suszysz, malujesz preparatem grzybobójczym i tynkujesz.

Najlepiej tynk oparty na wapnie. Często zdarza się, że takie ubytki są uzupełniane gipsem (czy też zaprawami gipsowymi) w których grzybki będą się świetnie czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańsza, najlepsza chemia = wybielacz w płynie np bielinek za 3pln.

mostek cieplny i tyle. czasem powstaje gdy jest tam pusto lub inny materiał - u mnie miejscami był cement a gdzie indziej gips. cement byl zimny i tam gniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najtańsza, najlepsza chemia = wybielacz w płynie np bielinek za 3pln.

> mostek cieplny i tyle. czasem powstaje gdy jest tam pusto lub inny materiał - u mnie miejscami był

> cement a gdzie indziej gips. cement byl zimny i tam gniło.

No własnie chemię mam opanowaną, z mostkiem chcę coś zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I o tą obróbkę własnie mi chodzi...skuję, zapiankuję i co dalej - regips, kaseton czy może coś

> innego?

ja bym to wogóle rygipsem obrobił, do ramy zlicował, bo niezbyt ładnie to wygląda (wiesz o co chodzi?). a w puste napiankował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym to wogóle rygipsem obrobił, do ramy zlicował, bo niezbyt ładnie to wygląda (wiesz o co

> chodzi?). a w puste napiankował.

No i o to mi chodziło...wprawdzie język budowlany jest mi obcy, ale chyba domyślam się o co biega więc powinienem sobie poradzić...dzięki. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.