Skocz do zawartości

Używa ktoś Nolana z Bluetooth Kit3?


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję opinii o tym zestawie. W internecie najczęściej mogę go sobie tylko kupić zlosnik.gif

Interesuje mnie jak toto działa, ile działa na jednym ładowaniu oraz ogólne wrażenia z użytkowania.

Wiem, że są inne, cenowo atrakcyjniejsze, ale ten jest tak jakby "dedykowany" grinser006.gif

EDIT:

Bardzo dziękuję wszystkim za opinie.

Nolana sobie jednak odpuszczę w moich rozważaniach.

BTX1 wygląda w moim zastosowaniu (pojedynczy motocykl) optymalnie.

Wszelkie inne głosy nadal mile widziane zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dedykowany to zaleta, ale również i wada. Jeżeli będziesz chciał zmienić garnek to zostaniesz z nieprzydatnym zestawem, ewentualnie będziesz skazany na produkty nolana. Osobiście polecam Scalę. Używam G4 Power Set.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To że dedykowany to zaleta, ale również i wada. Jeżeli będziesz chciał zmienić garnek to zostaniesz

> z nieprzydatnym zestawem, ewentualnie będziesz skazany na produkty nolana. Osobiście polecam

> Scalę. Używam G4 Power Set.

Rozglądam się od czasu do czasu bo na razie cena jest dla mnie zaporowa - to znaczy nie uzasadnia wydania $$$ przy obecnej częstości użytkowania. Nie mniej to się może zmienić, dlatego szukam rzetelnych opinii każdego zestawu i z każdej strony.

Jak w G4 wygląda kwestia "up to 1.6 km" zasięgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukuję opinii o tym zestawie. W internecie najczęściej mogę go sobie tylko kupić

> Interesuje mnie jak toto działa, ile działa na jednym ładowaniu oraz ogólne wrażenia z użytkowania.

> Wiem, że są inne, cenowo atrakcyjniejsze, ale ten jest tak jakby "dedykowany"

Ja mam Interphone cellular line od kilku lat i to urządzenie sprawdza się znakomicie zarówno do rozmów przez telefon jak również jako interkom kiedy latam z kolegą który ma taki sam sprzęt. Zasięg w mieście jest trochę mniejszy niż poza miastem. W praktyce czasem jak lecimy tracę go z oczu a go słyszę. Daje to drugie tyle radochy z jazdy we dwóch i wpływa na bezpieczeństwo bo możemy się ostrzegać o niebezpieczeństwach jak również omawiać zjawiska przydrożne w postaci łań zlosnik.gif. Polecam. Teraz są dużo nowsze i ulepszone wersje tego co ja mam TU można oblukać na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozglądam się od czasu do czasu bo na razie cena jest dla mnie zaporowa - to znaczy nie uzasadnia

> wydania $$$ przy obecnej częstości użytkowania. Nie mniej to się może zmienić, dlatego szukam

> rzetelnych opinii każdego zestawu i z każdej strony.

> Jak w G4 wygląda kwestia "up to 1.6 km" zasięgu?

Zasięgu nie sprawdzałem z licznikiem, ale tak jak u kolegi wyżej, nie widać a jeszcze słychać. Bateria przy korzystaniu z radia i sparowanym telefonie starcza mi na ponad tydzień. Z relacji moich rozmówców do 130 km/h nie słychać że jadę na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa najlepsze to Scala Rider i Midland BT. I tych bym sie trzymal.

ok.gif

Widzę, że porównanie cenowo wypada istotnie na korzyść Midlanda szczególnie, jeśli chodzi o BTX1 (interkom do 10m).

Przy tej cenie już mogę się zastanawiać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie do końca rozumiem Twój tok rozumowania

> Chodzi Ci o to, że Scala Solo nie jest intercomem? Czy że Midland u Ciebie jest droższy?

a nie o to, że jeden na nic się zdaje zlosnik.gif

Temat mnie również zainteresował, ale wolałbym coś do rozmowy pomiędzy dwoma motocyklami, a na 10 metrów to raczej trochę za mało grinser006.gif

Jeśli się coś już nadaje to kosztuje diabelnie drogo frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie o to, że jeden na nic się zdaje

zależy do czego jest potrzebny, u mnie Midland BT Next używany jest głównie do telefonu.

BTW, jak jest ze zgodnością zestawów różnych producentów w praktyce? Czy takiego midlanda bez problemu sparuje się ze scalą lub innym wynalazkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie do końca rozumiem Twój tok rozumowania

> Chodzi Ci o to, że Scala Solo nie jest intercomem? Czy że Midland u Ciebie jest droższy?

Solo to pojedynczy odbiornik, do komunikacji potrzebujesz dwa, te w Niemczech kosztuja 448 Euro.

Zasieg BT jest duzo wiekszy niz 10 m

. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW, jak jest ze zgodnością zestawów różnych producentów w praktyce? Czy takiego midlanda bez

> problemu sparuje się ze scalą lub innym wynalazkiem?

Nie ma żadnej zgodności, jedynie z tego co wiem to dedykowany Shubert gada ze Scalą. Reszta się między sobą nie paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Solo to pojedynczy odbiornik, do komunikacji potrzebujesz dwa, te w Niemczech kosztuja 448 Euro.

> Zasieg BT jest duzo wiekszy niz 10 m

OK, ale ja głównie potrzebuję pojedynczy do pracy z telefonem.

Chociaż wygląda na to, że Solo to jest sprzęt bez funkcji interkomu w ogóle hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.