Skocz do zawartości

Olej


Rekomendowane odpowiedzi

> w sobotę go zalałem.....parametry ma zbliżone do selenii bo 5w30 ....a do tego opel leje go

> fabrycznie

> ja płaciłem 80zł za 5l więc cena super

Panowie GM za 80 zł to produkt z za naszej wschodniej granicy i swego czasu masowo zamarzał poniżej -25 w Rosji. Trochę drożej macie Totala Ineo ECS i kilka innych smarowideł, są też całkiem dobre produkty Lotosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.co sądzicie o oleju GM dexos 2

> 1.9 150km dpf,nada się?

W Lanowozie leje ten olej od 4-5 wymian i mi nie zamarzl:) chyba ze NoPb jest mniej wrazliwy na zgestnienie na maxa chociaz krecil jak burza.

Cos w zamarzanie niebardzo wierze, predzej w jakosc ze wschodu.

Do Cromki wzialem SELENIE za 175 zl 5 l wiec 85 zl specjalnie roznicy raz na rok mi nie robi.

Tez rozwazalem GM i wymiane co 10 kkm ale jakos.....moze innym razem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznie się coś dziać z autem to będę sobie pluł w brodę....ale myślę ze nie będzie tak źle....w końcu ile opli na tym jeździ....a to ten sam silnik

Poza tym od wymiany zrobiłem trasę ok 300km....nie zauważyłem wyższego spalania, silnik pracuje równo i cicho, nawet mam wrażenie że łatwiej zapala niż przed wymianą....ale to może być spowodowane kiepskim paliwem...lub tym że wymieniłem wszystkie filtry razem z olejem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zacznie się coś dziać z autem to będę sobie pluł w brodę....ale myślę ze nie będzie tak

> źle....w końcu ile opli na tym jeździ....a to ten sam silnik

> Poza tym od wymiany zrobiłem trasę ok 300km....nie zauważyłem wyższego spalania, silnik pracuje

> równo i cicho, nawet mam wrażenie że łatwiej zapala niż przed wymianą....ale to może być

> spowodowane kiepskim paliwem...lub tym że wymieniłem wszystkie filtry razem z olejem:)

Tylko, że GM zleca blendowanie różnym rafineriom na całym świecie, tak więc w takiej bańce mogą być diametralnie różne oleje. Olej zamarzał w Rosji i GM miał spory problem gwarancyjny, ponieważ musiał wymienić sporo silników na gwarancji. Nie warto kupować najtańszego możliwego oleju, wcale nie namawiam też na najdroższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować najtańszego możliwego oleju,

> wcale nie namawiam też na najdroższe.

już zmieniłem więc niech zostanie....jeśli zauważę jakieś niepokojące objawy to pomyślę o zmianie....swoją drogą to zima już się kończy wiec zamarznięciem się nie przejmuję....przed końcem roku powinna wypaść mi kolejna wymiana więc na zimę będzie inny olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie warto kupować najtańszego możliwego oleju,

> już zmieniłem więc niech zostanie....jeśli zauważę jakieś niepokojące objawy to pomyślę o

> zmianie....swoją drogą to zima już się kończy wiec zamarznięciem się nie przejmuję....przed

> końcem roku powinna wypaść mi kolejna wymiana więc na zimę będzie inny olej

Moze cena 80-90 zl za GM dexos2 to efekt skali, miejsce produkcji (ukraina) a SELENIA , wiadomo, mniej tego sprzedaje wiec ....

Czy SELENIA to wlasne laboratoria i produkcja czy tylko naklejka z LOGO?

W oplu leja na przegladach GM-a wiec.......chyba nie ryzykowaliby dla paru zlotych oszczednosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze cena 80-90 zl za GM dexos2 to efekt skali, miejsce produkcji (ukraina) a SELENIA , wiadomo,

> mniej tego sprzedaje wiec ....

> Czy SELENIA to wlasne laboratoria i produkcja czy tylko naklejka z LOGO?

> W oplu leja na przegladach GM-a wiec.......chyba nie ryzykowaliby dla paru zlotych oszczednosci.

Olej zalewany w Polsce w serwisach GM, nie jest olejem sprzedawanym po 80 zł na Allegro i w sklepach - wystarczy sprawdzić kod kreskowy. Selenia miała własne blendownie i dział rozwojowo-badawczy. Jakiś czas temu Selenię kupił Petronas Lubricants, jena z największych firm olejowych na świecie z ogromnym zapleczem badawczym.

Nikogo nie namawiam na Selenię, można kupić sporo dobrych olejów w granicach 100 - 140 zł za 5 litrów.

O zjawisku skali to możemy mówić w przypadku Castrola, Mobila czy Shella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj swojej mućce zalałem płukankę motula przed wymianą i po zlaniu wszystkiego i wymianie wkładu filtra zalałem motulem 5w40 x-clean c3, mimo że poprzedni właściciel niedawno wymieniał i jeszcze zrobił bym ok10 tyś na nim to z racji że był zalany castrol postanowiłem go wylać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanie ustalonym czyli po pełnym nagrzaniu (w tych warunkach ok 15km po 2-pasmówce) ma być idealnie na połowie i nie opadać nawet o milimetr kiedy się zatrzymujesz na światłach. Jeżeli widzisz, że temperatura Ci "pływa" w zależności czy jedziesz czy stoisz lub jeżeli nie dochodzi do połowy skali po ok 15 km to znaczy, że jest problem z termostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Mam pytanko do jakiej wysokości podnosi wam się wskaźnik temperatury?

> umnie max dochodzi do drugiej podwójnej kreski,niewiem czy tak nie za mało?

> 1.9 150km dpf

dokladnie polowa wskaznika i sie nie rusza ni w lewo ni w prawo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W stanie ustalonym czyli po pełnym nagrzaniu (w tych warunkach ok 15km po 2-pasmówce) ma być

> idealnie na połowie i nie opadać nawet o milimetr kiedy się zatrzymujesz na światłach. Jeżeli

> widzisz, że temperatura Ci "pływa" w zależności czy jedziesz czy stoisz lub jeżeli nie

> dochodzi do połowy skali po ok 15 km to znaczy, że jest problem z termostatem.

Dokładnie tak jak wyżej kolega opisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W stanie ustalonym czyli po pełnym nagrzaniu (w tych warunkach ok 15km po 2-pasmówce) ma być

> idealnie na połowie i nie opadać nawet o milimetr kiedy się zatrzymujesz na światłach. Jeżeli

> widzisz, że temperatura Ci "pływa" w zależności czy jedziesz czy stoisz lub jeżeli nie

> dochodzi do połowy skali po ok 15 km to znaczy, że jest problem z termostatem.

a więc za mało,termostat do wymiany oslabiony.gif

dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Mam pytanko do jakiej wysokości podnosi wam się wskaźnik temperatury?

> umnie max dochodzi do drugiej podwójnej kreski,niewiem czy tak nie za mało?

> 1.9 150km dpf

termostat, mialem identyczna sytuacje rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> napisz kolego ile Cię kosztowała wymiana termostatu i jaki zamontowałeś

Vernet chyba był. Cena hmm 150?170? nie pamietam.Sam zmieniałem, troche roboty ale dałem rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.