Skocz do zawartości

Stłuczka parkingowa - winnego brak


ToMirek

Rekomendowane odpowiedzi

> Sprawa wygląda tak:

> Samochód stoi na wąskiej, publicznej ulicy osiedlowej. Rano przychodzicie do samochodu i zastajecie

> autko z rozoranym błotnikiem. Nie wgniecionym, nie porysowanym a rozharatanym na wylot jakąś

> ostrą krawędzią.

Jak przedni to pociesz dziewczynę, że do 100zł kupi nawet w swoim kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ni grzyba nie rozumiem jakim cudem znalazłeś ofertę AC za 1400pln (piszesz,że masz duże zniżki) od

> auta wartgo 9200pln.

Przeczytaj jeszcze raz, powoli, to, co kolega napisał, a napisał tak:

Quote:

Mam obecne auto od listopada 2009 (kupione za 9200 PLN), więc wychodzi, że minimum
na dobre AC wydałbym 1400 PLN (przez cały okres posiadania
z full zniżkami).


Więc tak na szybko mi wychodzi, że AC opłacił by już 4x: XI 2009, XI 2010, XI 2011 i XI 2012. Czyli jakieś 350zł na rok.

> 1. Jeżeli masz nowe i drogie auto brak AC to głupota

Też tak sadzę, dlatego jeżdżę technologicznym staruszkiem biglaugh.gif bez AC i z możliwie najtańszym dostępnym OC.

Mój ojciec zaś poczynając od 1976 roku płaci AC nieprzerwanie - to już 37 lat składek... panic.gif ciekawe, ile to łącznie kasy było? Na szczęście nie przydało się ani razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę temat na czasie... mi parę dni temu jakiś szmaciarz na parkingu tak fiestę poturbował angryfire.gif

286777298-KKK.jpg

Oczywiście zniknął... I weź tu sobie jakieś ładniejsze auto kup... sick.gif za taką ucieczkę imo powinno być zabierane prawo jazdy, robisz komuś szkodę to miej na tyle jaj by ja naprawić, zwłaszcza, że są od tego ubezpieczenia więc de facto wiele to nie kosztuje piesc.gif

Oglądałem auta na osiedlu w poszukiwaniu jakiś pasujących obrażeń, ale niestety bez efektów...

post-15579-14352519632009_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ni grzyba nie rozumiem jakim cudem znalazłeś ofertę AC za 1400pln (piszesz,że masz duże zniżki) od

> auta wartgo 9200pln. Chyba na zasadzie znalezenia najgorszej oferty aby mieć pretekst do

> udowadnienia tezy.

Odwrotnie brałem prawie najtańsze, żeby nie było zarzucane mi naciąganie faktów w obronie mojej racji. Wyżej to masz rozpisane.

>1. Jeżeli masz nowe i drogie auto brak AC to głupota

W sytuacji szkody na aucie i braku pieniędzy na naprawę lub inne auto to oczywiście. Jeśli nie będzie szkody to tego tak bym absolutnie nie oceniał (chociaż nie twierdzę, że w przypadku nowego auta pakietu OC+AC w dobrej cenie bym nie brał). Masz ładnie to wytłumaczone (jako zakład) wcześniej (tamta odpowiedź w mojej ocenie jest najbardziej rozsądna spośród zwolenników AC, nie udowadniania niczego na siłę więc nie padają absurdalne argumenty claps.gif).

> ... Są tylko 2 ale:

> a) jeżeli planujesz następne auto droższe to sensownie jest zaplanować jak zdobyc zniżki na

> aktualnym tańszym aucie

Z dużym prawdopodobieństwem następne auto będzie droższe. Jeśli nie będzie odpowiednich środków na nowy to tylko niewiele droższe więc będzie bez AC. Jak będzie nowe to być może wykupie jakiś pakiet dilerski bez konieczności wypracowywania oddzielnych zniżek na AC.

> c)Mając AC zazwyczaj masz assistance (niewielka dopłata pewnie), jeżeli podróżujesz zwłaszcza za

> granicą to może to być duża zaleta.

Nigdy nie byłem swoim autem za granicą i nigdy nie było konieczności holowania mnie w kraju. Jak będę jechał swoim autem za granicę to wykupię jakieś krótkookresowe assistance bez AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.