Skocz do zawartości

Wyjące łożyska alternatora SC 1.1MPI


ANDPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Zima zrobiła swoje. Na początku tylko pasek popiskiwał, teraz już łożyska wyją. Pytanie, jak wygląda sprawa wymiany łożysk w tym alternatorze? Mocno to skomplikowane? Czytałem o pękających obudowach? Czy może szukać całego regenerowanego? Naprawa musi szybka bo samochód jest potrzebny codziennie. SC 2002 bez klimy i wspomagania. Ile można jeździć na wyjących łożyskach, miesiąc, rok? U nas regenerowane od Punto po 120 zł chodzą. Tylko, czy taki z Punto się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile można jeździć na wyjących

> łożyskach, miesiąc, rok?

U mnie po 2 dniach się zatarło. Od rozpoczęcia wycia zrobiłem ze 100km. Regeneracja alternatora 160zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź mnie nie strasz. Czekam na lepszą pogodę.

Nie strasze, nie czekaj z tym bo po co jeszcze pasek wymieniać - ja musiałem.

Myślałem ,że jeszcze tydzień pojeżdżę - pojechałem do mechanika umówić się na "za tydzień" - po 2 godzinach byłem z powrotem, już na prądzie tylko z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zima zrobiła swoje. Na początku tylko pasek popiskiwał, teraz już łożyska wyją. Pytanie, jak

> wygląda sprawa wymiany łożysk w tym alternatorze? Mocno to skomplikowane? Czytałem o

> pękających obudowach? Czy może szukać całego regenerowanego? Naprawa musi szybka bo samochód

> jest potrzebny codziennie. SC 2002 bez klimy i wspomagania. Ile można jeździć na wyjących

> łożyskach, miesiąc, rok? U nas regenerowane od Punto po 120 zł chodzą. Tylko, czy taki z Punto

> się nada?

w autosamie regenerowany chyba 130,ja niestety w święta bożego... z puchatym w lubinie wymieniałem bo pękł na pół i nie miałem jak do łodzi wrócić.

ciężko wsófki z altka odkręcić (twarde przewody od mrozu) i potem go załapać na tą śrubę od góry (dużo cierpliwości i mało siły), nam z kupnem nowego to mniej niż 3h zabrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się pod temat.Bo też chcę znać odpowiedź na to pytanie.Czy ktoś wymieniał już więc łożyska

> w altku SC MPI....czytam...czytam....ale odpowiedzi mijają się z tematem.Łatwo wymienić takie

> łożyska ?

wymiana samych łożysk jeszcze nie jest jakoś strasznie uporczywa, acz kolwiek dobrze mieć albo odklejacz do łożysk albo pomoc drugiej osoby w przytrzymaniu, etc,

co do samych alternatorów, to z własnego doświadczenia, polecam kupić orginał Magnetti Marelli, niż zamiennik valeo czy inne ścierwo, zmienniki zazwyczaj to chińska podróba gdzie szczotki wytrzymają 2-3 miesiąca, po za tym żadna jakoś, obudowy plastikowe, i w sumie można rzec jednorazowe,

w kwestii pękających obudów, to tak jak pisali pewnie gdzie indziej, jak jest pęknięta, to szkoda regenerować, bo po złożeniu, pęknie wcześniej czy później,

do tego podczas wymiany łożysk nie kupujcie najtańszych, a lepiej już coś naprawdę dobrego, ponieważ te najtańsze bądź te inne z niskiej półki cenowej nie lubią współpracowac i po kilku tyś, km zaczynają wyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście kupiłem regenerowany (miałem pękniętą obudowę )...już z rok śmiga smile.gifjeżeli chodzi o wymianę jest trochę odkręcania....podajże trza odkręcić łapę silnika by to dziadostwo wyciągnąć oczywiście tez prawe kolo pasażera mi to zajęło z 4 h....( amator hehe.gif)....kup oryginalny ale regenerowany ( chyba ze masz hajs na nowy )....i zakładaj...operacja na kilka godzin...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.