Skocz do zawartości

1.9 TDI 110km AFN duże zużycie oleju


grzes25

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem Sharana 1.9 TDI AFN i od tygodnia zaobserwowałem ogromne zużycie oleju tj. "traska" ok 100km (sto kilometrów) ubyło ok. 0,5 litra oleju. Silnik suchy, bez wycieków, silnik nie dymi (ani przy odpalaniu, czy też gazowaniu). Przedmuchów raczej nie ma (po dokręceniu korka, czy wyjęciu bagnetu nic nie fuka). Silnik pracuje normalnie tj dobrze się zbiera, turbinę słychać jak się załącza (delikatny gwizd). Spotkał się ktoś z takim przypadkiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jestem tego pewny.

> Nie ma w tym nic dziwnego ze nowoczesne silniki Diesla zuzywaja olej.1

Tak tylko AFN z nowoczesnym silnikiem ma niewiele wspólnego - był to pierwszy silnik TDI VW ze zmienną geometrią turbiny - lata (jak się nie mylę) 1995-1996...

Przyczyną zuzycia oleju może być padnięta turbina... Na jakim oleju śmigasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewny jesteś tego co napisałeś ?

> Bo jeśli to prawda to znaczy , że może zużywać 10 l od wymiany do wymiany (czyli co 10 tkm)

> Tak jestem tego pewny.

> Nie ma w tym nic dziwnego ze nowoczesne silniki Diesla zuzywaja olej.1

Jak kolega ci już napisał - AFN nie jest nowoczesnym silnikiem grinser006.gif

Pokaż mi instrukcję pojazdu (ze starodawnym lub nowoczesnym silnikiem diesla, oprócz lokomotywy ST-44 "Gagarin") gdzie producent dopuszcza zużycie oleju silnikowego w ilości 1 l/ 1000 km yikes.gif . Przy takiej konsumpcji (zakładając że układ olejowy ma ok. 4,5 l) to od wymiany do wymiany 2x wymieniłbyś olej. Jeśli masz takie zużycie jak piszesz, to :

albo popełniłeś bląd przy pomiarze albo ciągniesz za sobą sadzę jak lokomotywa biglaugh.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej 10w/40 mobil 1, sprawdzane na ciepłym i zimnym silniku. zauważyłem, że przy gazowaniu puszcza białego bąka po puszczeniu gazu.

> Tak tylko AFN z nowoczesnym silnikiem ma niewiele wspólnego - był to pierwszy silnik TDI VW ze

> zmienną geometrią turbiny - lata (jak się nie mylę) 1995-1996...

> Przyczyną zuzycia oleju może być padnięta turbina... Na jakim oleju śmigasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.