Skocz do zawartości

odświeżenie starej łazienki


4thelement

Rekomendowane odpowiedzi

wziąłem się za odświeżenie łazienki w domu po moich dziadkach, dom z początku XX wieku, przebudowany, dostawione ściany etc....

jako że łazienka nie była tam remontowana od XXX czasu a domek służy na weekendowe wyjazdy to zabrałem się za to....

do zrobienia - ściany w łazience, czyli odrapanie, umycie, gipsowanie, malowanie

materiały zakupione to 10l farby z 4colours - słyszałem że niby to to dobre jak na ten przedział finansowy grinser006.gif

gips szpachlowy, gładź Profinisz...

dziś po pierwszym dniu mam 3/4 łazienki wydrapane, udało mi się doliczyć 6 warstw farby smile.gif

miałem nadzieję że chociaż sufit będzie w miarę ale pseudomalarz który malował to coś 18 lat temu położył gips na nieumyty sufit z resztkami farby chyba klejowej....wszystko ładnie odeszło po użyciu szpachli....natomiast na ścianach tragedia....trzeba będzie ze 3-4 razy myć ściany żeby się nadawały do czegoś...

na jutro w planach umycie, gruntowanie pod gips i zrobienie 2 warstw gipsu szpachlowego, powinno wystarczyć a jeśli nie to czwartek rano robię gładź tak żeby do piątku z malowaniem się wyrobić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie jest tam instalacja elektryczna? Jeśli aluminium, to jest idealna okazja, żeby wymienić i nie ryzykować, że za pół roku, czy rok coś się w ścianach zacznie smażyć, czy gniazdka przestaną działać.

Ewentualnie jeśli planujesz konkretniejsze odświeżanie łazienki, to można coś pomyśleć na temat dodatkowej rury z wodą do pralki, jak jej nie ma, czy wkucia w ścianę tego, co jest na wierzchu. Zmieniają też się trendy co do umiejscowienia kranów i ewentualnego rozstawu rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jakim stanie jest tam instalacja elektryczna? Jeśli aluminium, to jest idealna okazja, żeby

> wymienić i nie ryzykować, że za pół roku, czy rok coś się w ścianach zacznie smażyć, czy

> gniazdka przestaną działać.

> Ewentualnie jeśli planujesz konkretniejsze odświeżanie łazienki, to można coś pomyśleć na temat

> dodatkowej rury z wodą do pralki, jak jej nie ma, czy wkucia w ścianę tego, co jest na

> wierzchu. Zmieniają też się trendy co do umiejscowienia kranów i ewentualnego rozstawu rur.

instalka miedziana tak więc odpada

rura do pralki jest smile.gif a nawet dwie smile.gif ciepła woda z bojlera też jest pociągnięta smile.gif

wiadomo że wszystko to stalowe rury wpuszczone w ściany ale na przyszły rok planuję generalny remont tego domu w celu przeprowadzki na stałe więc to na razie zostaje wszystko na "za rok"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gips to jest jedna z rzeczy, których nienawidzę robić

nie no można robić na w miarę dużych powierzchniach a nie że tutaj grzejnik, tutaj rurki, w innym miejscu junkers, w innym komin, wentylacja, włączniki, gniazdka....a idź pan w [motyla noga]....

ale dwie warstwy położone i wygląda znośnie, jeszcze 1-2 warstwy i będzie git, maszyna do szlifowania już czeka smile.gif

mam 2 dodatkowe dni wolnego więc pole do działania jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez fotek remont łazienki się nie liczy

dobra, zakończyłem akcję pt Odświeżenie łazienki

jutro pozostaje powiercić kilka dziur w świeżo wygipsowanych ścianach

oczywiście - standardowo dym z zona.gif

bo to że przez 4 dni zapierniczałem od rana do nocy a ona w tym czasie kawusia u mamusi to dla niej nie znaczy nic...dla niej najgorsze jest to że trzeba posprzątać, że pełno syfu - aczkolwiek łazienka pooklejana na wszelakie sposoby, że ze szlifowania się naniosło na chawire też źle, bo trzeba posprzątać....

prędzej zrozumiem fizykę kwantową niż Baby

teraz się delektuję browarkiem a łona ćwiczy na mopie, szmacie itp....

aha...zdjęć brak - zapomniałem porobić w trakcie, za to mogę ew. wrzucić jakieś po robocie ale to jak będzie posprzątane czyli w przyszłej dekadzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu szlifowaleś? Nie lepiej było zrobić bezpyłowo?

zostało mi trochę materiału z roboty to wykorzystałem to co miałem, zakupiłem tylko 5kg gotowej szpachli "śmig"....ludzie tragedia....nie wiem czy już gispar nie jest od tego lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy miałeś w niej grudy?

grudy nie, ale jest okropnie gęsta, trzeba dolać wody a to już nie jest gotowa masa do szpachlowania, w dodatku nie można przeciągnąć jej np 3 razy bo zaczyna się zwijać, zupełnie tak samo jak kiedyś gipsar....

ale dałem radę, chociaż wiaderko 5 kg starczyło mi na 12m2...więc mało wydajna ale tez miejscami grubo było bo nie chciało mi się za dużo szarego dawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zostało mi trochę materiału z roboty to wykorzystałem to co miałem, zakupiłem tylko 5kg gotowej

> szpachli "śmig"

Kilka lat temu była OK, teraz nie wiem. Niedawno używałem gładzi z proszku tego samego producenta i też było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka lat temu była OK, teraz nie wiem. Niedawno używałem gładzi z proszku tego samego producenta i

> też było w porządku.

U mnie 87m2 robili smigiem i sobie chwalili - dwie warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie 87m2 robili smigiem i sobie chwalili - dwie warstwy.

wiesz, gdybym nie robił gładzi czym innym niż tylko śmigiem albo gipsarem też bym sobie chwalił

a tak powiem skromnie, że za taką kasę to może i być ale lepiej dołożyć i zaoszczędzić materiału i nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.