Skocz do zawartości

Półki na ścianie z płyt GK


Milczar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje powiesić 3-4 półki i 2 tylne głośniki do KD na ścianach z płyty gipsowo-kartonowej. Ściany są zrobione tylko z takich płyt przykręconych na drewnianym stelażu.

Półki:

Długość: 110 cm

Głębokość: 26 cm

Grubość: 5 cm

Waga opakowania: 3,8kg (czyli ok 3kg półka z mocowaniem na ścianie)

mocowane w 2 punktach na brzegach, na półkach mają stać zdjęcia w ramkach i jakieś drobiazgi ozdobne więc nic ciężkiego.

Głośniki natomiast mają ok 1kg i tylko 1 otwór na wieszak. Można spokojnie wieszać czy lepiej kupić dwie takie małe 30cm półeczki i dopiero na nich postawić głośnik ?

Boję się trochę, że mi to wszystko wyrwie pół ściany a zwłaszcza to na głośniki. Niby są specjalne kołki rozprężne do płyt GK ale czy jest szansa, że na takich kołkach się półki utrzymają i nie odpadną razem ze ścianą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> potrzebuje powiesić 3-4 półki i 2 tylne głośniki do KD na ścianach z płyty gipsowo-kartonowej.

> Ściany są zrobione tylko z takich płyt przykręconych na drewnianym stelażu.

> Półki:

> Długość: 110 cm

> Głębokość: 26 cm

> Grubość: 5 cm

> Waga opakowania: 3,8kg (czyli ok 3kg półka z mocowaniem na ścianie)

> mocowane w 2 punktach na brzegach, na półkach mają stać zdjęcia w ramkach i jakieś drobiazgi

> ozdobne więc nic ciężkiego.

> Głośniki natomiast mają ok 1kg i tylko 1 otwór na wieszak. Można spokojnie wieszać czy lepiej kupić

> dwie takie małe 30cm półeczki i dopiero na nich postawić głośnik ?

> Boję się trochę, że mi to wszystko wyrwie pół ściany a zwłaszcza to na głośniki. Niby są specjalne

> kołki rozprężne do płyt GK ale czy jest szansa, że na takich kołkach się półki utrzymają i nie

> odpadną razem ze ścianą ?

Lepiej za dużo nie obciążać. GK nie jest generalnie elementem nośnym, tylko pokryciowym. Coś lekkiego można rzecz jasna zawiesić, ale szafki z talerzami to bym nie ryzykował grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> potrzebuje powiesić 3-4 półki i 2 tylne głośniki do KD na ścianach z płyty gipsowo-kartonowej.

> Ściany są zrobione tylko z takich płyt przykręconych na drewnianym stelażu.

> Półki:

> Długość: 110 cm

> Głębokość: 26 cm

> Grubość: 5 cm

> Waga opakowania: 3,8kg (czyli ok 3kg półka z mocowaniem na ścianie)

> mocowane w 2 punktach na brzegach, na półkach mają stać zdjęcia w ramkach i jakieś drobiazgi

> ozdobne więc nic ciężkiego.

> Głośniki natomiast mają ok 1kg i tylko 1 otwór na wieszak. Można spokojnie wieszać czy lepiej kupić

> dwie takie małe 30cm półeczki i dopiero na nich postawić głośnik ?

> Boję się trochę, że mi to wszystko wyrwie pół ściany a zwłaszcza to na głośniki. Niby są specjalne

> kołki rozprężne do płyt GK ale czy jest szansa, że na takich kołkach się półki utrzymają i nie

> odpadną razem ze ścianą ?

Zastosuj specjalne kołki do płyt i spokojnie wieszaj te półki i głośniki. Ramki i bibeloty mogą stać na półkach, ale kiążek tam raczej nie układaj wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastosuj specjalne kołki do płyt i spokojnie wieszaj te półki i głośniki. Ramki i bibeloty mogą

> stać na półkach, ale kiążek tam raczej nie układaj

Takie kołki dadzą radę ? Kołek tworzywowy do płyt GK Na książki jest mały stojący regalik więc tu nie ma problemu, najbardziej martwię się o te głośniki bo w tej chwili stoją na stojakach w rogach ale zajmuje to za dużo miejsca oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie kołki dadzą radę ? Kołek tworzywowy do płyt GK Na książki jest mały stojący regalik więc tu

> nie ma problemu, najbardziej martwię się o te głośniki bo w tej chwili stoją na stojakach w

> rogach ale zajmuje to za dużo miejsca

Są OK, ja stosuję takie:

kolek-do-plyty-g-k-gkk-blister-171353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gruby jest ten drewniany stelaż ?

> Może lepiej się "dowiercić" do ściany (zależnie z czego jest wykonana) i tam włożyć mosiężny kołek

> i wkręcić szpilkę i na tym zawiesić półkę ?

Niestety ale normalnych ścian tam nie ma. To jest poddasze przerobione na mieszkania, są tylko ścianki działowe zbudowane na zasadzie "płyta GK - stelaż - płyta GK", między płytami jest pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie kołki dadzą radę ? Kołek tworzywowy do płyt GK Na książki jest mały stojący regalik więc tu

> nie ma problemu, najbardziej martwię się o te głośniki bo w tej chwili stoją na stojakach w

> rogach ale zajmuje to za dużo miejsca

Jak najbardziej mogą być takie kołki, albo metalowe typu molly. Nie martw się, głośniki też wieszaj bez strachu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> potrzebuje powiesić 3-4 półki i 2 tylne głośniki do KD na ścianach z płyty gipsowo-kartonowej.

> Ściany są zrobione tylko z takich płyt przykręconych na drewnianym stelażu.

> Półki:

> Długość: 110 cm

> Głębokość: 26 cm

> Grubość: 5 cm

> Waga opakowania: 3,8kg (czyli ok 3kg półka z mocowaniem na ścianie)

> mocowane w 2 punktach na brzegach, na półkach mają stać zdjęcia w ramkach i jakieś drobiazgi

> ozdobne więc nic ciężkiego.

> Głośniki natomiast mają ok 1kg i tylko 1 otwór na wieszak. Można spokojnie wieszać czy lepiej kupić

> dwie takie małe 30cm półeczki i dopiero na nich postawić głośnik ?

> Boję się trochę, że mi to wszystko wyrwie pół ściany a zwłaszcza to na głośniki. Niby są specjalne

> kołki rozprężne do płyt GK ale czy jest szansa, że na takich kołkach się półki utrzymają i nie

> odpadną razem ze ścianą ?

ja na GK ma zawieszone dwa kilkukiloramowe głośniki na takich kołkach córka lubi je trącić zlosnik.gif i nie ma najmniejszych śladów zmęczenia ściany wokół mocowania

na takich samych mam zamotowaną metrową półkę z ikei o grubości 20 kilku mm z takimi metalowaymi okuciami na końcach - stoi na tym duza doniczka, parkuje laptop i jakieś bibeloty i tez trzyma sie od 6 lat bez zadnych śladów nadwyrężenia ściany-także swoje mocuj bez obaw ok.gif

ja na pewno nie polecam tych mocowań- "świderków" - łatwo je "przekręcić" w otworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja na GK ma zawieszone dwa kilkukiloramowe głośniki na takich kołkach córka lubi je trącić i nie

> ma najmniejszych śladów zmęczenia ściany wokół mocowania

> na takich samych mam zamotowaną metrową półkę z ikei o grubości 20 kilku mm z takimi metalowaymi

> okuciami na końcach - stoi na tym duza doniczka, parkuje laptop i jakieś bibeloty i tez trzyma

> sie od 6 lat bez zadnych śladów nadwyrężenia ściany-także swoje mocuj bez obaw

> ja na pewno nie polecam tych mocowań- "świderków" - łatwo je "przekręcić" w otworze

Prawda jest taka ze w UK wszystkie sciany to KG hehe.gif i wszystko wszedzie na tym wisi yay.gif

Swiderki OK ale wole te kolki co po wcisnieciu w otwor sie rozpreza i robia taki spory kwiatuszek od tylu. Na tym zawiesisz praktycznie wszystko!

---edit---

O takie http://www.diy.com/nav/fix/hardware/fixi...4?skuId=9291204

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawda jest taka ze w UK wszystkie sciany to KG i wszystko wszedzie na tym wisi

> Swiderki OK ale wole te kolki co po wcisnieciu w otwor sie rozpreza i robia taki spory kwiatuszek

> od tylu. Na tym zawiesisz praktycznie wszystko!

> ---edit---

> O takie http://www.diy.com/nav/fix/hardware/fixi...4?skuId=9291204

a teraz przeczytaj jeszcze raz mego posta i sprawdź link w nim 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy te kołki molly można montować bez specjalnych kleszczy ?

mozna - używam ich w pracy i pare razy zapomniałem ich i po prostu więcej masz kręcenia śrubokrętem - pierwsza faza kręcenia służy do złamania/rozprężenia łapek a dalej juz kręcisz żeby docisnąć. Nie trzeba do tego zadnego specjalnego, dodatkowego wysiłku. Mówimy tu o 25 sek dodatkowego kręcenia. Elekrtyczny wkrętak nawet nie czuje większego obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie trzeba do tego zadnego specjalnego, dodatkowego wysiłku. Mówimy tu o 25 sek

> dodatkowego kręcenia. Elekrtyczny wkrętak nawet nie czuje większego obciążenia.

Niestety nie zgodzę się z tobą. Są specjalne kołki metalowe do montażu tylko przy użyciu śrubokręta (są zrobione z miększego metalu)

Standardowe kołki trzeba montować przy pomocy "zaciskarek", bo przy próbie użycia wkrętarki mają skłonność do obracania się wokół własnej osi i powiększania dziury w płycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie zgodzę się z tobą. Są specjalne kołki metalowe do montażu tylko przy użyciu śrubokręta

> (są zrobione z miększego metalu)

> Standardowe kołki trzeba montować przy pomocy "zaciskarek", bo przy próbie użycia wkrętarki mają

> skłonność do obracania się wokół własnej osi i powiększania dziury w płycie

montuje rocznie 1000 takich kołków - te które używam (tej marki z mego linka) mają w kołnierzu dwa ząbki zapobiegające obracaniu w otworze. Oczywiście montaż tylko śrubokrętem to wyjście "awaryjne" gdy zapomnę wrzucić pistoletu/zaciskarki do torby-normalnie używam pistoletu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> montuje rocznie 1000 takich kołków - te które używam (tej marki z mego linka) mają w kołnierzu dwa

> ząbki zapobiegające obracaniu w otworze. Oczywiście montaż tylko śrubokrętem to wyjście

> "awaryjne" gdy zapomnę wrzucić pistoletu/zaciskarki do torby-normalnie używam pistoletu

Dokładnie, ja zmontowałem w pracy ze 20 takich. Wieszaliśmy na nich tablice suchościeralne, niektóre naprawdę ciężkie - 2x2.5m. Montaż przy pomocy zwykłego śrubokręta. Tablice wiszą na 4 kołkach każda, nie ma siły żeby odpadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.