Skocz do zawartości

Piec wolnostojący - Koza


Hagi84

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem w salonie zamontować piec wolnostojący typu koza

286831993-3153278312.jpg

jaka jest bezpieczna odległość od ściany ? czy mam dać jakieś zabezpieczenie ścian?

Podłogę mamy drewniana na legarach, Na niej chcemy położyć panele. Do zabezpieczenia podłogi widzieliśmy szyby ze szkła hartowanego. Czy to wystarczy?

286831993-lava_montaz_bachowice.jpg

post-122028-14352519944518_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest bezpieczna odległość ale W warsztacie mam kozę i stoi ok. 30-35 cm. od ściany i farba z niej zeszła. Osobiście położył bym jakieś płytki na ścianie przy której ma stać piecyk. Co do samego szkła nie polecam. Ciężko będzie utrzymać porządek i trzeba uważać żeby nie uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem w salonie zamontować piec wolnostojący typu koza

> jaka jest bezpieczna odległość od ściany ? czy mam dać jakieś zabezpieczenie ścian?

> Podłogę mamy drewniana na legarach, Na niej chcemy położyć panele. Do zabezpieczenia podłogi

> widzieliśmy szyby ze szkła hartowanego. Czy to wystarczy?

Kolego jeśli piec ma stać blisko ściany to proponuje ci wyłożyć czymś ścianę bo kiepsko będzie z farbą a i tynk potrafi popękać , ja u siebie ściany wyłorzyłem kamieniem elewacyjnym a pod piec blachę alu ryflowaną i spisuje sie to rewelacyjnie waytogo.gif

Co do szyby pod piec to wybij sobie ten pomysł z głowy ok.gif

PS. co do bezpiecznych odległości to są w instrukcji obsługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem w salonie zamontować piec wolnostojący typu koza

> jaka jest bezpieczna odległość od ściany ? czy mam dać jakieś zabezpieczenie ścian?

> Podłogę mamy drewniana na legarach, Na niej chcemy położyć panele. Do zabezpieczenia podłogi

> widzieliśmy szyby ze szkła hartowanego. Czy to wystarczy?

Rozdzice maja koze, ale taka z obudowa kaflowa. Piec byl dokladany z 5 lat temu, stanal na tafli szkla, ktora lezy na parkiecie. Problemow brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jaka jest bezpieczna odległość ale W warsztacie mam kozę i stoi ok. 30-35 cm. od ściany i

> farba z niej zeszła. Osobiście położył bym jakieś płytki na ścianie przy której ma stać

> piecyk. Co do samego szkła nie polecam. Ciężko będzie utrzymać porządek i trzeba uważać żeby

> nie uszkodzić

Koza kozie nierówna.

Kolega dał w swoim poście piec "typu koza" a nie kozę.

Taki piec ma dodatkową osłonę termiczną i grzeje powietrze.

Obudowa nie jest bardzo gorąca.

A jak kolega kupi jeszcze lepszy piec typu koza, z wymuszonym obiegiem i sterownikiem, najlepiej na pelety, to w ogóle można zapomnieć o innych zabezpieczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koza kozie nierówna.

> Kolega dał w swoim poście piec "typu koza" a nie kozę.

> Taki piec ma dodatkową osłonę termiczną i grzeje powietrze.

> Obudowa nie jest bardzo gorąca.

> A jak kolega kupi jeszcze lepszy piec typu koza, z wymuszonym obiegiem i sterownikiem, najlepiej na

> pelety, to w ogóle można zapomnieć o innych zabezpieczeniach.

O to to. Ja u siebie paliłem taką typową kozą, z rury stalowej, bez żadnego wkładu. Jak ostro przychajcowałem przez dwa dni to aż mi wylewka betonowa pękła (trochę za szybko było grzane, podłoga miała ok 2*C, dostała szoku od rozgrzanej prawie do czerwonego kozy i pękła). Przy takich kozach z wkładem z szamotu chyba nie powinno aż tak promieniować, żeby farba ze ścian złaziła, no ale nic niewykluczone. Z drugiej strony kaloryfer też nieraz grzeje tak, że nie dotkniesz, a farba jakoś nie odłazi ze ściany w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to to. Ja u siebie paliłem taką typową kozą, z rury stalowej, bez żadnego wkładu. Jak ostro

> przychajcowałem przez dwa dni to aż mi wylewka betonowa pękła (trochę za szybko było grzane,

> podłoga miała ok 2*C, dostała szoku od rozgrzanej prawie do czerwonego kozy i pękła). Przy

> takich kozach z wkładem z szamotu chyba nie powinno aż tak promieniować, żeby farba ze ścian

> złaziła, no ale nic niewykluczone.

Mam właśnie taką i na ścianie brak farby grinser006.gif

Z drugiej strony kaloryfer też nieraz grzeje tak, że nie

> dotkniesz, a farba jakoś nie odłazi ze ściany w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.