Skocz do zawartości

GP Chiny - dyskusja?


maagog

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście ciekawe zagrania, takiego wyczekiwania jeszcze nie widziałem, troche dziwne kwalifikacje przez oszczedzanie opon

1. Hamilton Mercedes GP 1:34.484

2 K. Raikkonen Lotus 1:34.761

3 F. Alonso Ferrari 1:34.788

4 N. Rosberg Mercedes GP 1:34.861

5 F. Massa Ferrari 1:34.933

6 R. Grosjean Lotus 1:35.364

7 D. Ricciardo Toro Rosso 1:35.998

8 J. Button McLaren 2:05.673

9 S. Vettel Red Bull -

10 N. Hulkenberg Sauber 1 -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzeczywiście ciekawe zagrania, takiego wyczekiwania jeszcze nie widziałem, troche dziwne

> kwalifikacje przez oszczedzanie opon

Regulamin dotyczacy opon IMO dobry jest dla przedszkolakow.

To nie jest juz sciganie tylko zadoscuczynianie przepisom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie na to nie poradzi, lobby rządzi i takie zasady wymyslili. Pozostaje wierzyć, że bedzie fajne ściganko a nie tylko suche obliczanie. Dlatego wole takich kierowców jak Alonso, Raikonen i kiedyś Kubica a nie panikarzy, którzy boją się deszczu i obrazają jak Vettel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic sie na to nie poradzi, lobby rządzi i takie zasady wymyslili. Pozostaje wierzyć, że bedzie

> fajne ściganko a nie tylko suche obliczanie. Dlatego wole takich kierowców jak Alonso,

> Raikonen i kiedyś Kubica a nie panikarzy, którzy boją się deszczu i obrazają jak Vettel.

Vettel rzadko musi cos udowadniac, ale zdarzalo mu sie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie kwalifikacje bez walki. Jak pokazowe jazdy bardziej niż ściganie.

Od kiedy jest DRS walka praktycznie moglaby odbywac sie na poziomie strategii i w boksach.

Dobrze, ze chlopcy sa ambitni i czasami ponosi ich fantazja. Nadal mozna ekscytowac sie prawdziwym sciganiem, niemniej bez DRS byloby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do czystego sgcigania brakuje takich samych bolidow, skoro juz o czystosci piszesz

Nie ma idealow. zlosnik.gif

Po ilosci komentarzy dotyczacych juz konkretnie dzisiejszego wyscigu wioskuje,

ze DRS i degradujace opony to chyba nie to, czego oczekujemy od serii F1.

Nie powiem, troche mi cisnienie skoczylo na kilku ostatnich zakretach,

kiedy Seb scigal Lewisa, ale emocje juz opadly i jestem nieco zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma idealow.

> Po ilosci komentarzy dotyczacych juz konkretnie dzisiejszego wyscigu wioskuje,

> ze DRS i degradujace opony to chyba nie to, czego oczekujemy od serii F1.

> Nie powiem, troche mi cisnienie skoczylo na kilku ostatnich zakretach,

> kiedy Seb scigal Lewisa, ale emocje juz opadly i jestem nieco zawiedziony.

ja niestety zaspałem - miałem ustawiony budzik na 9 .. i chyba za cicho budził wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma idealow.

> Po ilosci komentarzy dotyczacych juz konkretnie dzisiejszego wyscigu wioskuje,

> ze DRS i degradujace opony to chyba nie to, czego oczekujemy od serii F1.

pozwolę się z Tobą nie zgodzić, przy najmniej częściowo. Może dlatego, że jestem amator, a Ty w jakimś stopniu prof i inaczej na to patrzysz.

Ja widząc ostatnie lata w których się nic nie działo w F1 pod kątem wyprzedzania, jestem za tym, żeby dalej DRS był. Dzięki temu wyścig jest ciekawy. Nie jest tak jak piszesz, że się wymijają, bo jeśli nie masz lepszego bolidu, to cię gość po prostu na następnym odcinku również wyprzedzi. A tak nie jest.

Jeśli chodzi o opony, to zgadzam się z Tobą w 100%. Pirelli zdecydowanie przesadziło. Kto to widział, żeby mięka mieszanka wytrzymywała 4 okrążenia, może 7 jak jedziesz wolniej.

Zaraz doszłoby do tego, że już na pierwszym okrążeniu będą wymieniać (zresztą właśnie w Chinach miało to miejsce - Web).

Całe szczeście to się zmieni. Nie od Bahrain, gdzie znów będzie komedia z oponami, ale od Barcy mają być nowe opony, wzmocnione, tak aby dłużej wytrzymały.

Pożyjemy, zobaczymy 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozwolę się z Tobą nie zgodzić, przy najmniej częściowo. Może dlatego, że jestem amator, a Ty w

> jakimś stopniu prof i inaczej na to patrzysz.

> Ja widząc ostatnie lata w których się nic nie działo w F1 pod kątem wyprzedzania, jestem za tym,

> żeby dalej DRS był. Dzięki temu wyścig jest ciekawy. Nie jest tak jak piszesz, że się

> wymijają, bo jeśli nie masz lepszego bolidu, to cię gość po prostu na następnym odcinku

> również wyprzedzi. A tak nie jest.

Zgadzam się z Tobą. Wolniejsze auto nie ma szans na wyprzedzanie nawet z DRS em. Równorzędne też. Najpierw trzeba poprzedzające auto dogonić, a potem utrzymać się za nim poniżej sekundy w zakręcie przed strefą, a wtedy traci się docisk i opony. Vettel twierdził że mógłby jechać 0.5 s szybciej a i tak nie miał szans na wyprzedzenie Hulkenberga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozwolę się z Tobą nie zgodzić, przy najmniej częściowo. Może dlatego, że jestem amator, a Ty w

> jakimś stopniu prof i inaczej na to patrzysz.

> Ja widząc ostatnie lata w których się nic nie działo w F1 pod kątem wyprzedzania, jestem za tym,

> żeby dalej DRS był. Dzięki temu wyścig jest ciekawy. Nie jest tak jak piszesz, że się

> wymijają, bo jeśli nie masz lepszego bolidu, to cię gość po prostu na następnym odcinku

> również wyprzedzi. A tak nie jest.

> Jeśli chodzi o opony, to zgadzam się z Tobą w 100%. Pirelli zdecydowanie przesadziło. Kto to

> widział, żeby mięka mieszanka wytrzymywała 4 okrążenia, może 7 jak jedziesz wolniej.

> Zaraz doszłoby do tego, że już na pierwszym okrążeniu będą wymieniać (zresztą właśnie w Chinach

> miało to miejsce - Web).

> Całe szczeście to się zmieni. Nie od Bahrain, gdzie znów będzie komedia z oponami, ale od Barcy

> mają być nowe opony, wzmocnione, tak aby dłużej wytrzymały.

> Pożyjemy, zobaczymy

Tez ogladam amatrosko. A regularnie dopiero od sezonu 2010.

I ten pierwszy uwazam za najbardziej ciekawy pod wzgledem tego co dzialo sie na torze.

Moze to efekt swiezosci, niestety wyscigi nagrywam od 2011, gdzie juz byl DRS i nie moge teraz porownac.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.