Skocz do zawartości

Wymiana tarcz bez wymiany klocków


kudlaty1990

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę w moim aucie wymienić tarcze hamulcowe. Klocki wszystkie wymieniane były w zeszłym roku i można powiedzieć, że są jak nowe. Wiem że powinni się wymieniać wszystko na raz, ale zastanawiam się dlaczego by nie można zostawić starych klocków. Mam dostęp do frezarki na której mogę przejechać stare klocki i już powierzchnia będzie jak nowa. Czy poza tym, że powierzchnia klocka dopasowuje się do starej tarczy są jakieś przeciwwskazania, żeby zamontować nowe tarcze i stare klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przede wszystkim ocenić, w jakim stanie są klocki i tarcze. W Insignii dwukrotnie wymieniałem przednie tarcze na gwarancji, i za każdym razem chciałem na swój koszt wymienić również klocki, aby było to zrobione zgodnie ze sztuką. W obu przypadkach za namową serwisu klocki zostały te co były, tyle że warto zaznaczyć że tarcze/klocki były prawie nowe i nie miały żadnych rowków, rantów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę w moim aucie wymienić tarcze hamulcowe. Klocki wszystkie wymieniane były w zeszłym roku i

> można powiedzieć, że są jak nowe. Wiem że powinni się wymieniać wszystko na raz, ale

> zastanawiam się dlaczego by nie można zostawić starych klocków. Mam dostęp do frezarki na

> której mogę przejechać stare klocki i już powierzchnia będzie jak nowa. Czy poza tym, że

> powierzchnia klocka dopasowuje się do starej tarczy są jakieś przeciwwskazania, żeby

> zamontować nowe tarcze i stare klocki?

jeśli masz 3/4 klocków to wymieniaj same tarcze, klocki przeszlifuj do równej powierzchni

nic się nie stanie

to tak jakby co wymianę klocków wymieniać tarcze bo przecież też się jeden do drugiego musi ułożyć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie można zebrać górę klocka i będzie OK. Pytanie ile kosztują nowe klocki? Warto się w to

> bawić?

jeżeli klocki są w miarę nowe to nie widzę potrzeby zmiany na nowe choćby kosztowały 100zł....

przy wymianie klocków, tarcze też wymieniać na nówki? bo przecie to wszystko musi się do siebie dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak miesiąc temu - nowe tarcze plus klocki których było ok. polowy. Wyrównałem trochę przed założeniem powierzchnię klocka i na dzień dzisiejszy po ok. 2000 km przejechanych wyglada i hamuje tak jak powinno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.