Skocz do zawartości

Walka z rudą rysami itd Laguna I phII kombii


kozi39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ponownie.

Całkiem niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Laguny którą to zakupiłem od kolegi Biniu częstego bywalca niniejszego forum.

Auto skusiło mnie uczciwością zarówno sprzedającego jak i samego egzemplarza, przebieg adekwatny do stanu wnętrza, 2 właściciel autko krajowe.

Moja Laguna jest z samej końcówki I ph2 bo październik 2000r.

Przy zakupie widziałem zaprawki na tylnych sierpach oraz kiepsko wyglądającą klapę tylną głównie od spodu gdzie była już ingerencja lakiernicza.

Jako że jestem estetą grinser006.gif zabraliśmy się do działania, prace miały dotyczyć jedynie zabezpieczenia lakierniczego sierpów tylnych oraz pomalowanie klapy.

Wraz z demontażem zderzaka ujawniła mi się niemiła niespodzianka w postaci przegnitych ślizgów o czym wspomniałem w wątku poprzednim. Poniżej drobna relacja z prac:

a02dd00493de.jpg

45040008ea57.jpg

Obdzwoniłem pół śląska i łódzkiego i znalazłem kombiaka na części jako że ślizgi są zgrzewane pozostaje jedyna opcja wyciąć i wspawać z dawcy

1cecd36bcd8c.jpg

be3410da3e73.jpg

b4b7053cea4f.jpg

17b2e5de0ea1.jpg

4fac39e50e20.jpg

44b4bf170715.jpg

7122b9ffabbb.jpg

5c0b122a93d1.jpg

dd071c62948d.jpg

86626fbb3647.jpg

05b7793c9f2f.jpg

Autko na bank nigdzie nigdy nie dotknięte a im dalej rozbieramy tym wesoło. Na szczęście miejsc gdzie korozja ewentualnie może wrócić są raptem dwa róg klapy oraz próg przy nadkolu.

Oczywiście będę wklejał foty z prac ku przestrodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na ciemnych kolorach fajne sa efekty.Ja swojego rok temu glinkowałem i nałozyłem cleaner ,coli476 ale nie mam maszyny a przydała by sie jakas tania do 250zł ,tyle ze ja mam jasny kolor i tam nie bardzo widac co kolwiek. oslabiony.gif

Ojciec ma tez granatowy kolor i tam ręcznie jechałem UC efekt był dobry ,ale nie to co maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.