Skocz do zawartości

Farba "na rdzę"


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Autko serce.gif miało robione progi jakiś czas temu, ale chyba niedokładnie pomalowane, bo od kamieni i innego piachu wyłazi ruda.

Chcę to oczyścić i pomalować farbą na rdzę - wiadomo, że nie dojdę we wszystkie zakamarki a piaskarki nie mam. Na tą farbę zdałoby się jakiś lakier (tutaj mam lokalną mieszalnię i w sprayu mi zrobią).

Co zastosować na takie oczyszczone progi ? Najlepiej niedrogiego. Do pomalowania progi i może kawałki podłogi, nie wiem jak pod spodem wygląda, przed zimą było zdrowo, więc może jakies małe ogniska będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Autko miało robione progi jakiś czas temu, ale chyba niedokładnie pomalowane, bo od kamieni i

> innego piachu wyłazi ruda.

> Chcę to oczyścić i pomalować farbą na rdzę - wiadomo, że nie dojdę we wszystkie zakamarki a

> piaskarki nie mam. Na tą farbę zdałoby się jakiś lakier (tutaj mam lokalną mieszalnię i w

> sprayu mi zrobią).

> Co zastosować na takie oczyszczone progi ? Najlepiej niedrogiego. Do pomalowania progi i może

> kawałki podłogi, nie wiem jak pod spodem wygląda, przed zimą było zdrowo, więc może jakies

> małe ogniska będą.

Brunox na rdzę. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fertan

> .

Pomalowałem tym w sobotę zginte Ducato. Dzisiaj przyszedłem ogladnąć, po rdzy ani śladu, blacha pokryła się czarnym pyłem (podobno przeżarta rdza).

Brunox też stosowałem i nawet chwaliłem, jednak po dzisiejszy dniu Fertan trophy.gif

1 l kosztuje ~100zł, wystarcza na około 15m2 powierzchni. Najlepiej do nich zadzwonić , ja uzyskałem odpowiedzi na wszystkie pytania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomalowałem tym w sobotę zginte Ducato. Dzisiaj przyszedłem ogladnąć, po rdzy ani śladu, blacha

> pokryła się czarnym pyłem (podobno przeżarta rdza).

> Brunox też stosowałem i nawet chwaliłem, jednak po dzisiejszy dniu Fertan

> 1 l kosztuje ~100zł, wystarcza na około 15m2 powierzchni. Najlepiej do nich zadzwonić , ja

> uzyskałem odpowiedzi na wszystkie pytania

można po przeżarciu spokojnie zmyć nalot szczotką z wodą z jakimś płynem - usuniesz nadmiar przegryzionej rdzy i zostanie tylko minimalna powłoka

na to podkład epoksydowy w spreju i potem coś na gotowo, w sensie kolorek jakis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można po przeżarciu spokojnie zmyć nalot szczotką z wodą z jakimś płynem - usuniesz nadmiar

> przegryzionej rdzy i zostanie tylko minimalna powłoka

> na to podkład epoksydowy w spreju

jedyny w rynku epoksyd w spreju to Spectral Under 395 ok.gif

i potem coś na gotowo, w sensie kolorek jakis

dodałbym baranek w spreju ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można po przeżarciu spokojnie zmyć nalot szczotką z wodą z jakimś płynem - usuniesz nadmiar

> przegryzionej rdzy i zostanie tylko minimalna powłoka

Dokładnie tak zrobię ok.gif auto zostało wstępnie zabezpieczone przed robotą blacharza. Po wszystkich robotach porządne mycie myjką ciśnieniową + tam gdzie trzeba ponownie nałożę Fertan

> na to podkład epoksydowy w spreju i potem coś na gotowo, w sensie kolorek jakis

Zakupiłem 3 puszki Novol 360 uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupiłem 3 puszki Novol 360

rozumiem że malujesz kontener-chłodnię ??? hmm.gifbiglaugh.gif

Protect 360 + h5950 zmieszane 1:1 da ci 1,6l mieszanki którą pomalujesz 7,5m2 ...

pomnóż to przez 3 biglaugh.gif

opis epoksydu 360

na dole strony jest karta techniczna w pdf'ie , przeczytaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem że malujesz kontener-chłodnię ???

Jestem wieśniak-amator, w razie W wolałem kupić więcej zlosnik.gif

Pacjent to Fiat Ducato. Obawiam się, że niewiele zostanie z tego co kupiłem.

> Protect 360 + h5950 zmieszane 1:1 da ci 1,6l mieszanki którą pomalujesz 7,5m2 ...

> pomnóż to przez 3

> opis epoksydu 360

> na dole strony jest karta techniczna w pdf'ie , przeczytaj

Przed wyborem właściwego podkładu po kilka razy czytałem karty 340 i 360 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.