Skocz do zawartości

Tarcze tył - Fiat Croma


Armoth

Rekomendowane odpowiedzi

> Takie daje Fiat

> Nie wiem nie miałem od wielu lat w kolejnym już aucie mam Mikody z Ferodo i jeszcze nigdy mnie nie

> zawiodły

a że się zapyam: masz może jakiegoś swojego dostawcę ( chodzi o klocki - bo tarcze - wiadomo).?

sklep, allegro, hurtownia?

polecany " ktoś" np z forum?

PS teraz dopiero zauważyłem - że mogłem cie nawiedzić bo byłem w Gdańsku i okolicach Łeby smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

chciałbym prosić teraz o radę.

Auto mam jeszcze na gwarancji.

Jak pisałem wczesniej - mam mocne bicia kierownicy od 90 km.

i teraz. komplet przedni w aso to >1200

u majstra ze wsi - połowa tej ceny.

Ale czy jeżeli tarcze i klocki nie są przyczyną bicia, aso nie wyprze się że "ktoś inny" gmerał przy samochodzie? i nie będzie chciał dalej naprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książce serwisowej jest chyba (mogę się mylić) po 60 tyś kontrola stanu tarcz hamulcowych, jeżeli nie będziesz miał wpisu w książce serwisowej że zostały wymienione tarcze w autoryzowanym serwisie to stracisz gwarancję, dla pewności sprawdź warunki gwarancji, ew. zadzwoń do Fiat Polska i się wszystkiego wypytaj

ile zostało ci gwarancji?

co do bicia to sprawdził bym wyważenie i stan opon , jeżeli byś miał zwichrowane tarcze to bicie byś czuł podczas hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w książce serwisowej jest chyba (mogę się mylić) po 60 tyś kontrola stanu tarcz hamulcowych, jeżeli

> nie będziesz miał wpisu w książce serwisowej że zostały wymienione tarcze w autoryzowanym

> serwisie to stracisz gwarancję, dla pewności sprawdź warunki gwarancji, ew. zadzwoń do Fiat

to samo powiedziałem gościowi w aso.

co do przeglądów.

niepisanie masz powiedziane że sprawdza się ileś tam dziesiąt punktów. Więc jeżeli masz przegląd w aso - masz to ( teoretycznie zrobione).

Już bardzo dawno nie dostałem żadnej specyfikacji napraw przeglądowych.

Choć wokolicach 60 kkm wymieniano mi klocki więc można także przyjąć że to zrobili ( przegląd ).

Gwarancji mam jesczcze niecały rok.

Koła były 4 razy wyważane, koła zmianiane ( m in przód \tył ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak stan zawieszenia ,amortyzatorów, jedź do normalnego diagnosty podniosą przód rozpędzą koła i

> poobserwują

> ps. jeszcze sprawdź półosie może mają duży luz i wpadają w wibracje

rozumiem że to wszystko na podnośniku.

błoto pewnie by się wypłukało po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak pisałem wczesniej - mam mocne bicia kierownicy od 90 km.

Mam podobnie ale przy 90 km/h zaczyna się delikatne bicie po kierownicy a od 110 - 130 km/h czuć już mocne wibracje przenoszące się na samochód. Koła miałem wyważane 2 razy w różnych zakładach i nic. Jako, że auto też mam jeszcze na gwarancji muszę się umówić w Bielsku na termin, a jeszcze dodatkowo będą musieli coś zrobić z odbarwieniem lakieru na tylnej klapie, które będą reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

> czy w warunkach domowych jestem w stanie rozkręcic i rozruszać zacisk hamulca tylnego/?

> wczoraj wrocilem z roboty i czyuje zapach spalenizny.

> szukam kabli a to kolo gorące.

Tak... trzeba przede wszystkim sprawdzić czy lina ręcznego odbija - - tłoczki nie wciska się tylko wkręca z tyłu... oczyścić prowadnice klocków i przesmarować... powinno pomóc - jesli uszkodzona jest gumka na tłoczku to wykręcić tłoczek i przetrzeć papierkiem nasmarować i szukać zacisku na aledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam jeszcze na gwarancji - czy zacisk będzie pod nią podlegał?

> Tak... trzeba przede wszystkim sprawdzić czy lina ręcznego odbija - - tłoczki nie wciska się tylko

> wkręca z tyłu... oczyścić prowadnice klocków i przesmarować... powinno pomóc - jesli

> uszkodzona jest gumka na tłoczku to wykręcić tłoczek i przetrzeć papierkiem nasmarować i

> szukać zacisku na aledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Nadszedł czas że trzeba się zacząć rozglądać za tarczami i klockami do Cromy. Jeszcze kontrolka zużycia się nie świeci ale zaraz pewnie zacznie. grinser006.gif

Macie może jakieś sprawdzone zestawy?

Mam w Cromie tarcze 305 przód i 292 tył.

Zastanawiam się nad takimi zestawami:

Tarcze Brembo + klocki Ferodo Premier (przód i tył)

lub

Tarcze ATE + klocki ATE (przód i tył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadszedł czas że trzeba się zacząć rozglądać za tarczami i klockami do Cromy. Jeszcze kontrolka

> zużycia się nie świeci ale zaraz pewnie zacznie.

> Macie może jakieś sprawdzone zestawy?

> Mam w Cromie tarcze 305 przód i 292 tył.

> Zastanawiam się nad takimi zestawami:

> Tarcze Brembo + klocki Ferodo Premier (przód i tył)

> lub

> Tarcze ATE + klocki ATE (przód i tył)

Odpuść sobie Brembo, to są tarcze produkowane w Polsce na zasadzie franczyzy. System hamulcowy 305 mm to TRW i najlepiej kupić oryginał lub aftermarket TRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Odpuść sobie Brembo, to są tarcze produkowane w Polsce na zasadzie franczyzy. System hamulcowy 305

Zmieniałem oponki na letnie i gościu sprawdził tarcze i klocki , stwierdził , że spokojnie można jeszcze sporo na nich pojeździć . a teraz nagle zaczęły mi trochę piszczeć ale dopiero jak sie troszkę dłużej pojeździ i sie nagrzeją . Czy to oznacza , że zbliża się ich koniec , czy z ktoś miał też coś takiego ? klocki ok a piszczy ? cholerka a może cos innego ?

oslabiony.gifoslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniałem oponki na letnie i gościu sprawdził tarcze i klocki , stwierdził , że spokojnie można

> jeszcze sporo na nich pojeździć . a teraz nagle zaczęły mi trochę piszczeć ale dopiero jak sie

> troszkę dłużej pojeździ i sie nagrzeją . Czy to oznacza , że zbliża się ich koniec , czy z

> ktoś miał też coś takiego ? klocki ok a piszczy ? cholerka a może cos innego ?

Rozebrać zaciski, wyczyścić dokładnie zaciski i blaszki trzymające klocki oraz przesmarować cylinderki. Problemem mogą być także spęczniałe węże gumowe łączące zaciski z układem hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniałem oponki na letnie i gościu sprawdził tarcze i klocki , stwierdził , że spokojnie można

> jeszcze sporo na nich pojeździć . a teraz nagle zaczęły mi trochę piszczeć ale dopiero jak sie

> troszkę dłużej pojeździ i sie nagrzeją . Czy to oznacza , że zbliża się ich koniec , czy z

> ktoś miał też coś takiego ? klocki ok a piszczy ? cholerka a może cos innego ?

Jeśli piszczy to sie klocki kończą zlosnik.gif jest tam blaszka która ma piszczeć jak się kończą klocki... może sprawdzał od zewnątrz a od wewnątrz już klocka nie było... rozebrać przeczyścić i sprawdzić a jeśli trzeba to wymienić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli piszczy to sie klocki kończą jest tam blaszka która ma piszczeć jak się kończą klocki...

> może sprawdzał od zewnątrz a od wewnątrz już klocka nie było... rozebrać przeczyścić i

> sprawdzić a jeśli trzeba to wymienić

Dzięki za info , klocki sprawdzone i blaszki popsikane WD40 , no i nadal czasami popiskuje . Ostatni pomysł mechaniora to to , że klocki z materiału do dupy ale że jeszcze są zdrowe to poczekać do zimy i w czasie zmiany oponek wymienić na nowy komplet dobrej firmy . Tak właśnie postąpię . Ten pisk trochę nerwuje ale wytrzymam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.